Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 142

Wątek: Jak przetestowac pod cisnieniem uklad dolotowy

  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863

    Jak przetestowac pod cisnieniem uklad dolotowy

    Żeby przeprowadzić test , konieczny będzie kompresor z regulacja ciśnienia na wylocie , kilka szybkozłączek do węży dla sprężonego powietrza , puszka lub hydrauliczna zaślepka pcv o średnicy takiej jak przepływka i , zaślepka 3/4 cala , opaski zaciskowe ..

    Operacje trzeba zacząć od zrobienia zaślepki z wejściem na powietrze pod ciśnieniem ...
    Puszka






    Zaślepka hydrauliczna


    Robiąc nasza zaślepkę trzeba pamiętać ze powinna ona wytrzymać ciśnienie ok 15 PSI tak wiec blacha nie może być za miękka i wszystko dokładnie uszczelnione ..

    Następnie montujemy to w miejsce przepływki lub na przeplywkę w zależności jaki patent został zastosowany przy budowie zaślepki ..





    Wszystko trzeba bardzo dokładnie sprawdzić pamiętając że będzie to poddane działaniu ciśnienia
    Przed rozpoczęciem testu trzeba wyciągnąć zawór regulacji podciśnienia systemu PCV z rury dolotowej i zaślepić otwór po tym zaworku .

    Czynności te mają na celu uniknięcie wtłoczenia pewnych ilości oleju do rury dolotowej .
    Trzeba też odkręcić korek wlewu oleju lub pominąć tą czynność jeśli mamy otwarte odpowietrzenie pokrywy zaworów

    Jeśli wszystko jest gotowe można przygotować kompresor , ciśnienie wyjściowe KONIECZNIE ustawiamy na 0 psi i podłączamy wąż do naszej zaślepki





    Następnie DELIKATNIE I POWOLI zwiększamy ciśnienie i nasłu****emy , przy ok 5 PSI powinny ujawnić się większe nieszczelności na wężykach podciśnieniowych . Dla ułatwienia lokalizacji nieszczelności można rozpylać wodę ze środkiem pieniącym
    Następnie kręcimy dalej DELIKATNIE I POWOLI zwiększając ciśnienie i słuchając czy gdzieś nie uchodzi powietrze .
    Maksymalna wartość ciśnienia testowania to 15 PSI ,nawet jeśli mamy większe doładowanie to takie ciśnienie wystarczy żeby wykryć wszelkie nieszczelności ..

    Problem z tego typu testem jest taki że zawsze będzie słychać delikatny przepływ powietrza bo powietrze będzie przedostawać się przez przepustnice i otwarte zawory do cylindrów i skrzyni korbowej..
    Dla ułatwienia w czasie nasłuchiwania można skręcić kompresor na 0 aby wyeliminować dźwięk przepływającego przez układ powietrza
    Nasłu****emy po prostu i szukamy charakterystycznego syczenia jakie wydaje sprężone powietrze wydostające się małym otworem .
    Po spadku ciśnienia trzeba podkręcić zawór jeszcze raz i tak kilka razy zanim upewnimy się że wszystkie nieszczelności są zlokalizowane

    Kilka uwag końcowych
    Musimy pamiętać ze układ jest pod ciśnieniem ,
    Trzeba obserwować nasze zaślepki , jeśli widać ze coś się ześlizguje i jest wypychane przez ciśnienie , szybko trzeba zmniejszyć ciśnienie lub uciec daleko od auta :P

    Powodzenia


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W związku z tym że wiele niedoświadczonych jeszcze osób odnosi wrażenie że jest to trudny do przeprowadzenia test i nie wszystko jest jasne, wklejam dodatkowo 2 filmy . ( Nie moje )















    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm ja ostatnio w leonie robiłem taki test
    przepływka z TIPA odkręcona...w jej miejsce mała puszka po hamerajcie i cybantem ściśnięta
    tam system evap jest usunięty więc pistolecik do przedmuchiwania włożyłem w miejsce gdzie jest wyprowadzenie od przepustnicy do evap...wyjąłem plastik z bagnetu i zatkałem palcem pompowalem bez manometru mając 7 atm w kompresorze ale oczywiście w wyczuciem pulsacyjnie wtłaczając niewielkie ciśnienie bo pojemnośc całego układu jest bardzo duża ...przy takim zabiegu nic mi nie uciekało powietrze po usunięciu wszystkich niesczelności...nadmuchałęm troszkę i dalej po minucie gdy zwalniałem palec z bagnetu było sapnięcie a więc wszystko idealnie już czasem może się zdarzyć że któryś cylinder może wpaść z faze przedmuchu i powietrze będzie uciekać w wydech ale ta faza jest bardzo krótka i jak coś to można silnikiem zakręcić i za drugim razem na pewno już się na nią ponownie nie trafi...sposób o tyle dobry bo bardzo szybko można go zrobić i dzięki temu wykryjemy nawet malutkie nieszczelności.
    Jedyna wada to taka że nie wykryjemy nieszczelności na zaworze pcv ale tej wewnątrz czyli że powietrze ucieka do silnika a nie do atmosfery, także zawodu dv tym sposobem nie zdiagnozujemy ale dv można wykręcić i bardzo łatwo sprawdzić osobno a także zawór pcv też można sprawdzić dmuchając w ten wężyk i patrząc czy nie puszcza

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Od dawna planowałem ten test i wkońcu go zrobiłem. Powietrze wpuszczałem do TIPu. U mnie pojawił się jednak dziwny efekt tzw. bulgatanie wewnątrz silnikaMyślałem, że powietrze dostaje się przez przepustnice i kolektor dolotowy do silnika więc zaślepiłem dolot do przepustnicy ale efekt pozostał. System pcv do pokrywy zaworów i od TIPu też zablokowałem więc przypuszczam, że przeciek musi być wewnątrz turbiny Jest to o tyle dziwne, że auto nie kopci oleju też nie ubywa, może delikatnie ubywa płynu chłodzącego ale uzupełniam go przy wymianie oleju więc ubytek jest bardzo mały. Turbina według mnie miała już spore luzy i trochę brakuje jej tchu przy odcince doładowanie minimalnie poniżej zadanego 1.25bar. Co o tym sądzicie? Czy szykować się na wymianę turbiny?

  5. #5
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Marini to jest normalny objaw. Powietrze przeciskane jest przez uszczelniacze turbiny do miski olejowej i to w misce tak bulgocze U mnie jest to samo, robiliśmy też test u Maliny i też bulgotało

  6. #6
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Ok, dzięki! Jest to bardzo ważna informacja dla osób, które będą robić taki test.

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dlatego robiąc taki test jak ja opisałem nic Wam nie będzie bulgotać bo ciśnienie w środku silnika będzie takie same jak w układzie

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Problem jest w tym że powinno się raczej unikać ciśnienia w skrzyni korbowej







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no ale uważam że ten 1 bar albo nawet i 0.5 to nic nie zaszkodzi...i tak podczas ostrego depnięcia jestem pewien że wytwarza się tam większe ciśnienie...tak samo jak krążą mity że jak silnik chodzi bez korka wlewowego że uszczelki wydmucha:P

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł od tego jest system PCV w aucie , nie ma prawa tam wytwarzać się ciśnienie ..




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    a darady jakoś zamknąć obieg żeby zminimalizować odgłos wtłaczanego powietrza w tipie?? bo u mnie dosyć głośno było słychać i teraz mie zastanawia fakt czy to odgłos wtłaczanego powietrza czy tip ma gdzieś dziure
    Ostatnio edytowane przez Kasprzyk19 ; 23-08-2011 o 18:01

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak niema nigdzie dziur i test robimy poprawnie to nic nigdzie nie syczy i ciśnienie się utrzymuje przez cały czas

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    Paweł no ale jak ma sie powietrze utrzymywać jak wywale je przez odkręcony korek od oleju??

    Dla jasności miałem u siebie odkręcony korek od oleju no i zaślepiony w dwie strony przewód co łączy układ PCV z rurą dolotową

    A można w jakimś innym miejscu można wpuścić powietrze?? wtedy bym był na 100 pewien czy mój tip jest cały
    Ostatnio edytowane przez Kasprzyk19 ; 23-08-2011 o 21:41

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W pierwszym poście jest napisane ....
    Napełniasz układ ciśnieniem i skręcasz kompresor do 0 żeby nie było przepływu , wtedy nasłu****esz nieszczelności .
    Po spadku ciśnienia napełniasz jeszcze raz , ponownie kompresor i skręcasz ponownie kompresor i słuchasz do czasy aż nie masz wątpliwości .
    Można sprawdzać ciśnienie w układzie i jego spadek wskaźnikiem doładowania jeśli mamy w aucie lub kupić tani manometr i zrobić coś takiego jak na filmie .

    Dobrze że miałeś odkręcony korek , uszczelnienia silnika nie są zaprojektowane aby '' widzieć'' duże ciśnienie raz się uda a kiedy indziej zacznie cieknąc tu i tam ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm odnośnie tego ciśnienia w silniku to jeśli robimy to moim sposobem i delikatnie zatykając palcem rurkę na którą wchodzi bagnet czujemy co się dzieje...jeżeli przy lekkim zatykaniu nie podnosi nam palca to i pierścieniom uszczelniającym nic nie będzie ale trzeba mieć wyczucie i jak ktoś się boi to lepiej zrobić z otwartym korkiem i zatykaniem układu odpowietrzenia skrzyni korbowej

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 00:45
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 06:58
  3. Po teście pod ciśnieniem
    Przez Przezdziu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 21:49
  4. uklad hamulcowy z Rs do TTs.
    Przez lekarz00 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 14:55
  5. Uklad kabli do N75
    Przez slovac w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 17:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •