Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 20 z 20

Wątek: przeglad 60k - konkretne pytania

  1. #16
    Awatar Mamut
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Barsinghausen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35
    "Raz jedyny w pewnym aucie zastosowałem się do opcji longlive niemal narzuconego przez producenta 30tyś km i jak zobaczyłem co zleciało z silnika to, był pierwszy i ostatni raz."


    ale ja nie mówie, że Longlife na 30 tys.km....wg mnie longlife, ale również na 15 tys.km...w zależności kto ile km rocznie robi...ja robię stosunkowo mało, a longlife jest teoretycznie na 25K i na 2 lata...to jak ja przejadę 15K w 1,5 roku. W wyniku czego wymieniam olej 2 razy na 3 lata, a nie 3 razy.

    A tak jeszcze chciałem się zapytać, co zleciało?

    A jak jeszcze mówimy o olejach, to mam pytanko:
    Moja narzeczona ma audi a3 1.9 TDI (rok 2000 po lifcie 110ps na pompie - silnik jest przystosowany do longlife). Leje tam również ten sam olej Castrol SLX Longlife III. I dzieje się coś takiego, że podczas normalnej eksploatacji auto nic się nie dzieje, ale jak robi się trasę np. 250km albo więcej przy szybkiej jeździe, to pojawia się kontrolka oleju....lekko się zwolni i gaśnie, postawię auto na parkingu odczekam 30 min. i się okazuje, że olej jest w normie (bo oleju silnik nie bierze nic). Oznacza, to że może olej przy ostrej jeździe robi się strasznie rzadki w wyniku czego wszędzie się rozchodzi i dlatego pojawia się ta kontrolka - dolać oleju też nie mogę, bo będzie za dużo i będzie go wyrzucał. To jak sądzicie powinienem przejść na jakiś gęściejszy olej na 10W-60, czy pozostać przy tym...

    Pozdrawiam i mam nadzieje, że ktoś mi odpisze

  2. #17
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Ja u siebie w kazdym aucie wymienialem i bede wymienial olej co 10tys i tak juz zostanie. A czytajac gdzies w poscie, ze audi daje jakas gwarancje na 25tys i to na Castrol to smiac mi sie chce, bo tydzien temu wymienialem wlasnie olej firmy Castrol Magnatec (moze i nie longlife ale...) po 10tys przejachanych zamiast oleju leciala czarna maz, czyt. smola wiec po raz ostatni Castrol zagoscil w jakim kolwiek z moich silnikow i nie wydaje mi sie za ten longlife wytrzyma wiecej a napewno nie 25tys. Ale kazdy przeciez zrobi jak uwaza

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nic innego niż chwyt marketingowy, jaka gwarancja?? 15 tyś to max potem robi się wodnista maż i zaczynają się dziwne rzeczy dziać, np uzupełnij poziom, a oleju jest full..
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    mam pytanie odnosnie wymiany oleju,
    trzymajac sie zasady rok lub 10tys :
    zalalem w grudniu zeszlego roku przy 136.000 olej 5w40 pelny syntetyk
    i teraz moje pytanie:
    na dzis dzien po roku mam na nim najechane zaledwie 4500 km ,
    wymieniac juz bo minal rok czy czekac spokojnie jeszcze z tysiac, czy 2 tys km lub kolejne kilka miesiecy na tym co mam ?

    pozdrawiam,

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #20
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    witam NAJBARDZIEJ POLECAM MOTULA z pewnych zrodel, ,poczytajcie na RACING FORUM.Wkrotce zamieszcze link do hurtowni z certyfikatem na MOTULA Z FRANCJI,pewne zrodlo.Wspolpracuja z wieloma klubami samochodowymi itp.

    ---------- Post dodany o 15:46 ---------- Poprzedni post z 15:40 ----------

    arttur ma racje 5w 40 to naprawde optymalny wybor.Oleje to temat morze i nie chce sie rozpisywac,dla mnie to najwazniejsza rzecz w silniku.

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Przegląd po zakupie
    Przez Kobi w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2016, 22:13
  2. Brak katalizatora a przegląd.
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 20:08
  3. przegląd rejestracyjny
    Przez mastio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 17:30
  4. przegląd
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 14:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •