Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 98

Wątek: intercooler za 1000zl ? ;]

  1. #46

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    no odnosnie tt 225 po remapie wydechu i dolocie ale to kup sobie nowe Gt i poczytaj sa wykresy na hamowni i na drodze robione z seryjnymi ic i z forge i porownanie pisza tez ze jak na seryine ic to dzialają i tak nadzwyczaj dobrze

  2. #47
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pewnie nie jeden z nas slyszal dobre rady na temat kobiet ze najistotniejsze jest to co kryje sie w srodku , w przypadku intercoolerow sprawdza sie to w 100%

    Dobrej jakosci IC musi kosztowac swoje ze wzgledu na fakt ze koszt produkcji jakosciowego rdzenia jest wiekszy . Generalnie chodzi o to aby byla jak najwieksza powierzchnia ''styku'' powietrza z aluminium bez drastycznego zwiekszania pojemnosci i z jak najmniejszymi oporami przeplywu .

    Dzisiaj jest juz ( u mnie ) pozno ale obiecuje ze jutro wkleje foty porownawcze srodka seryjnego IC , taniego FMIC-a , Forge , i np. Greddy .

    Jesli chodzi o TT to w przypadki 180-siatki po programie FMIC jest konieczny , moze byc z tych tanszych, jesli nie planujemy wymiany turbiny na wieksza lub liczymy sie z faktem ze wtedy bedzie potrzebny inny FMIC .

    W 225 seryjne IC sa bardziej wydajne i tanszy FMIC bedzie tylko troche lepszy od serji .
    To prawda ze seryjne w 225 radza sobie nie zle jednak po programie da sie juz odczuc spadek ich efektywnosci w gorace dni lub po kilku ostrych przejazdach .

    Wracajac do Forge , nic nie trzeba wycinac , ucinac czy odkrecac , zestaw pasuje bez przerobek .
    Wspomniana belka wzmacniajaca zostaje na miejscu
    Oczywiscie dotyczy to FMIC-a dedykowanego do TT , jesli bedzie to uniwersalny FMIC to w 70% przypadkow konieczne sa jakies modyfikacje zeby pasowal .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #48
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    więc generalnie moze te ic co wczesniej wklejałem nie sa warte świeczki? bo jesli ma byc tylko troche lepiej niz seria...a za to wiekszy lag to wole poszukac innego ic....bo cena forge mnie przeraza....niema nic innego sensownego tak do 1000zł za sam ic? bo albo to podświadomość albo juz czuje ze auto jakos nieco gorzej idzie ...bo pogoda juz jest słoneczna..a bedzie cieplej napewno..i po chwili ostrzejszej jazdy jakos wolno mi sie wydaje:P

  4. #49

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Nom Paweł, zgadzam się z tobą odnośnie tej pogody. Ostatnio chciałem poszaleć około 15 na pustym odcinku drogi i tetka była wyraźnie zmulona... Ten sam odcinek w nocy przy 6 stopniach pokonałem o wiele żwawiej...
    Demonem prędkości nie jestem ale trochę szkoda
    Czarne jest piękne

  5. #50
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak panowie już kiedyś to opisywałem w którymś poście u mnie po samym programie na seryjnym jeszcze IC po trzecim hamowaniu moc spadła o 20HP ia to czuć już pod nogą,wykres wtedy wyglądał jak szczyt tatr

    ARTUR czy nie jest tak że IC 225 to te same tylko że dwa
    Pawel-2005,
    Tanio i dobrze rzadko idzie w parze jak robić to dołożyć albo nie ruszać w ogóle myśle że za 1000zł przy dobrych poszukiwaniach można było by coś lepszego zanależć do samego programu
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #51

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    a nie można do 180 tki dołożyć drugiego intercoolera i zrobic program hmm powinno byc ok przy seryjnej turbo ??
    pamiętam ze mi pod autem idzie rura tak jakby do łączenia dwóch coolerow
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  7. #52
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ZUCZEK Tak i nie w zasadzie jesli chodzi o wklad to sa takie same , inne sa tylko wejscia tego od strony kierowcy .

    DORKNEST - Da sie jesli zamontujesz kolektor dolotowy z 225 , trzeba tez przeniesc MAP sensor z pierwszego ic ( i zaslepic otwor ) za 2-gi IC ,
    Nie wiem czy warto to robic

    Obiecane fotki

    Seryjny IC







    Tanie FMIC najczesciej spotykane na Ebay i Allegro



    Forge FMIC





    Greddy FMIC ( type 28 core)






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #53
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Arttur,
    No ładnie to potwierdza na co zawsze kłade nacisk przy modach(tanio i dobrze)
    DORKNEST,
    Można dołożyć drugi uzywany za dwie stówy połączyć to szlaufem nie drogim i skopiować od kogoś program ale ja się pod tym nie podpisuje
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #54

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    więc generalnie moze te ic co wczesniej wklejałem nie sa warte świeczki? bo jesli ma byc tylko troche lepiej niz seria...a za to wiekszy lag to wole poszukac innego ic....bo cena forge mnie przeraza....niema nic innego sensownego tak do 1000zł za sam ic? bo albo to podświadomość albo juz czuje ze auto jakos nieco gorzej idzie ...bo pogoda juz jest słoneczna..a bedzie cieplej napewno..i po chwili ostrzejszej jazdy jakos wolno mi sie wydaje:P
    a widziales cene GREEDY ?

  10. #55

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    zuczek a po co mam kupować coolera do 180 i robić program skoro bede miał laga dużego??
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  11. #56
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie nie przesadzajmy z tym lagiem , K03 pikuje w momecie jak otwiera sie dzwi z pilota

    Normalnej nie przesadzonej wielkosci ic jak Forge czy te z linka Pawla opoznia pik o 200 -300 obrotow , moze ta wartosc sie zwiekszyc jesli dojdzie do tego nadmierna pojemnosc orurowania co nie powinno miec miejsca przy prawidlowo wymyslonym ukladzie

    Poza tym jesli decydujemy sie na zmiane intercoolera to zakladam ze jest juz zrobiony wydech ktory to tez zmniejsza laga



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #57

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    Arttur, dobra robota dziekuje

    Pozdrawiam

  13. #58

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    No dobra to może ja się wypowiem  wczoraj była sobota a ja nigdy nie mogę usiedzieć w domu więc postanowiłem w końcu zamontować lodówkę do chłodzenia browara tak więc wykorzystałem 5 kolanek i 4 kawałki prostej rureczki 2,5 cala + 7 lub 8 prostych gumowych rurek i około 15 opasek zaznaczam że użyłem kilku „starych” z węży, które wymieniałem wcześniej. Więc do rzeczy
    1 należy ściągnąć koła przednie
    2 należy ściągnąć nadkola lub je popuścić
    3 należy ściągnąć przednią lewą lampę

    4 należy ściągnąć zderzak
    5 należy ściągnąć stary IC


    6 należy ściągnąć „nagarniacz” powietrza do IC
    7 wymontować sensor ze starego IC (będzie potrzebny w dalszym etapie)
    8 trzeba wyczyścić rureczkę 2,5 cala, którą Audi było tak miłe i montowało standardowo we wszystkich modelach (150,180,225ps) tylko do niektórych rurka była wykorzystywana (225) a do innych nie (150,180)




    9 należy dorobić lub kupić kątowniki do (ja wyciąłem z blachy aluminiowej) rozwiercić większym wiertelkiem dziurki i mniejsze, które potrzebne będą do powieszenia IC, oczywiście po uprzednich przymiarkach zderzaka oraz 2 płaskowniki do montażu IC od spodu


    10 należy dorobić rurkę, w którą będzie zamontowany sensor ze starego IC (punkt 7) i sprawa tu się komplikuje bo trzeba to dziadostwo uszczelnić my zastosowaliśmy kawałek starego węża, który został „przedziurawiony” a następnie za ilizowany za pomocą uszczelek i kleju do wklejania szyb





    11 skręcić wszystko do kupy, sprawdzić ponownie jak wygląda zderzak na „sucho”










    12 u mnie okazało się że rurka, która łączy się z kolektorem ssącym jest zasługa więc w ruch poszedł nuż
    13 należy poskładać wszystko do kupy (punkty 4,3,2,1) i wio nowe koniki w stadzie

    jeszcze pare fotek








    Konkluzja – polecam każdemu zabawa przednia, na jakieś 10-12 h opierdzielania się w 2 osoby.
    Efekty – no cóż auTTo zapierd@la jak wściekłe lecz pojawiła się mala turbo dziura ok. 3,5 sekund a w wcześniej było około 1,5 sekundy. Jednakże dzisiaj rano na liczniku pojawiło się 250 przy 6 TTysiach i co mnie zdziwiło auTTo ciągnęło dalej, jednakże oponki już mam do wymiany także nie leciałem więcej bo jeszcze bym odleciał :-p . nie występuje już efekt pocenia się po paru strzałach nawet po 17 kilometrach ostrego pałowania moc cały czas dostępna tak jak bym dopiero odpalił furę. Efekt Turbo dziury na pewno się zmniejszy po programie (It will come in soon), tak że gorąco polecam. Co jeszcze zauważyłem to po takiej jeździe gdy dotknąłem rurki przed IC to odziwo była jak „**** umarłeg” a za IC po takiej jeździe była zimna jak bym ją z lodówy wyciągnął – kolektor ssący i spliter (dv) tez jak„**** umarłeg”
    Efekty /odczucia – efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania, super, extra , mega hiper, zaje fajnie. Teraz będę przezywał tydzień.

    NO RISK,
    NO FUN.

  14. #59
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    max1236454,
    gratuluje udanego stage
    Jaką masz skrzynie 5czy6
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #60

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    5-ke i obrze bo jestem leniwy i wolal bym tip lub dsg :P
    NO RISK,
    NO FUN.

Podobne wątki

  1. intercooler
    Przez mateUS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 21:11
  2. wąż intercooler
    Przez BARTUUU w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 08:04
  3. intercooler
    Przez Maciek B. w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2003, 15:33
  4. intercooler!
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2002, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •