Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: Modyfikacje puszki filtra powietrza

  1. #16
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    w tej chwili na aucie nie ma lampy, zderzaka, belki, puszki dolotu i belki, wiec to dobry moment na kombinowanie,
    kiedy pojawi sie kolejna okazja nie wiem, wiec robie wszystko co przychodzi mi do glowy i jest w zakresie mozliwowsci
    jutro jade po rure i bede ja upychal, jak zamocowac pawel juz podpowiedzial,
    pozostaje pytanie gdzie ma sie na aucie rura zaczynac, a gdzie konczyc
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    U mnie przy stożku nigdy tej rury nie dodawałem ale mam powiększony otwór wewnątrz błotnika i udrożnioną kratkę na dole .
    o co chodzi z tym udroznieniem kratki?

    EDYCJA ---------- Post dodany 23:07 23:08 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Tak czy inaczej na pewno nie zaszkodzi jeśli wejście nie będzie przesadnie nisko a wyjście przesadnie blisko stożka
    co znaczy przesadnie nisko, a co przesadnie blisko najlepiej okreslic w cm lub innej jednostce dlugosci
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 23-01-2013 o 23:11

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta

    o co chodzi z tym udroznieniem kratki?

    W zasadzie chodzi o usunięcie prowadnic powietrza dla seryjnego SMIC-a i jego mocowań ( dot 225 ) oraz wyjęcie ozdobnej zaślepki które zmniejszają delikatnie powierzchnię ( przepływu ) dolnej kratki i są montowane na nią od tył .


    Jeśli chodzi o resztę to po prostu nie jestem fanem prowadzenia rury do samej kratki bo tak nisko jest najwięcej zanieczyszczeń . Osobiści gdybym to robił to zasilanie było by tuż nad poziomem górnej krawędzi kratki a na rurze błby dodatkowo lejek / trąbka ( coś takiego jak wewnątrz stożka lub wewnątrz seryjnej puchy tuż przed przepływką ) .

    Za blisko to głownie chodzi mi o to że nie chciał bym aby rura '' bombardowała '' stożek zbyt blisko w jedno miejsce wszystkimi zanieczyszczeniami jakie ''zassie'' z dołu . Wystarczy że będzie doprowadzać powietrze do komory w okolice stożka .

    Wszystko to są drobiazgi które wielkiej różnicy pewnie nie zrobią ale dają jakąś satysfakcję że setup jest optymalny







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    kisseM - Musisz pamiętać o bardzo istotnej sprawie czyli o tym że są to auta uliczne i powinno się dać tym jeździć w różnych warunkach atmosferycznych , deszcz ,śnieg itd itp . Z tego tylko powodu moim zdaniem taki łapak mija się z celem .
    Jeśli chodzi o samą rurę to myślę że przyrost będzie na poziomie błędu pomiarowego hamowni .
    Oczywiście komplet modyfikacji czyli dobry stożek , sprytna osłona , udrożnienie dopływu powietrza itd da z pewnością przyrost godny zachodu . Tak więc nie spodziewałbym się wiele po samej rurze Może ona dodatkowo delikatnie obniżyć temperaturę panującą pod maską .
    Tak czy inaczej na pewno nie zaszkodzi jeśli wejście nie będzie przesadnie nisko a wyjście przesadnie blisko stożka .

    U mnie przy stożku nigdy tej rury nie dodawałem ale mam powiększony otwór wewnątrz błotnika i udrożnioną kratkę na dole .

    Zdecydowanie jednak odradzam patent z zasilaniem zamkniętego w puszcze stożka rurą bezpośrednio z kratki na dole (oczywiście cały czas mówimy o aucie na co dzień ) .











    Pozdrawiam
    Zapewne Artur miałeś na myśli taki mod

    Ja planuje stożek dać w miejsce aku. i puścić na to lekki nawiew z kratki oczywiście tak aby nie zaciągało syfu z dołu, świeży i większy oddech przy BT wskazany a i rozkład mas będzie lepszy.
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar kori
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    lbn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    Sliber
    Posty
    59
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    W zasadzie chodzi o usunięcie prowadnic powietrza dla seryjnego SMIC-a i jego mocowań ( dot 225 )
    Skoro już o tym mowa to czy przy wyrzuceniu tej kierownicy powietrza nie zauważyłeś że przeciera rurki IC ? W golfie też jest taka kierownica i jak drżała to wytarła dziurki w rurkach, wiec wolał bym ją za wczasu przyciać gdzie trzeba aby tego uniknąć

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Marcin , no właśnie czegoś takiego jak na fotce bym nie polecał
    Natomiast wywalenie aku do bagażnika i filtr bliżej przodu to dobry pomysł , sam bym to dawno zrobił ale powody formalne mnie przed tym powstrzymują .



    Cytat Zamieszczone przez kori Zobacz posta
    Skoro już o tym mowa to czy przy wyrzuceniu tej kierownicy powietrza nie zauważyłeś że przeciera rurki IC ? W golfie też jest taka kierownica i jak drżała to wytarła dziurki w rurkach, wiec wolał bym ją za wczasu przyciać gdzie trzeba aby tego uniknąć
    Nic takiego nie zaobserwowałem u mnie w TT . Zresztą sprawa dotyczy 225 która ma 2 IC a usuwanie kierownic przepływu dopuszczalne jest tylko wtedy gdy mamy FMIC . Jeśli mamy seryjne SMIC-e to w żadnym przypadku nie polecam usuwania tych kierownic







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nic takiego nie zaobserwowałem u mnie w TT . Zresztą sprawa dotyczy 225 która ma 2 IC a usuwanie kierownic przepływu dopuszczalne jest tylko wtedy gdy mamy FMIC . Jeśli mamy seryjne SMIC-e to w żadnym przypadku nie polecam usuwania tych kierownic
    Co to za kierownice ?
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  7. #22
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Cytat Zamieszczone przez lelu666 Zobacz posta
    Co to za kierownice ?
    Kierownice powietrza w zderzaku, kierujące przepływ powietrza do SMICA
    __________________________
    Pozdrawiam

  8. #23
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Yhy, to takie proste Jezyk nie raz plata figle, i myslimy w calkiem innym kierunku.
    W życiu piękne są tylko chwile ...

Podobne wątki

  1. Obudowa filtra powietrza do BAM
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 19:50
  2. Umiejscowienie filtra powietrza
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2016, 13:56
  3. Wymiana filtra powietrza
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2016, 10:26
  4. Rurę do filtra powietrza
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •