Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 103

Wątek: KODOWANIE ROZKODOWANEGO KLUCZYKA

  1. #46
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    mój problem jest następujący, mam dwa klucze przy czym jeden nieoryginalny pasujący tylko do stacyjki a drugi ory z tym, że nie pasuje do niczego. ten dorabiany obsługuje dołożoną centralkę a nie fabryczną. chciałbym dorobić wkładki aby pasowały do działającego klucza i grot do ory pilota aby uruchomić fabryczny centralny zamek. jak sprawdzić czy fabryczna centralka jest sprawna i czy wszystko będzie działać zanim zacznę kombinować.

  2. #47
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Skoro oryginalny nie pasuje do stacyjki, to chyba nie ma możliwości, by go zakodować w samochodzie.
    Nie wiem, czy jakoś inaczej da się ogarnąć ten temat, czy nie prościej byłoby wymienić stacyjkę wraz z zamkami i nowymi kluczykami.

  3. #48
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    do ory kluczyka dorobię grot aby pasował do stacyjki więc z kodowaniem nie powinno być problemu, wymianę stacyjki i zamków tez już brałem pod uwagę. problem największy w tym dlaczego założona jest inna centralka i czy w takim wypadku fabryczna jest ok ( jak to sprawdzić zanim zacznę kombinować, czy vagiem w jakiś sposób się da?) zakup stacyjki z zamkami to jakieś 3 stówki i nie mam pewności, że będzie ok.

  4. #49
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Czy ktoś wie czy w MK2 mozna tak zakodować immobiliser w nowym kluczyku? czy trzeba w ASO?

    Bede mial nowy drugi kluczyk i zastanawiam sie czy ten sposób zadziała, nie moge zakodować w ASO Skody bo od 1 czerwca AUDI poblokowalo wejscia do systemow innym, wiec nie mozna sciagnac kodu immobilisera.....chyba ze przez kabel jakos sie da?


    pzdr
    h

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No niestety nie dziala, ale moze to jest w zasadzie kodowanie otwierania/zamykania a nie immo...

  5. #50

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    26
    Pomocy !! Kupiłem nowa obudowę zmieniłem ja i nie działa nic a najgorzej ze nie dam rady otworzyć samochodu z jednej strony nawet się nie przekreca a z drugiej kręci się w zamku ale nie otwiera.

  6. #51
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez sztan20 Zobacz posta
    Pomocy !! Kupiłem nowa obudowę zmieniłem ja i nie działa nic a najgorzej ze nie dam rady otworzyć samochodu z jednej strony nawet się nie przekreca a z drugiej kręci się w zamku ale nie otwiera.
    Uuuu...no to zonk. A próbowałeś wcześniej otwierać zamki kluczykiem? Może to dziwne ale ja pierwsze co jak kupuję auto to sprawdzam czy wszystkie kluczyki otwierają wszystkie zamki, nie tylko piloty

    Przy przekładaniu pilota musiałeś odłączyć go od baterii i najzwyklej się rozkodował. Nie mam pojęcia jak teraz masz się dostać do TT...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  7. #52

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    26
    Nie sprawdzałem czy zamki działają z kluczyka :/ coś czuje ze zostaje mi wybicie szyby. Czy jest szansa ze jak drutem pociągnęła za klamkę od środka się otworzą ?? Przy uzbrojony alarmie? ? Albo jakimś cudem nacisnąć otwieranie zamka w środku. Przy uzbrojony alarmie otworzą się ?? Ma to ktoś jak sprawdzić? ? Bo jeśli nie to będę wybijal szybę i nie męczył się z drutem :/

  8. #53
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez sztan20 Zobacz posta
    Nie sprawdzałem czy zamki działają z kluczyka :/ coś czuje ze zostaje mi wybicie szyby. Czy jest szansa ze jak drutem pociągnęła za klamkę od środka się otworzą ?? Przy uzbrojony alarmie? ? Albo jakimś cudem nacisnąć otwieranie zamka w środku. Przy uzbrojony alarmie otworzą się ?? Ma to ktoś jak sprawdzić? ? Bo jeśli nie to będę wybijal szybę i nie męczył się z drutem :/
    Ciągnięcie za klamkę od środka nic nie da. Możesz psiknąć do tego zamka gdzie się nie przekręca kluczyk WD40, chwilę poczekać i spróbować przekręcić tak trochę mocniej. Nieużywany zamek może się zastać.

  9. #54

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    26
    To mam jeszcze pytanie. Załóżmy że muszę wybić szybę , a alarm jest uzbrojony, co dalej robić. Odłączyć akumulator? ? Czy przekręcić stacyjke i alarm ucichnie? ? Co zrobić dalej bo po wybiciu szyby będzie wył na pewno :/ czy zakoduje klucz przy uzbrojony alarmie ?? ( chyba ze się wyłączy po przekroczeniu stacyjki , nie wiem ) jakieś wskazówki ??

  10. #55
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Szybę zawsze zdążysz wybić. Masz ten plus, że szyby w TT są bez ramek. Bierzesz klin i próbujesz odgiąć szybę od uszczelki (mówimy o szybie kierowcy)w jej prawym górnym rogu. Musisz się to udać. Jak zrobisz sobie 1,5-2m luzu długi sztywny drut i próbujesz wcisnąć przycisk od centralnego zamka pomiędzy fotelami. Ogólnie 15-20 min i masz auto otwarte. Jak Ci aku padł, to podłącz drugi aku pod oprawkę podświetlenia tablicy(tylko tutaj jest ważny aby plus do plus )

  11. #56
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Szybę zawsze zdążysz wybić. Masz ten plus, że szyby w TT są bez ramek. Bierzesz klin i próbujesz odgiąć szybę od uszczelki (mówimy o szybie kierowcy)w jej prawym górnym rogu. Musisz się to udać. Jak zrobisz sobie 1,5-2m luzu długi sztywny drut i próbujesz wcisnąć przycisk od centralnego zamka pomiędzy fotelami. Ogólnie 15-20 min i masz auto otwarte. Jak Ci aku padł, to podłącz drugi aku pod oprawkę podświetlenia tablicy(tylko tutaj jest ważny aby plus do plus )
    Pamiętaj jeszcze że że tam jest bardzo mały bezpiecznik więc jeżeli aku jest pusty i podłączysz prostownik to zaraz się przepali. Musisz podłączyć zasilacz z regulatorem prądu, zobaczyć jaki dokładnie tam jest bezpiecznik i ustawić trochę mniejszy prąd

  12. #57

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    26
    Akumulator jest dobry. Wciska em juz przycisk między fotelami i nic :/ nawet udało mi się wcisnąć od bagarznika i tez nic. Ponoć audi ma system ryglowania i od środka nic nie zadziała. Prawda to chyba. Jak by ktoś z was był tak uprzejmy zamkną się w środku uzbroil alarm i sprawdził czy na pewno nie zareaguje na przyciski :/

  13. #58
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Ja tylko dodam, że auto o którym mówimy najprawdopodobniej nie ma alarmu Kombinuj tak jak pisze PiitrekHIT, ewentualnie spróbuj pociągnąć za klamkę od wewnątrz przy pomocy jakiegoś sztywnego druta. Poza tym zamiast wybijania szyby, zorientuj się czy w okolicy nie ma jakiegoś magika który otwiera auta. W Białymstoku koszt to 150zł, myślę że koszt szyby jest podobny, a jednak mniej zamieszania

    PS. To za karę że nie wstawiłeś do dzisiaj zdjęć i nie założyłeś tematu w "Nasze auta"

  14. #59
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez sztan20 Zobacz posta
    Akumulator jest dobry. Wciska em juz przycisk między fotelami i nic :/ nawet udało mi się wcisnąć od bagarznika i tez nic. Ponoć audi ma system ryglowania i od środka nic nie zadziała. Prawda to chyba. Jak by ktoś z was był tak uprzejmy zamkną się w środku uzbroil alarm i sprawdził czy na pewno nie zareaguje na przyciski :/
    to coś źle zrobiłeś, to tak jakbyś zostawił kogoś w środku i on by nie mógł drzwi otworzyć. Nie pamiętam teraz jak jest w TT, ale wydaje mi się, że albo klamkę trzeba 2 razy pociągnąć przy zamkniętych zamkach, albo przycisk od otwierania wciskałeś nie z tej strony(ma 2 położenia). Jak już się uprzesz na wybicie szyby, to oczywiście bocznej drzwi(sprawdź dostępność na allegro),, trójkąt wymienić przesrane.

    A tak swoją drogą nalej WD-40 tak jak koledzy pisali do zamków i zostaw na noc. Ewentualnie zamiast wybicia szyby chyba wolałbym rozwiercić na wylot wkładkę . I tak masz szmelc. Jakbyś wiertłem (10-12 nie pamiętam ile tam jest miejsca)rozwiercił wkładkę, to za nią jest cięgno które wchodzi w zamek drzwi. To cięgno strącasz w drzwi. A Tobie zostaje wziąć płaski duży śrubokręt i przekręcić zamek w celu otwarcia go.(Kiedyś to testowałem na wyjętej wkładce)
    Chodzi o cały numer 10 na obrazku, zobacz , że z niego wychodzi taki kikut i wchodzi w zamek.
    Załącznik 7686
    Ostatnio edytowane przez PiotrekHIT ; 16-12-2014 o 15:12

  15. #60

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    26
    Wiem wiem jasiel. Sorki ale jak zdjęcia zrobić to fajnie by było żeby były ładne i mówisz ze nie ma alarmu ?? To czemu jak wsadzam druga to od razu wyje :/

Podobne wątki

  1. System BOSE kodowanie na standard
    Przez minibigii w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 22:33
  2. Kodowanie kluczyka, wymiana baterii
    Przez Limbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 08:54
  3. Wymiana baterii w pilocie, kodowanie.
    Przez rsmaniek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2015, 07:14
  4. 8J Światła mijania - kodowanie ?
    Przez GrAsiK w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 21:47
  5. Problem - Kodowanie Kluczyka
    Przez Toxias w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 11:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •