Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: bialy dymek przy odpalaniu pomocy !!!!

  1. #1

    bialy dymek przy odpalaniu pomocy !!!!

    na poczatku witam wszyskich uzytkownikow tego forum, az trudno uwierzyc jak wiele czasu i nerwoow mozna sobie zaoszczedzic dzieki wam!!!!

    hej od kilku tygodni jestem posiadaczem tt . ok tygodnia temu wymienilem mu olej , znajomi w servisie polecili mi shell 10w 40 ze wzgledu na przebieg 154000km .
    wczoraj wpadam do autka odpaLAM GO a tu pojawil sie bialy dymek !!!
    wczesniej tego nie bylo !!!! czy to mozliwe ze dzieje sie tak przez nie wlasciwy dfobor oleju , czy tez moze byc cos z turbina czy moze to uszczelniacze dodam tylko , ze silnik chodzi jak igielka ,lata, jest cichutki i robi swoje ,ale fakt tego dymku mnie przeraza
    bardzo dziekuje za pomoc

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli dzieje sie tak po odpaleniu a po nagrzaniu silnika jest ok to normalne jest to nie dym tylko para
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    a wlasnie zastanawialem sie nad tym , eszcze wczoraj poprosilem kumpla zeby odpalil auto a ja wachalem dym, ma dziwny zapach , nie smierdzi jak olej ale cos w rodzaju paliwa lub cos podobnego , taki duszacy ! a wiec naprawde nie wiem , nie wyglada mi to na pare , a co najlepsze dzis po nocy odpalilem go i nic zero dymka ! i chcialbym zeby tak pozostalo , jednak wiem ze nic nie dzieje sie bez przyczyny! dodam tylko ze na pare mi to nie wyglada ,chyba ze jest wymieszana z czyms ! nie mam pojecia

    prosze szanownych kolegow o podowiedzi

    [ Dodano: 24 Styczeń 2009, 10:47 ]
    pamietajmy ze mowimy tu o dosc sporej chmurce dymku ktora pojawia sie tylko przy odpalaniu po kilku lub kilkunastu godzinach postoju na 2-3 sek , buchnie z rury i koniec !!

  4. #4
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Czy zapach jest słodki aromatyczny czy raczej ostry i nieprzyjemny?
    Jeżeli to pierwsze to nie musisz się o nic obawiać Jeśli to drugie + nierówne obroty to może to być wydmuchana uszczelka pod głowicą w taki sposób że spalaniu ulega płyn chłodzący (sprawdź jego poziom).

    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli nie jest to para i dzieje sie jak mówisz to przyczyną może być uszczelniacz któregoś z zaworów jest już słaby i na postoju puści trochę oleju i po odpaleniu zostaje on spalony w komorze spalanie. Jeżeli auto nie bierze jakiś znaczących ilości oleju nie przejmował bym się tym narazie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    zapach nie jest nie przyjemny , pachnie troszke benzyna pomieszana z czyms ale napewno nie jest ostry a raczej lagodny!!!
    jak narazie od dwoch dni dymku brak ,zobaczymy co stanie sie dzisiaj po odpaleniu !!!

    chcialbym tylko dodac ze cos w tym samym czasie zaczelo bnrzeczec na biegu jałowym pod samochodem ,zdarza sie to czasami,wyczytalem na forum audi a3 ,ze mogl uszkod\zic sie jeden z elastycznych przegubow laczacych kolektor z tlumikiem ,czy myslicie ze to ma jakis zwiazek z bialo-siwym dymkiem ???

    dzieki

    [ Dodano: 25 Styczeń 2009, 16:35 ]
    niestety ale dymek pojawil sie dzis jeszcze raz !!!! a wiec problem nie rozwiazal sie sam !!!
    ten bialy dymek przerodzil sie w delikatnie siwawy dymek z odrobina nienieskiego !
    jak narazie brak ubytku oleju !!!

    Z tylu na zderzaku pojawily sie czarne plamki oleju ! ! !

    to chyba nie jest dobrze ??? dodam ,ze raczej nie mam lekkiej nogi ,ale te auta do tego sluza !!!

    drodzy froumowicze doradzcie , przejazdzaka po warsztatach to nie jest dobry pomysl bo pewnie dojada do wniosku ze silnik do wymiany .
    a silnik pracuje naprawde fajnie

    [ Dodano: 29 Styczeń 2009, 21:33 ]
    panowie prosze o pomoc w temacie poruszonym przezemnie w zeszlym tygodniu .
    w tytule "biały dymek przy odpalaniu".

    Z gory dziekuje

Podobne wątki

  1. Stukanie pstrykanie pisk przy odpalaniu
    Przez sebam w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 16:06
  2. problem przy odpalaniu ?
    Przez Michal1982tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 16:52
  3. dziwne dźwięki przy odpalaniu
    Przez czaja w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 23:12
  4. Dźwięk syczenia przy odpalaniu
    Przez carnal w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 21:13
  5. Dzwiek/pisk przy odpalaniu, rozrusznik ?
    Przez Meping w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 05:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •