Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 72

Wątek: Wymiana termostatu

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    Wymiana termostatu

    Witam wszystkich zainteresowanych wymianą termostatu w sposób jak w temacie - czyli wszystko dzieje się od góry, pod podniesioną maską.
    Praca na około 2-3 godzin, bez specjalistycznych narzędzi- warto mieć łamana grzechotkę 10. Niestety ja nie miałem.
    Ale najważniejsze są chęci i minimum technicznej żyłki. Szczególnie przy podejściu do dolnej śruby obudowy termostatu. A konkretnie jej wkręcaniu Liczy się pomysł !
    Dowiecie się o co chodzi jak podejmiecie się tej "operacji".
    Prace wykonałem sam. Bez niczyjej pomocy - moja druga ręka w większości czasu była bezczynna) , choć brakowało mi.. długich palców, żeby sięgnąć śruby.
    Zdjęcia mówią wszystko, mam taką nadzieję, są opisane i chronologicznie wstawione.

    ps. Dzięki dla Arttur'a za podanie linka - ten link mnie zdopingował !

    Uwagi:
    By Arttur
    Fotki w tym poscie widoczne sa po zalogowaniu

    Odpiąć akumulator.
    Silnik zimny.
    Po złożeniu nie zapomnieć uzupełnić wylany płyn chlodniczy, stopniowo. Nie podnosić obrotów przed zagrzaniem się silnika.
    Koniecznie sasłonić wlot bagnetowy oleju silnikowego !
    Warto mieć latarkę i dobre oświetlenie ogólne.

    Miłej lektury

    Pzdr,
    ......

    [ Dodano: 18 Grudzień 2008, 11:53 ]
    Ustawienie ksenonów :

    1. Zeby widzieć efekt ustaw autko 5-10 m przed ścianą, oczywiście na poziomym podłożu
    2. Wybierz moduł kontrolny "55" -Zasięg świateł - "Light Range"
    3. Wartość jest ustawiana w "Soft Coding" - ustawienia dilera
    4. Wciśnij "07 Recode", żeby zmienić ustawienia
    5. Wprowadź graniczne wartości ustawień reflektora
    6. Naciśnij "Do it" - zobaczysz zmianę (na ścianie)
    7. Wartość między 00060 a 00020 są dla mnie ok !
    8. Teraz musisz skalibrować punkt samopoziomowania i spowodować, zeby przy następnym starcie kodowanie było zapamiętane
    9. Aby to zrobić wejdź do "04 Basing Settings" i przewiń do "Group 001"
    10. W ciągu kilku sekund pierwsza cela zmieni watość z "wait" na "set"
    11. Teraz przewiń z "Group 001" na "Group 002"
    12. Czekaj aż kontroler wyświetli wartość "Learned"

    To wszystko

  2. #2
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Witam

    Niestety nie wyświetlają mi się żadne zdjęcia a jestem zalogowany. Co w takim wypadku należy zrobić?

  3. #3
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez White Zobacz posta
    No ale do zdjęć ma dostęp chyba iceboy? Czyli trzeba czekać na ponowne wrzucenie zdjęć? Bo iceboy'a nie ma na forum od dość dawna...
    Masz dwa linki z fotkami po angielsku, polski opis masz tu. Powinno ci wystarczyc
    The Audi TT Forum :: View topic - HOW TO CHANGE A THERMOSTAT ON A 225TT
    Thermostat replacement procedure..>> - AudiWorld Forums

  4. #4
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Polskiego opisu też nie widzę sama informacja, że odłączamy akumulator, silnik musi ostygnąć itd. to za mało by na spokojnie się do tego zabrać. Chyba że szukać opisu po polsku w innym temacie niż zrób to sam?

  5. #5
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez White Zobacz posta
    Polskiego opisu też nie widzę sama informacja, że odłączamy akumulator, silnik musi ostygnąć itd. to za mało by na spokojnie się do tego zabrać. Chyba że szukać opisu po polsku w innym temacie niż zrób to sam?
    to jedna z najprostrzych rzeczy do zrobienia w TT (jedna sruba moze stawic opor bo ciezko do niej dosc bez odpowiednich narzedzi) wiec jak po samych zdjeciach nie kapujesz co robic to lepiej sobie odpusc i zaplac 5 dych aby ci to echanik wymienil

  6. #6
    Awatar tuzio5
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    to jedna z najprostrzych rzeczy do zrobienia w TT (jedna sruba moze stawic opor bo ciezko do niej dosc bez odpowiednich narzedzi) wiec jak po samych zdjeciach nie kapujesz co robic to lepiej sobie odpusc i zaplac 5 dych aby ci to echanik wymienil
    Dla osoby która nie zna dobrze auta może być to sprawa nie do końca oczywista jak dla obecnych forumowiczów. Warto pomóc nowemu koledze

    Fakt lewa śruba termostatu jest ciężka do odkręcenia/zakręcenia (utrudniony dostęp blokuje ją przewód z wtykiem i coś jeszcze), ale z pomocą dobrego zestawu kluczy dasz sobie radę trochę wiary w siebie. No z opisu zdjęciowego nic nie zostało. Napiszę mniej więcej krok po kroku co powinno się zrobić aby to wykonać:

    1. Po podniesieniu maski dla wygody należy ściągnąć wszystkie plastiki zasłaniające.
    2. Podnieść lekko auto z przodu ja używałem podnośników( mogą być najazdy, lub po prostu kanał) wszystko to w celu ułatwienia spuszczenia płynu chłodniczego.
    3. Odkręć korek zbiornika różowego płynu chłodniczego G12, oraz z prawej strony patrząc na wprost auta, odkręć spust płynu chłodniczego przy chłodnicy(o taki kranik tam jest), warto przygotować sobie szmatę oraz jakiś pojemnik na płyn chłodniczy.
    4. zaraz przy kolektorze ssącym gdzie wystaje wskaźnik do sprawdzania poziomu oleju, jest taka osłona plastikowa, ją również trzeba ściągnąć potem odkręcić N294, całość można potem odciągnąć i ułożyć z prawej strony kolektora ssącego by nie przeszkadzało w operacji.
    5. po wykonaniu punktu 4 będziemy mieli dostęp do obudowy termostatu, ściągamy z niego wąż.
    6. teraz należy odkręcić dwie śruby przy końcu obudowy termostatu, są dość daleko i ciężko dostępne, ale dla chcącego nic trudnego.
    7 po odkręceniu obudowy wyciągamy stary termostat, czyścimy miejsce osadzenia nowego termostatu.
    8. nowy termostat zakładamy smarując lekko smarem uszczelkę i składamy wszystko ważne aby uważać żeby uszczelka nie wyleciała ze swojego miejsca, gdyż przy dokręcaniu odbudowy można ją uszkodzić. Dokręcamy wszystko na wyczucie.
    9 uzupełniamy płyn chłodniczy tak jak na pisał ICEBOY. patrzymy czy nigdzie nie cieknie nie leje się. Może być tak że źle dokręciliśmy termostat, ale jeśli uważaliśmy żeby uszczelka nie wyleciała to możemy go jeszcze troszkę dokręcić by złapał docisk.
    10. Składamy wszystko tak jak było.

    Jeśli masz narzędzia zabierz się za to sam Zabawa przednia POLECAM hehe zobaczysz swój uśmiech jak wskazówka stanie pionowo na 90c :P

  7. #7
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Witam ponownie

    Szkoda, że zabrałem się za to zanim kolega przedstawił kilka rad bo na pewno zajęło by mi to mniej czasu. Najważniejsze, że wszystko działa tak jak należy i faktycznie uśmiech na twarzy się pojawił Przyznaje, że było ciasno i z odkręceniem dolnej śruby męczyłem się długo, ampulowym po centymetrze odkręcałem, szkoda że nie miałem wężyka, byłoby miejsce na długą grzechotkę gdyby trochę przesunąć alternator i szkoda, że nie przeczyściłem miejsca po starym termostacie , ale najważniejsze, że wszystko działa. Była to sprawa, która najbardziej męczyła mnie po kupnie tydzień temu mojej TT teraz mogę przedstawić się na forum i mam nadzieje być w niedziele na zlocie.

    Dzięki i pozdrawiam.

  8. #8
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Hej panowie uszczelka idzie między termostat a ta plastikowa obudowę (tak jak na zdjęciu w tym linku Thermostat replacement procedure..>> - AudiWorld Forums Bo wymieniano mi ostatnio termostat i mi lekko ucieka płyn z tego miejsca. Obawiam się więc że mi źle wsadzili uszczelkę ( w sensie że pomiędzy termostat a blok silnika) bo śruby sprawdziłem i są dokręcone porządnie

  9. #9
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    ma byc tak jak na zdjeciach uszczelka napewno byla nowa??

  10. #10
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Uszczelka nowa. Dziś dostałem się do termostatu i rzeczywiście uszczelka była nie z tej strony Zamieniłem i zobaczymy czy nadal będzie ciekło (mam nadzieje że nie) Swoja droga to choć dostęp marny to całkiem sprawnie mi to poszło bo wyrobiłem się w godzinę

  11. #11
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Najgorzej ruszyć pierwszy raz te zapieczone śruby, a później to już z górki

  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Wlasnie skonczylem, czynnosc rzeczywiscie prosta, no troche plynu polecialo ale to nic nie szkodzi. Problemy jakie mialem to oczywiscie dolna sruba...piateczki temu kto to wymyslil!, oraz ta nieszczesna prowadnica bagnetu, niestety ulamala sie i delikatnie musialem wyciagnac to co zostalo. Chyba nie wpadlo nic do srodka, I hope...ale mysle ze wymienie olej i przy wymianie odkrece miske aby sie upewnic...

  13. #13

  14. #14
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jesteś pewien, że na fotce to czerwony jest? Mi właśnie wygląda w stronę różowego.

Podobne wątki

  1. Demontaż alternatora / paska wielorowkowego / termostatu
    Przez KrzysiuProgramista w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-01-2018, 16:47
  2. wyciek płynu chłodzącego z rurki obok termostatu
    Przez marini w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 12:47
  3. 2 bledy na VAGu po wymianie termostatu..
    Przez kilazz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 14:37
  4. Wymiana czy nie?
    Przez Messik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 18:49
  5. miejsce termostatu i czujnika temperatury ...
    Przez ziembol89 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •