Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Terkotanie w tylnym dyfrze

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    4

    Terkotanie w tylnym dyfrze

    Mam ponowny problem z tylnym napędem w moim 225 PS Quattro.
    Kilka miesięcy temu podczas włączania isę tylnego napędu pojawiało się głośnie terotania dochodzące z tylnego mostu. Zgodnie z sugestiami przeczytanymi na forum wymieniełem tylny dyfer w komlecie z Haldexem. Turkotanie ustąpiło, ale po przejechaniu ok 3 000 km obecnie sytuacja znowu pojawiła się Mój znajomy mechanik pracujący normalnie w servise Subaru rozkręcił poprzedni dyfer i stwuerdził, iz poprzedni tylny most był całkowicei sprawny i najprawdopodobniej za cały problem odpowiada elektronika., tymbardziej, iż powtórzyło sie to drugi raz w krótkim odtepie czasu.
    Czyy jest możliwe, iż rzeczywićsie za te objawyodpowiedzialna jest elektronika. Dodam, iz po odłączeniu wtyczki z Haldexu objawy ustąpiły (oczywiście nie działa tylny napęd)
    Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

    Olek

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To ze 2-gi dyfer pada w tym samym aucie so bardzo dziwna i niespotykana sprawa ..
    Zwyczajowo jest to niezawodny system ..Nie sadze zeby wzrokowo po rozebraniu dyfra dalo sie zobaczyc uszkodzenie powodujace '' wycie '' , ''chrupotanie '' owszem
    Pierwsze co trzeba sprawdzic to to rozmiar opon czy masz takie same z tyl z przodu oraz czy na tylnej osi sa one takie same ..

    Czy nowy dyfer ktory zamontowales przyszedl w komplecie ze sterownikiem Haldex-a czy montowany byl ten z Twojego auta ??

    Poza tym przywitaj sie w dziale do tego przeznaczonym , napisz nam cos o sobie i oczywiscie foty auta mile widziane


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    4
    Dzięki za szybka odpowiedź.
    Wszystkie opony mam takie same, nowy dyfer kupiłem w komplecie z Haldexem.
    Pomocy !!!!

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    azurakowski, szczerze mówiąc mam podobny problem, zresztą pisałem już o nim kiedyś na forum, z tym że sprawa dotyczy terkotania jedynie jednej strony. Podczas załączania się tyłu i skręcie w prawo tylne lewe koło zachowuje się tak jakby się przejeżdżało po przerywanym gęsto pasie jaki często występuje przy poboczu. Również wymieniałem dyfer z haldexem i na jakiś czas ustało, ale obecnie mam ten sam problem. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie wina wyząbkowanej opony ewentualnie łożyska (być może bieżnia jest skorodowana lub coś w tym rodzaju ale jeszcze nie wykazuje luzów).

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Chwilke mnie nie bylo tak wiec odkopuje

    Biorac pod uwage to co piszecie wynikac moze ze nie jest winny dyfer tylko sprzeglo Haldexa ktore jest z nim zintegrowane .
    Nie jest to awaryjna czesc jednak mozna ja szybko zalatwic zapominajac o fakcie ze trzeba wymieniac plyn w Haldexie ..Tylny dyfer to zupelnie inna sprawa ..
    I co nieuczciwy czlowiek zrobi z takim fantem , pewnie wymieni plym i sprzeda czesc mna aukcji Moze trafil sie wam wlasnie taki dyfer
    To tylko moje przypuszczenia jednak chyba troche prawdopodobne


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    Arttur, w moim przypadku to chyba zbyt duży zbieg okoliczności, bo efekt terkotania występuje tylko z jednej i w dodatku tej samej strony co przed wymianą haldexa i dyfra. Przy czym terkotanie jest odczuwalne wyłącznie w postaci wibracji, żadnych odgłosów czy coś w tym rodzaju...

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mozliwe , jesli sa tylko wibracje ...
    W przypadku kolegi [b]azurakowski[b/] jednak kiedy po odlaczeniu wtyczki odglosy ustaja , moze to swiadczyc wladnie o sprzegle Haldexa .. Choc nie na 100% bo dyfer moze halasowac tylko pod obciazeniem np .

    Tak jak piszesz sprawdz dokladnie opony ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Włoszczowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    48
    A czy zapala się kontrolka od ESP albo wywala błąd od czujnika odchyleń wzdłużnych lub poprzecznych.

Podobne wątki

  1. buczenie w tylnym kole
    Przez voodoo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 11:04
  2. Jak wymienic zarowke w tylnym kloszu? 8N
    Przez woz1938 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 22:14
  3. terkotanie silnika:/
    Przez ZIGEN w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 14:20
  4. Olej w skrzyni, dyfrze i haldexie...
    Przez Legion w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 20:07
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •