Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: przeglad 60k - konkretne pytania

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223

    przeglad 60k - konkretne pytania

    Zbliżam się do terminu mojego pierwszego przegladu przy 60 tys km i mam kilka pytań (poprzedni byl przy 40 tys w kwietniu 2007 u poprzedniego wlasciciela).

    Moja TeTka (tak jak w info obok) jest nieco inna – silnik 3.2 litra bez turbinki, skrzynka DSG, rocznik 2003, oczywiscie quattro

    1. Na pewno musze wymienic olej w silniku + filtr. Niestety nie wiem jaki olej byl lany poprzednio poza tym ze z ksiazki gwarancyjnej wynika ze zawsze Long Life.
    a) Czy trzymac sie tego Long Life (rozumiem ze dostepny tylko w ASO) czy tez zastosowac jakis “zwykly” olej?
    b) Jezeli zwykly to co polecacie? Z tego co czytalem na necie to Motul lub Mobil. W instrukcji jest mowa o 0W30 ale niestey po niemiecku wiec nie wiem w jakim kontekscie

    2. Olej w skrzyni DSG oraz w haldexie + filtry – z tego co czytalem to raczej chyba nie ma co kombinowac z innymi olejami niz oferowane przez ASO a ponad to wymiana oleju w DSG jest specyficzna i lepiej nie kombinowac wogle z zadna partyzantka. Mam racje?

    3. Plyn hamulcowy – zdac sie na ASO czy cos samemu kombinowac w temacie zakupu tego plynu?

    4. Czy cos jeszcze warto przywieźć do ASO z czesci ktore beda podlegac wymianie (inne filtry-jakie)? Generalnie chetnie to zrobie jezeli czesci inne niz w ASO bylyby albo faktycznie lepsze albo przy tej samej jakosci znacznie tansze. Jezeli mam szukac po W-wie jakiegos filtra czy oleju i zaoszczedzic 10 zl na przegladzie ktory pewnie wyniesie mnie okolo 2tys zl to nie ma to sensu. Laczna oszczednosc kilku stowek (lub przy tej samej cenie lepsze parametry) juz mnie kreci

    5. Niestey nie mam garazu i sam nie wymienie tych wszystkich rzeczy sam nawet gdybym bardzo chcial i ze wzgledu na wymiane oleju w DSG chyba sklaniam sie do odwiedenia ASO. Czy mozecie polecic jakies w W-wie lub zdecydowanie jakies odradzic?

    Z gory dziekuje za pomoc!

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    U mnie jest po pierwszej w nocy tak wiec cos wiecej postaram sie dopisac jutro , a na razie przegladni dokument z linka , jest to oficjalny rozklad czynnosci serwisowych AUDI
    http://www.bentleypublishers.com/ima...ance.sched.pdf


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Wielkie dzieki @Arttur – mam juz odpowiedz na pytanie nr 4 – dodatkowe czesci/materialy do wymiany to:

    6. Spark Plugs -> świece -> kiedys czytalem na naszym forun ze polecane byly PFR6Q ale do silnika z turbinką. Czy ja powinienem sie zaopatrzyc w NGK IZKR7B? Mozecie cos konkretnego polecic?

    7. Dust and pollen filter -> filtr “pylkowy” do kabiny – kupic w ASO czy postarac sie o cos innego (mam alergie na pyłki wiec chetnie kupie “dobry” filtr)?

    8. Air Cleaner -> filtr powietrza (?) - kupic w ASO czy postarac sie o cos innego?

    Z gory dziekuje za pomoc!

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    PN, odp. Ad. 1: zwróć uwagę na specyfikację jaką zaleca Audi, np. oleje longlife mają określone oznaczenia w stylu 505...., każdy (normalny) olej odpowiada tego typu specyfikacji, kwestia tylko żeby właśnie takiej jaką podał producent auta i wówczas albo decydujesz się na kontynuację serwisowania w trybie long life (polecam ) i używasz oleju dowolnej uznanej firmy , która odpowiada właśnie specyfikacji longlife (wówczas zachowujesz tryb wymiany co 30tys km), albo ją zmieniasz i wówczas wymiany oleju nastepują w normalnym trybie. Osobiście używam oleju Castrol Edge 5w30 w technologii longlife. Tutaj masz specyfikację: http://ew5.earlweb.com/recommendatio...8&ocidetails=1 , jest tam też odpowiedź na temat płynu hamulcowego. Najważniejsze to chyba to, żeby olej pochodził z pewnego źródła.
    Ad. 2 - tutaj zgadzam się w 100%

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Cytat Zamieszczone przez bolec
    oleje longlife mają określone oznaczenia w stylu 505....
    Googlalem i jakos nie moge znalezc jakie oleje spelniaja ta specyfikacje :/

    Cytat Zamieszczone przez bolec
    Osobiście używam oleju Castrol Edge 5w30 w technologii longlife
    Na forum A3 naczytalem sie marnych opinii o Castrolu ktore mnie troche zniechecily i zaskoczyly zarazem... najbardziej chwala Motul i ewentualnie Mobil. Chyba w takim kierunku pojde wybierajac raczej tanszy - tylko nie wiem jak spelnic te wymogi specyfikacji i jaki kupic...

    Cytat Zamieszczone przez bolec
    jest tam też odpowiedź na temat płynu hamulcowego
    pytanie czy jest sens kupowac plyn chamulcowy na wlasna reke a nie w ASO - sprawdzal ktos - cena/jakosc?

    Panowie - pomozcie w dreczacych mnie kwestiach bo wciaz szukam dobrych rad

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    PN, czasami zastanawiam się na czym polega ocena, że motul jest lepszy od mobila czy castrola i na odwrót. Moim zdaniem to jest jak z wódką - jak kupisz podróbę to na bank będziesz miał kaca. Tyle opinii ilu opiniodawców. Uważam że produkty wszystkich firm jw. są b.dobre pod warunkiem że są oryginalne, a więc pochodzą z pewnych źródeł. Wybór należy do Ciebie jednak uważam że przede wszystkim powinieneś pozostać przy serwisowaniu longlife i dobrać taki olej dobrać żeby spełniał te warunki. Osobiście stosuję castrola nie tylko w autach ale również w motocyklach i tutaj z kolei nasłuchałem się trochę negatywnych opinii o motulu, tak więc myślę że sporo opinii to opinie wyssane z palca.

    Specyfikację masz na pewno w instrukcji obsługi, przynajmniej w mojej jest taka informacja i podane jest jaka specyfikacja przy trybie longlife, a jaka w opcji normalnej.
    PS. tutaj masz coś o castrolu http://www.autoflesz.pl/artykuly/168..._Castrola.html

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W linku jest jaki olej spelnia jakie normy VW/Audi
    http://pics.tdiclub.com/data/529/Aud..._Oil_Chart.pdf

    Jesli chodzi o oleje do DSG i Haldexa to oczywiscie tylko orginaly i raczej w serwisie bo nie wiem czy dadza Ci gwarancje jak przyjedziesz ze swoimi ..

    Trudno mi powiedziec czy oszczedzis wiele kupujac poza serwisem bo chwile nie bylem w polsce
    W stanach ceny wszystkiego w ASO sa ok + 30% do najlepszych cen w sklepach internetowych , pewnie w polsce jest podobnie tylko wlasnie pozostaje kwestia gwarancji ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Dzieki @Arttur - wyczerpujaca lista i sa na niej zarowno produkty Olenu jak i Lotosa!

    Sporo juz wiem choc nie mam jeszcze takiej wiedzy jaka chcialbym miec Chyba udam sie na przeglad albo do:

    Auto Viva ul. Połczyńska 111

    albo

    Szewczyk ul. Radzymińska 267

    Coraz powazniej z tym przegladem rozwazam tez opcje len/frajer - jako ze to moj pierwszy przeglad TT to pojade do serwisu jak z firmowym autkiem i poprosze o full serwis. Troche boje sie kupowac oleje w internecie a obawiam sie ze jak kupie w Norauto (czy innym tego typu sklepie) to specjalnie nie oszczedze.

    Ewentualnie do nastepnego przegladu (ktory bedzie mnniejszy i nie moj pierwszy z tym TT) lepiej sie przygotuje i pojade bardziej smart way.

  9. #9
    Awatar Kazek
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    103
    Cytat Zamieszczone przez PN
    6. Spark Plugs -> świece -> kiedys czytalem na naszym forun ze polecane byly PFR6Q ale do silnika z turbinką. Czy ja powinienem sie zaopatrzyc w NGK IZKR7B? Mozecie cos konkretnego polecic?
    PN ! do twojego silnika NGK zaleca swiec IZKR7B Kod silnika BHE 3.2 litra rocznik od 7.2003

    natomiast swiece PFR6Q zalecan sa do silnikow 1.8 i 2.0 napewno NGK to dobre swiece i bedziesz zadowolony

    poniżej link z tabelką .


    http://www.ngkntk.pl/index.php?id=13...I&m=TT+%2F+TTS

  10. #10
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    w tym roku przy serwisie chcialbym uzupelnic przeglad o dodatkowe punkty z serwisowki,
    moje pytania:
    1. W/W System - sprawdzic/uzupelnic plyn - co to za system, jak sprawdzam i czym uzupelniam ?
    2. Trans Final drive(s) - sprawdzic lubrykant ? co to za element, ktorego smarowanie mam sprawdzic ?
    3. Door Hinge Mechanism - lubricate - czym i jak ? chodzi tylko o zawias ? czy tez okolice zamka ? bo te gumy w zamku zdaja sie byc jakies wyschniete, nie krusza sie, ale robia takie wrazenie - nie wiem jak to opisac
    4. Power steering fluid - check/add - chodzi o wspomaganie ? czym zalewac ?

    dziekowac za odp

    "Love Them BOTH" - M.

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    1. Nie przychodzi mi do głowy nic innego jak windshield washer system , w takim wypadku nie trzeba pewnie dalszych wyjaśnień
    2. Chodzi o tylny dyfer , odkręcić śrubę otwiru kontrolnego i sprawdzić poziom oleju ,, powinno być ok 2 mm poniżej krawędzi otworu .
    Jest jeszcze element przy skrzyni niekiedy nazywany final drive ale dzieli on olej ze skrzynią i razem z nią się napełnia , trzeba jedynie z niego spuścić olej przed wymianą . Chyba nie dotyczy to tej sprawy ...

    3. Tak, chodzi o zawias , oczywiście przesmarowanie zamka nie zaszkodzi , najlepiej syntetycznym smarem typu Mobil 1 itp.

    4. Tak wspomaganie , najlepiej oryginalnym płynem ...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    dziekowac

    "Love Them BOTH" - M.

  13. #13
    Awatar Mamut
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Barsinghausen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35
    Wiem, że już wszystko wiesz.....to już nie będę się rozpisywać....ja jeżdżę na oleju Castrol SLX Longlife III - teoretycznie import z niemiec, teoretycznie jest on wymienny z innymi "one Audi dealer told me Castrol SLX Longlife III replaced both Longtec 0W-30 and Longlife II 5W-30", co można przeczytać tutaj:
    The Audi TT Forum :: View topic - Castrol SLX Longlife III - new????

    Ogólnie ten SLX jest bardzo czystym olejem (spełnia normy VW 504 00/507 00 - czyli wyższe niż VW 502 00 and VW 505 01), bo nawet po przejechaniu 6K olej będzie miał barwę jak nowego...ale pewnie inne oleje też będą dobre. Ogólnie longlife nie longlife i tak najlepiej wymieniać go co 15K. Niektóre silniki są przygotowane do wymiany oleju na longlife i audi daje gwarancje na te 25K, ale lepiej wymienić

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli już wspomniałeś o oleju to moim zdaniem tylko 5W40 pełny syntetyk z grupy IV .
    Oczywiście jeśli ma to być optymalnie









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Raz jedyny w pewnym aucie zastosowałem się do opcji longlive niemal narzuconego przez producenta 30tyś km i jak zobaczyłem co zleciało z silnika to, był pierwszy i ostatni raz.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Przegląd po zakupie
    Przez Kobi w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2016, 22:13
  2. Brak katalizatora a przegląd.
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 20:08
  3. przegląd rejestracyjny
    Przez mastio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 17:30
  4. przegląd
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 14:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •