Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 142

Wątek: Jak przetestowac pod cisnieniem uklad dolotowy

  1. #61

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Bul bul bul bul fajne. Dźwięk w normie na mój rozum. Po teście odpalałeś autko czy nie było chmury dymu?

  2. #62
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    czy to normalnie?
    poza tym dosc glosnym plumkaniem nic nie syczy i nie swiszczy
    To normalne , nawet jest o tym napisane na początku wątku




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #63
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Żeby uszczelnienia nie wypchało

  4. #64
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    czarnego dymu brak, w koncu to nie ciuchcia
    jeszcze jedno pyt.:
    czy jesli nie mam juz klasycznego ukladu pcv tylko tanka i sprawdzam ta metoda to sa jakies miejsca ukladu, ktorych test ten nie obejmie? cos trzeba jeszcze dodatkowo osobno sprawdzic ?
    czy to wystarczy do sprawdzenia szczelnosci CALEGO ukladu ?

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #65
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    czy jesli nie mam juz klasycznego ukladu pcv tylko tanka i sprawdzam ta metoda to sa jakies miejsca ukladu, ktorych test ten nie obejmie? cos trzeba jeszcze dodatkowo osobno sprawdzic ?
    czy to wystarczy do sprawdzenia szczelnosci CALEGO ukladu ?
    Jeśli zaciskasz lub zaślepisz wąż przy tym '' grzybku '' to nic więcej nie musisz robić ze względu na tanka .
    Przez TIP powietrze do niego nie dojdzie , coś tam może dojść ze skrzyni korbowej ale wyjdzie sobie drugim króćcem do pod pokrywę zaworów i dalej przez odkręcony korek wlewu oleju .

    Niestety tą metodą nie sprawdzisz czy DV przepuszcza bo jeśli by przepuszczał to będzie po prostu recyrkulacja .
    Nie sprawdzisz też szczelności samego tanka ... Jeśli chcesz się upewnić co do szczelności tych części to najlepiej testować je osobno . DV po wyjęciu z auta , tank poprzez połączenie ze sobą lub zaślepienie 2 węży i użycie pozostałego do wtłoczenia powietrza . Jedynie ciśnienie powinno być mniejsze niż do testowania reszty układu








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #66

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Koledzy rozkręciłem opaski przy zaworku PCV i niestety nie mogę wyciągnąć przewodów od zaworka, czyżby były zapieczone czy jak boję się szarpać, żeby nie popsuć zaworu...i czemu trzeba zastosować zaślepke przed tym zaworem?

  7. #67
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Musisz lekko podważać starym stępionym płaskim śrubokrętem , te zaworki potrafią się '' przykleić '' do gumy
    Dlaczego ... To akurat jest wyjaśnione w temacie , przeczytaj przemyśl na spokojnie jak to działa i na pewno do tego dojdziesz










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #68
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    można też wykonać test bez ściągania tego zaworka, wyjąć przewód który idzie do kolektora, tam wpiąć kompresor i sprawdzać czy upuszcza, a także zasysać i sprawdzić czy się otworzy

  9. #69

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    można też wykonać test bez ściągania tego zaworka, wyjąć przewód który idzie do kolektora, tam wpiąć kompresor i sprawdzać czy upuszcza, a także zasysać i sprawdzić czy się otworzy
    to tak wypiąć przewód od zaworka który idzie do kolektora i wpiąć kompresor,żeby dawał ciśnienie na zaworek?do tego zaślepić tip za przepływka i tym samym sprawdzi sie szczelność układu?a nie wystarczy ze kompresor podepne pod tip zacisne rurke za grzybkiem i bedzie ok? czy coś pominąłem?
    Ostatnio edytowane przez adii100 ; 21-06-2012 o 14:14

  10. #70
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Będzie OK . Paweł opisuje alternatywny sposób ...

    Jeśli chodzi o sposób opisany pierwotnie w wątku to wszystko włączne z filnikami jest w tym temacie





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #71

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Panowie przeprowadziłem dziś sprawdzenie szczelności dolotu ale mam pewny niedosyt bo przy około 1 bar spada mi wąż z tip co na turbo siedzi tip mam z APR. Ale przy 0,5 bara dało się już coś zdiagnozować mianowicie pierwsza nieszczelność to wężyk z kolektora do DV był za słabo dociśnięty. Druga to układ PCV mianowicie wężyk pod kolektorem puszczał też dociśnięty następnie puszczało na tym trójniku co idzie ten wąż z pod kolektora i łączy się z silnikiem i pokrywą zaworów tam nie na 100% raczej usunąłem chociaż przy tym 0,5 bara już nie było słychać. Kolejna i najbardziej dziwna nieszczelność jest na łączeniu tej rury za turbo z gumowym kolanem tam syczy. Wydaje mi się że trzeba wyciąć te coś i zrobić na zwykłe opaski. Teraz pytanko co zrobić żeby rura z turbo nie spadała i można było więcej napompować i czy jak rura przy takiej sytuacji jak sprawdzanie ciśnienia około 1bar spadnie to czy to nie przeszkadza w użytkowaniu bo mechanik powiedział że nie bo tam i tak podciśnienie jest i to nie spadnie.

  12. #72
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no w tip jest podciśnienie. Tak czy siak ja sprawdzałem to już chyba dziesiątki razy i nigdy mi tam nie spadło. Musi być olej i kiepski cybant ;/

  13. #73

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    olej jest cybant też wymieniliśmy na nowy. Wystarczy mocniej kluczem lub śrubokrętem dokręcić i już bez dmuchania spada ten sylikon. Dobrze by było żeby jakiś kołnierz był na turbinie który zapobiegnie ściąganiu tego ustrojstwa. Ale w niczym to nie przeszkadza że to jest lekko przykręcone ??

  14. #74
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    TIP sam z siebie powinien ciężko wchodzić a opaska ma dodatkowo zabezpieczać .
    Spada Ci przy dokręcaniu bo nie odtłuściłeś pewnie ani węża ani wejścia do turbiny i pewnie albo jest za krótko ucięty albo to jakiś kiepski TIP i ma za dużą średnicę .
    Fakt że jest tam podciśnienie ale jak spada przy takim ciśnieniu to i przy podciśnieniu może z czasem zrobić się nieszczelność , wiadomo wibracje i ruchy silnika , zmienne temperatury , itd ..

    Jeśli chodzi o nieszczelność na rurze wyjściowej z turbiny to jest na forum opis jak to naprawić / zmodyfikować tak aby było szczelne i niezawodne .

    Zobacz tutaj
    http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...q-app-ary.html

    Dodatkowo , jeśli jakieś zagadnienie nie łączy się tematycznie z testem szczelności pod ciśnieniem ( czyli z tym wątkiem ) to proszę pisać w odpowiednich tematach .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #75
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Taka nauka na przyszłość - jak mechanik mówi, ze sprawdzał szczelność - sprawdźcie ją sami
    Po krótce opowiem jakie miałem problemy z autem i jak znalazłem (dzisiaj) przyczynę.
    Auto zaczęło dziwnie przyspieszać, tj. traciło czasem na chwilę, a czasem do wyłączenia zapłonu i ponownego zapłonu moc.
    Pojawiły się błędy związane z N249.
    1 myśl - aaa wywalić to w cholerę i podłączyć DV pod kolektor ssący bezpośrednio - nie pomogło, więc założyłem ponownie.
    raz na 3-4 dni zdarzało się, że skakał mocno na wolnych obrotach, od 400-1200, a czasem elegancko trzymał właściwie wolne.
    Podczas przyspieszenia było czasem słychać świst, więc domyśliłem się, ze to wina nieszczelności.
    Mechanik sprawdził szczelność, jednak zrobił to źle - odczepił wąż od przepustnicy, drugi od dolotu i w zasadzie sprawdził szczelność tylko na intercoolerach - było szczelnie. Kategorycznie odrzucił problem nieszczelności - stwierdził, że coś przesterowuje turbo.
    Zwalał winę na N249, ew. DV. Ustami DV sprawdzałem i trzymał, więc to odrzucałem.
    Wkurzyłem się, bo po kilku godzinach szukania nic nie znalezione.
    Dzisiaj wytoczyłem zaślepkę fi 76mm, czyli taka jak średnica przepływki i wkręciłem w nią końcówkę na wąż do powietrza z kompresora. Ścisnąłem wąż od odmy. Puszczam powietrze, a od strony grodzi słychać głośne syczenie. I trafione - pęknięty Tip przy turbo.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 00:45
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 06:58
  3. Po teście pod ciśnieniem
    Przez Przezdziu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 21:49
  4. uklad hamulcowy z Rs do TTs.
    Przez lekarz00 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 14:55
  5. Uklad kabli do N75
    Przez slovac w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 17:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •