hmm ja ostatnio w leonie robiłem taki test
przepływka z TIPA odkręcona...w jej miejsce mała puszka po hamerajcie i cybantem ściśnięta
tam system evap jest usunięty więc pistolecik do przedmuchiwania włożyłem w miejsce gdzie jest wyprowadzenie od przepustnicy do evap...wyjąłem plastik z bagnetu i zatkałem palcem pompowalem bez manometru mając 7 atm w kompresorze ale oczywiście w wyczuciem pulsacyjnie wtłaczając niewielkie ciśnienie bo pojemnośc całego układu jest bardzo duża ...przy takim zabiegu nic mi nie uciekało powietrze po usunięciu wszystkich niesczelności...nadmuchałęm troszkę i dalej po minucie gdy zwalniałem palec z bagnetu było sapnięcie a więc wszystko idealnie już czasem może się zdarzyć że któryś cylinder może wpaść z faze przedmuchu i powietrze będzie uciekać w wydech ale ta faza jest bardzo krótka i jak coś to można silnikiem zakręcić i za drugim razem na pewno już się na nią ponownie nie trafi...sposób o tyle dobry bo bardzo szybko można go zrobić i dzięki temu wykryjemy nawet malutkie nieszczelności.
Jedyna wada to taka że nie wykryjemy nieszczelności na zaworze pcv ale tej wewnątrz czyli że powietrze ucieka do silnika a nie do atmosfery, także zawodu dv tym sposobem nie zdiagnozujemy ale dv można wykręcić i bardzo łatwo sprawdzić osobno a także zawór pcv też można sprawdzić dmuchając w ten wężyk i patrząc czy nie puszcza