Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 166

Wątek: Malowanie zaciskow hamulcow

  1. #31
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh panowie zacznijmy od tego że koleżanka Violinka jest kobietą i zrobiła coś SAMA przy swojej TT raz że na tym forum kobiet jest jak na lekarstwo a dwa takich które same cokolwiek robią przy aucie? hmm nasza koleżanka to chyba unikat bo mi bardzo zaimponowała i ciężko mi to sobie wyobrazić że jakaś kobietka zdejmuje ciężkie koła i babra się z malowaniem zacisków więc ogromny pozytyw za ten wyczyn
    ponadto efekt tych zacisków jest bardzo dobry i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że bardziej mi się podobają niż moje zrobione na szybkiego :P więc tutaj kolejny duży plus
    a to że zapłaciła 90zł czy tam 100 zamiast 20zł to już JEJ wybór i najważniejsze że efekt jest bardzo dobry a o to przecież chodziło w tym zabiegu
    ja specjalistą malarzem nie jestem ale żeby stwierdzić czy farba odłazi czy nie to chyba podstawa to dobre przygotowanie powierzchni na której ma być malowane:P nawet najlepsza farba na kiepskiej powierzchni się nie utrzyma a ponadto nie wszystkie spraye w przedziale 20-30zł są takie same więc spieranie się czy tanim sprayem odłazi czy nie odłazi jest bezsensu:P

    podsumowując robota zrobiona bardzo dobrze mi się podoba więc jestem pełen podziwu dla koleżanki Violinka!!! bo znaczna część osób tutaj krytykuje a samemu nic nie robi(nie kieruję tego do konkretnych osób tylko ogólnikowo piszę) a czy wydałaś 20 czy100zł to już Twoja sprawa także jak dla mnie to jest bomba biorąc pod uwagę że taki zabieg wykonywała kobieta i mam nadzieję że te zaciski bedą mogły być oglądane na jakiś naszych spotach


    a no tylko dodam że mam nadzieję że tego dodatku nie będzie widać bo "trochę" nie pasuje albo że zastąpi go jakaś porządna końcówka z kwasu bo w takiej postaci jest troszkę....no nieważne ale lepiej to szybko poprawić
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 20-05-2011 o 10:07

  2. #32
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Ano, również podziwiam Ciężko mi sobie wyobrazić moją dziewczynę, ściągającą koła, żeby tylko pomalować zaciski na ładniejszy kolor
    Widać, że TT potrafi wciągnąć każdego...

  3. #33
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Miałem to samo napisać co Paweł, ale mnie uprzedził, ja też użyłem Foliatec i uważam że Badzo fajnie i przyjemnie się nią maluje, mniej jest roboty, szczególnie dla dziewczyny, jeżeli naprawde sama to zrobiłaś i nikt, a nikt, nie pomagał ci przy tym, to ode mnie duży plusik
    Dodateczek trzeba jak najszybciej zasłonić
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #34
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Panowie,
    mam do was pytanie, zabieram sie za pomalowanie zacisków, to jaki lakier (spray czy normalny 2 składnikowy) to już kwestia indywidualnych upodobań i doświadczeń.
    ja natomiast mam dylemat, jaki kolor? mam srebrną TT i nie jestem pewien czy coś poza srebrnym bądź czerwonym (którego nie chce, bo troszkę oklepany) będzie pasować.
    jakie są wasze opinie, doświadczenia?
    jakie wy macie kolory zacisków (i jaki kolor nadwozia) może jakieś foty?

    myślałem nad niebieskimi albo żółtymi ale .... nie mam bladego pojęcia czy to będzie pasować.
    Ostatnio edytowane przez xscorpiox ; 23-05-2011 o 08:48

  5. #35

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Hej. Absolutnie SAMA to zrobiłam :P koła ściągałam według instrukcji na nalepkach na jakimś plastiku wewnątrz bagażnika Mało tego, ja nawet nie mam prawka! dopiero chodzę na kurs. Jeżdżę tylko po mini parkingu przed domem przód-tył, no może czasem ciut dalej Dzięki forum/Wam wymieniłam też "dżoga" do sterowania lusterkami, kupiłam od Skody, wymieniłam środek i działa Auto kupiłam na wariata, zobaczyłam tą bestię i nic już nie miało znaczenia, olać wakacje, wykup mieszkania i plany, mam ją! Zaciski wyszły pięknie, bez zacieków, kolor cudo. Końcówkę wydechu wymienię jak będę widziała jakie inne będą pasować tzn. średnica itp. Czytam Was, co chwila biegam i patrzę czy sama dam radę cosik zrobić

    xscorpiox - widziałam białe auto z niebieskimi, koszmar ale oczywiście kwestia gustu! to TYLKO moje zdanie. Pozdrawiam.

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to jak zrobisz prawko to piszesz się na spota? doradzimy co dalej możesz ze swoim maleństwem zrobić
    odnośnie koloru zacisków hmmm nie wiem, do czerwonej żółte pasują ,a czy do srebrnej to nie wiem , eric takie chyba miał i były całkiem ładne , ja też prawie bym takie miał ale ma je Wowo no i u Niego bardziej pasują:P

  7. #37
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Czerwony przynależy do zacisków tak samo jak do plusowego kabla Czy jest oklepane czy nie to tak już po prostu jest .
    Wyjątkiem może być czerwone auto

    Poza ty przypominam że jest to dział ''zrób to sam'' ( z założenia czysto techniczny ) i proszę o ograniczenie ewentualnych przyszłych luźnych dyskusji .....






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #38
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    długo zastanawiałem się nad kolorem i lakierem. co do lakieru to się nie będę wypowiadał bo tutaj się już przewijał a każdy i tak kupi to co uważa.
    nie byłem zdecydowany co do koloru i pewnego dnia z pomocą przyszedł mi SLR... przejeżdżający obok, srebny wóż, złote zaciski i stwierdziłem że spróbuję.
    tak oto padł wybór na złoty kolor.

    zdjęcie zrobione telefonem przy słabym oświetleniu nie oddaje w pełni koloru i efektu jaki jest...
    ja jestem bardzo zadowolony i powiem tylko że w rzeczywistości wygląda duuużo lepiej... ech gdyby jeszcze zaciski były takich rozmiarów co w SLR'ze hehe.

    oto efekt:
    Ostatnio edytowane przez xscorpiox ; 08-06-2011 o 21:54

  9. #39

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    black
    Posty
    18
    no na foto złote całkiem nieźle wyglądają, na żywo pewnie jeszcze lepiej sam mam zrobione zaciski na czerwono w czarnym nadwoziu.. gratuluje bo serio fajnie wyszło ..

  10. #40
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Jak wy to w ogóle malujecie? Bo moim zdaniem, żeby to dobrze pomalować to trzeba odkręcić zacisk, rozebrać go na części pierwsze, czyli tłoczki itd. , odpowiednio wyczyścić i pomalować. Każdy z was tak robi? Czy jak to malujecie?

  11. #41
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Jak wy to w ogóle malujecie? Bo moim zdaniem, żeby to dobrze pomalować to trzeba odkręcić zacisk, rozebrać go na części pierwsze, czyli tłoczki itd. , odpowiednio wyczyścić i pomalować. Każdy z was tak robi? Czy jak to malujecie?
    przód zrobiłem dokładnie tak jak opisałeś, rozebrałem na części pierwsze, wyczyściłem do pięknego gołego metalu odpowiednio przygotowałem powierzchnię i pomalowałem. gorzej było z tyłem, odkręciłem zacisk, wyciągnąłem klocki, wyczyściłem wszystko, wydaje mi się że pomimo że nie odkręciłem wszystkich elementów tak jak z przodu to powierzchnia była przygotowana nie gorzej niz z przodu. malowanie było troszkę bardziej problemowe. może ciut od środka samochodu nie jest idealnie pomalowane jak reszta zacisku, ale i tak wszystko jest ładną warstwą pokryte.

    Każdy element był malowany 2 razy i efekt jest naprawdę jak dla mnie bardzo zadowalający.

    Cały proceder trwał, w piątek ok 4 godzin, w sobotę ok 6 godzin. w sobotę wieczorem poskładałem. całą niedziele schło, samochodem jeździłem dopiero w poniedziałek.

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kuba masz racje, to jedyny i najlepszy sposób aby zacisk wyglądał profi
    1.Rozebranie zacisku
    2.Wypiaskowanie
    3.Malowanie proszkowo
    4.Montaż
    A efekt co najmniej taki
    Dodam że poprzednio też malowałem Foliatekiem na aucie, ale efekt w porównaniu z obecnym, tylko mierny
    Załączone obrazki Załączone obrazki   
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #43

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Ja poszłam na łatwiznę. Nie widziałam sensu malowania zacisków od strony auta w środku Zdjęte koło, druciana szczotka, dokładne czyszczenie, wytarcie z pyłu, potem środek czyszczący, odczekanie z 10min (wedle instrukcji) i malowanie zestawem szkolnych pędzelków gdzie tylko sięgałam (farba + utwardzacz) Potem odczekanie ok. 30min i 2 warstwa. Efekt dla mnie więcej niż zadowalający Fotki na poprzedniej stronie TEGO tematu. Pozdrawiam.

  14. #44
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Witam!

    Czy ktoś kto demontował zaciski do malowania może mi odpowiedzieć na pytanie, czy ciężko jest to wszystko rozkręcić (i później złożyć ponownie) oraz jakie mniej więcej narzędzia są do tego potrzebne? Też chcę odświeżyć zaciski i dużo wygodniej byłoby to zrobić gdyby były zdjęte z auta. Z góry dzięki za pomoc!

    Pozdrawiam!

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie pamiętam dokładnie nr kluczy ale nie ma tam żadnego udziwnienia komplet podstawowych narzędzi, po ponownym montażu trzeba jedynie odpowietrzyć dokładnie i do tego bedzie ci potrzebny ktoś jeszcze.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. kontrolka hamulców
    Przez piotrek_1221 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2021, 11:19
  2. Szybkie pytanie odnośnie hamulców
    Przez Antau w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 21:54
  3. Zmiana hamulców tył Audi TT 8J na TTS/TTRS
    Przez michal26 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 15:00
  4. pompa podciśnienia hamulców
    Przez choody w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •