Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zasady robienia logów (diagnostyka VAG)

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257

    Zasady robienia logów (diagnostyka VAG)

    myślę że poniższe informacje przydadzą się każdemu kto ma lub chce mieć styczność z interfejsem VAG, a jeszcze nie do końca wie o co chodzi

    Diagnostykę wykonujemy w następujący sposób:
    - odczyt błędów;
    - odczyt bloków wartości mierzonych w próbie dynamicznej
    Po uruchomieniu programu VAG-Com wykonujemy następujące operacje:
    1. Odczyt błędów w sterowniku silnika [ECU]:
    Select > 01-Engine > 02-Fault Codes i zapisujemy wyświetlone błędy jeżeli występują do utworzonego przez nas pliku .txt za pomocą przycisku Copy i następnie wklej. W ten sposób będziemy mogli zawsze odczytać z niego swoje archiwalne błędy, które już zdążyliśmy wykasować.
    2. W chodzimy w odczyt bloków wartości mierzonych:
    Select > 01-Engine > 08-Meas. Blocks (bloki wartości mierzonych) i wykonujemy próbę dynamiczną w interesującym nas bloku, np. 115 - doładowanie , 002 - przepływomierz, 031 - sonda lambda, itd. według informacji zawartych w wątku Arttura. Możemy jednocześnie wykonać log z trzech bloków.
    Uwaga!!! wymagana temperatura płynu chłodzącego to min. 80 stopni C. I zaczynamy... jedziemy na 3 biegu i przy 1500rpm całkowicie wciskamy pedał gazu (100%) i trzymamy aż silnik osiągnie max obroty. Logowanie robimy naciskając przycisk log, który znajduje się w dolnej części okienka w momencie kiedy naciskamy na gaz. Próba dynamiczna powinna być wykonana przez dwie osoby - kierowcę i osobę diagnozującą.
    Po wykonaniu operacji logowania należy przekonwertować pliki *.CSV do formatu Excela posługując się w tym celu aplikacją CSVConv.exe zawartą w programie:
    - uruchamiamy aplikację CSVConv.exe;
    - podajemy ścieżkę dla pliku z logami - Source file;
    - wybieramy lokację i nazwę dla pliku który przerobiliśmy - Target file;
    - naciskamy OK.
    Ta operacja pozwoliła przekonwertować plik .CSV na format Excela, który jest dla nas obrazowy i czytelny. Po tej czynności stosując się do instrukcji zawartej poniżej możemy zamieścić logi w formacie jpeg na forum. Aby to zrobić należy:
    - otworzyć plik z logami w arkuszu kalkulacyjnym Excel
    - zaznaczamy myszką wszystkie widoczne informacje
    - następnie wybieramy opcję Kopiuj (np. Ctrl + C)
    - uruchamiamy program Paint (w Windows: programy>akcesoria>paint) i robimy Wklej (np.CTRL+V)
    - zapisujemy do formatu jpeg.
    Uzyskane pliki można zamieścić na jednej ze stron zajmujących się darmowym hostingiem obrazków np: http://fotosik.pl.
    Pomiary przeprowadza się również w próbie tzw. statycznej ale to może kiedy indziej...

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Swietny opis , '' zalinkowalem '' go do postu o blokach pomiarowych .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar ADAM_WWY
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro :)
    Posty
    82
    dzisiaj chciałem sobie zrobić logi, ale to mi się nie udało podpowiedzcie co robię nie tak że nie mogę ustawić większego bloku niż 25 - wszystko robię tak jak w opisie i nie wiem czemu tak się dzieje. czy jest to może wina źle zainstalowanego programu vagcom czy co?? czy może to być to że mam zainstalowane chyba 2 wersję vaga??
    proszę o pomoc bo nie mam pojęcia - a chciałbym przywrócić autku jej dawną moc - bo na pewno jej trochę brakuje

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Problem jest w tym że masz te Vag-i zainstalowane jako nie pełna wersja demonstracyjna , widać to nawet po błędach bez opisu które wkleiłeś w innym temacie . W pełnej wersji po błędzie jest jego opis.
    Poszukaj na forum jak się instaluje taki program bo nie jest to tematyka pasująca do tego wątku














    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Sportowy katalizator bez robienia downpipe: czy to ma sens?
    Przez skatejol92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2016, 10:28
  2. Zasady obowiazujace w tym dziale
    Przez Arttur w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •