Zbliżam się do terminu mojego pierwszego przegladu przy 60 tys km i mam kilka pytań (poprzedni byl przy 40 tys w kwietniu 2007 u poprzedniego wlasciciela).

Moja TeTka (tak jak w info obok) jest nieco inna – silnik 3.2 litra bez turbinki, skrzynka DSG, rocznik 2003, oczywiscie quattro

1. Na pewno musze wymienic olej w silniku + filtr. Niestety nie wiem jaki olej byl lany poprzednio poza tym ze z ksiazki gwarancyjnej wynika ze zawsze Long Life.
a) Czy trzymac sie tego Long Life (rozumiem ze dostepny tylko w ASO) czy tez zastosowac jakis “zwykly” olej?
b) Jezeli zwykly to co polecacie? Z tego co czytalem na necie to Motul lub Mobil. W instrukcji jest mowa o 0W30 ale niestey po niemiecku wiec nie wiem w jakim kontekscie

2. Olej w skrzyni DSG oraz w haldexie + filtry – z tego co czytalem to raczej chyba nie ma co kombinowac z innymi olejami niz oferowane przez ASO a ponad to wymiana oleju w DSG jest specyficzna i lepiej nie kombinowac wogle z zadna partyzantka. Mam racje?

3. Plyn hamulcowy – zdac sie na ASO czy cos samemu kombinowac w temacie zakupu tego plynu?

4. Czy cos jeszcze warto przywieźć do ASO z czesci ktore beda podlegac wymianie (inne filtry-jakie)? Generalnie chetnie to zrobie jezeli czesci inne niz w ASO bylyby albo faktycznie lepsze albo przy tej samej jakosci znacznie tansze. Jezeli mam szukac po W-wie jakiegos filtra czy oleju i zaoszczedzic 10 zl na przegladzie ktory pewnie wyniesie mnie okolo 2tys zl to nie ma to sensu. Laczna oszczednosc kilku stowek (lub przy tej samej cenie lepsze parametry) juz mnie kreci

5. Niestey nie mam garazu i sam nie wymienie tych wszystkich rzeczy sam nawet gdybym bardzo chcial i ze wzgledu na wymiane oleju w DSG chyba sklaniam sie do odwiedenia ASO. Czy mozecie polecic jakies w W-wie lub zdecydowanie jakies odradzic?

Z gory dziekuje za pomoc!