Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 142

Wątek: Jak przetestowac pod cisnieniem uklad dolotowy

  1. #121
    Awatar kiero
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Ciachcin N./Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    100
    Wybaczcie, że odgrzewam schabowego, ale mam małą zagwozdkę. Otóż w trakcie sprawdzania szczelności, Tip napiął się jak "barania to*ba" tak jakby powietrze dalej nie przechodziło, troszkę się przestraszyłem i przerwałem test, aby go nie rozerwało. Czy tak powinno być i dalej pompować powietrze? Na manometrze nie pokazywało ciśnienia, słychać było tylko wolne bomblowanie.

  2. #122
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Zdarza się że stary tip może pęknąć przy takim teście więc wybór należy do Ciebie

  3. #123
    Awatar Nelson
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    96
    Przekręć rozrusznikiem o połowę obrotu i powinno być dobrze

  4. #124

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Witam!
    przepraszam za moje pytanie wgl nie zwiazane z TT ale mam nadzieje ze pomozecie
    Jak wykonac taki test szczelności tylko ze w silniku diesla? Megane II 1.9 dci
    tak samo jak w benzynowym 1.8T ?

  5. #125

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Od niedawna odnoszę wrażenie, że moje audi straciło trochę mocy. Myślę, że wina może leżeć gdzieś w tym labiryncie węży.
    Wymieniałem niedawno zawór DV i PCV, więc one są w porządku. Obejrzałem dzisiaj wszystko co się dało. Zaciekawiło mnie to miejsce:
    Sporo wilgoci. Olej? Ciężko zlokalizować tam jakąś nieszczelność.
    W kilku miejscach znalazłem jakieś mikropęknięcia, ale to raczej powierzchowne uszkodzenia
    Druga sprawa, czytałem że w 180 często pojawia się nieszczelność przy łączeniu jakiejś rury od turbo z gumową, spłaszczoną rurką. Chodzi o to miejsce? Tam na dole? Dostęp chyba tylko po odkręceniu koła.

    Zamierzam zrobić ten test kompresorem. Jeśli dobrze rozumiem, to wystarczy odkręcić ten okrągły zawór obok DV 0d TIPa czyli tej grubej gumowej rury wychodzącej od filtra powietrza. Uszczelnić otwór. Odkręcić korek oleju. Odłączyć przepływomierz i w jego miejsce zamontować jakoś rurkę od kompresora.
    To wszystko?

  6. #126
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Czy można również taki test szczelności "po tej stronie kolektora" tzn. nie od kolektora, zrobić również za pomocą dymu? Tj. skonstruować taką puszkę i zamiast kompresowa wsadzić do złączki węzyk, potem odpalić papierosa/cygaro/bądz, jesli ktos ma, profesjonalna maszyne do wytwarzania dymu? Czy to koniecznie musi być pod ciśnieniem?

  7. #127

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Musisz widzieć jedno, że turbina pompuje około 0,7-0,9 atm. w zależności do turbiny k03 lub k04 (180KM lub 224KM). Jest to ciśnienie od turbiny do kolektora ssącego włącznie.
    Jeśli jest nieszczelność, to przy podaniu ciśnienia od 0,3-1,0 usłyszysz ulatniające się powietrze. A, że najłatwiej zasilanie dać na wężu od przepływomierza, to także sprawdzasz szczelność węża ssącego, który idzie do turbiny, czy czasem nie zasysa fałszywego powietrza. Kup sobie zaślepkę z PCV (chyba 70mm coś 2-3zł.) wywierć otwór, wstaw wentyl z felgi (będziesz miał na przyszłość) i podjechać do kogoś, kto ma kompresor i sprawdź szczelność. Będziesz wiedział na 100% co z układem. Bawienie się w jakieś papierosy, cygara itd. to jakie ustami wytworzysz ciśnienie ? 0,1 atm. max.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 27-01-2019 o 15:00

  8. #128

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Dym nie zda egzaminu jak nieszczelność będzie mała. Pracujący silnik wytwarza ciśnienie w układzie więc i wężyki też pracują jak gasisz silnik ciśnienie zanika i małe nieszczelności też. Więc jak chcesz zrobić to dobrze potrzebujesz kompresora. Chyba że masz naprawdę dużą dziurę to dym będzie ok.

  9. #129
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Ok, dziękuję Panowie za rzeczowe wytłumaczenia. Już wiem na czym to polega. Zajmę się tym niedługo.

  10. #130
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Witam, przeczytałem cały temat i wiem jak przeprowadzić prawidłowo cały test. Jednak nie do końca wiem z czego i jak zrobić zaślepkę z miejscem na kompresor pod tipa. (180km więc 70mm). Ktoś może coś polecić?

  11. #131
    Awatar Lupin
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Kato
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    green
    Posty
    158
    Ja użyłem puszki po farbie, wentyl z dętki i jakiś tam klej. Działa idealni

  12. #132

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Ja zrobiłem z kołka drewnianego. Uciąłem plasterek piłką (szerokość około 20mm) potem ładnie zeszlifowałem na około tak żeby usunąć korę (zrobiłem to na szlifierce stołowej) potem okleiłem na około taśmą samowulkanizującą tak by po umieszczeniu w rurze było to szczelne (można użyć izolacji) i tyle. Jak dmuchałem to bagnet od oleju trzeba trzymać bo tamtędy powietrze też będzie lecieć. A dmuchałem przez otwór tam gdzie wchodzi N75 (akurat wężyk od kompresora pasował mi tam idealnie
    Nie rozumiem po co wam ten wentyl skoro nadmiar ciśnienia można upuścić poprzez bagnet oleju?? Chyba że świadczy to o czymś złym i nie powinno tamtędy wylatywać powietrze?

  13. #133
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Dzięki lupin, tak też zrobię.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dobra, zaślepkę z wentylem mam gotową. Jeszcze chce się upewnić - otwieram korek od oleju i zatykam tylko wejście tipa gdzie jest grzybek od odmy (mam oct jak coś). Czyli tylko zatkany TIP w tym miejscu przewodu od tanka prowadzącego do tipa już nie zatykam?

  14. #134
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Tak dla jasności (aczkolwiek proszę mnie poprawić jeśli się mylę), ale ten "grzybek" to nie jest PCV, a widzę, że sporo osób tak to nazywa.

    PCV, czyli ang. Positive Crankcase Ventilation to jest od zmniejszania ciśnienia w skrzyni korbowej (crankcase) i on się znajduje pod kolektorem ssącym. Numer częsci to 035 103 245A.

    Ten grzybek, potocznie po angielsku nazywa pancake valve lub hockey puck valve, to jest PRV Pressure Release Valve i odprowadza ciśnienie, które się generuje w TIP-ie. Numer z Etki to 034 129 101B.

    Piszę, gdyż mam skoki obrotów czasami i jak moron szukałem trzy dni złej częsci. A za sprawdzanie ciśnienia w układzie to zabiorę się niedługo i dam znać jakie rezultaty. Świst z turbo jest ciuteczke głośniejszy po wymianie oleju (co za zbieg okoliczności).
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 10-04-2019 o 13:39

  15. #135

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Tak dla jasności (aczkolwiek proszę mnie poprawić jeśli się mylę), ale ten "grzybek" to nie jest PCV, a widzę, że sporo osób tak to nazywa.

    PCV, czyli ang. Positive Crankcase Ventilation to jest od zmniejszania ciśnienia w skrzyni korbowej (crankcase) i on się znajduje pod kolektorem ssącym. Numer częsci to 035 103 245A.

    Ja go usunąłem przy okazji montażu OCT ale od momentu kiedy zamontowałem OCT i usunałem ten zawór oraz węzyk który idzie do kolektora ssacego na bagnecie od oleju mam żółte masło a autem jeżdzę sporo i to nie jest wina niedogrzania. Mam wrażenie, że to wina OCT w którym to zbiera się dużo masła. Tylko że przed tym zabiegiem dolot miałem suchy więc nie wiem jak to można wytłumaczyć.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 00:45
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 06:58
  3. Po teście pod ciśnieniem
    Przez Przezdziu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 21:49
  4. uklad hamulcowy z Rs do TTs.
    Przez lekarz00 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 14:55
  5. Uklad kabli do N75
    Przez slovac w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 17:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •