Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 98

Wątek: intercooler za 1000zl ? ;]

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    a z resztą ja na twoim miejscu nie wywalałbym tych małych ic tylko dołożył do tego własnie takiego "małego" intercoolerks na środek i miał w ten sposób trójkącik z dwoma paniami i jednym gorylem

    I lag jak ta lala
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no własnie to miałem napisać......co ta moja mała biedna k04 pocznie.....tyle węzyków przewodów i 3ic....niewydaje mi sie to dobrym rozwiązaniem.....chce jeden a o odpowiednich rozmiarach ...ani niezamały ani nie zaduzy...bo niechce czekac 5s po nacisnieciu pedału zanim auto zacznie jechać....albo zeby po paru depnieciach sie pocił....

  3. #33

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    no niesteTTy TTurbo dziura to jeden z minusów zaturbowionych auTT jak chcesz reakcji natychmiastowej v6 3,2 i wszystko w temacie
    obojętnie czy małe rurki czy duże moło ich czy dużo nie zmienia to faktu że w 180-ce silnik generuje 150 koni a te 30 extra to suszarka, w 225 historja jest jeszcze bardziej popaprana bo silnik niestety generuje tyle samo a suszarka z 2 ic resztę 75 koni wiec turbo dziure masz tak czy tak rozwiązaniem tego problemu jest większe, szybsze turbo lub program ustawiony właśnie pod twoj sprzęt
    jak na moje tuner może wystrojić ci to tak aby pierwsze pare sekund turbo dmuchalo za dużo a potem zmniejszylo się doladowanie i jakoś tam można w ten sposob poradzić sobie - oczywiście turbo dostaje w dupę ale 500 tysi TTym autem nie bedziesz śmigał
    NO RISK,
    NO FUN.

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no własnie mój kolega ma tak w octawianie ze najpierw dmucha sporo wiecej....potem jak juz wszystko przejdzie w stan ustalony ze tak powiem cisnienie sie zmniejsza do bezpieczniejszego....róznica to ok 0.2 bara....raczej nienazeka na turbo dziure....no w 225 jest inne turbo niz w 180..a zastanawiam sie czy w 225 sa mocniejsze korby wzgledem wersji 180 albo tłoki czy cos...czy jest to samo co 180 tylko 2 ic inne turbo i wsio?

  5. #35

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Pawel-2005, na potwierdzanie mojej tezy musisz poczekać na chłopaków którzy mająrece "uwalone od smaru" lub śmigają wyczynowo - ale tak to już jest z turbo doladowanymi że czasami jest to jakaś paranoja żeby suszarka generowała więcej koni niż silnik eva 8 w najmocniejszej wersji z 2,0 l zrobili 400koni a turbo dziura taka że w top gear jeremy clarcson zrobił pośmiewisko wystawiając do wyścigu fiata stilo 115koni vs ewa 8 400koni i na 5 biegu przy prędkości 60 zaczoł się wyścig z rolowanego i zgadnij kto wygrał - dawid - na 3,5 km eva8 400ps nie potrafila dogonić fiata stilo 115ps - to nazywa się lag
    ten samochód jast zajebisty jak wiesz co znim robić (i kiedy zmiaeniać biegi)
    http://www.youtube.com/watch?v=8AMIoQUCEvY
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no sam bede zdejmował zderzak...ech tylko z czasem bedzie problem.....i musze obadac co sie tam da wcisnać....bo innaczej to chyba sie niedowiem ktos od re5pect stwerdził ze ten 180mm wys i 550mm dł styka do 300km i ten i wys 23cm styka do 350km....ale to przeciesz chyba sie tyczy jak cały jest odsłoniety z przodu...a nie połowa schowana.a w tt raczej nie odsłonie całego;/

  7. #37

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    raczej nie odslonisz dla tego moje rozwiązanie myślę jest do przeduskotowania z gościem który ci będzie robił chip tuning

    [ Dodano: 21 Marzec 2009, 13:11 ]
    bo to że w audi nie ma fin=maka a są 2 ic to nie przypadek ćięcie kosztów czy inne poerdoły tylko największe ciśnienie powietrza opływającego samochód jest właśnie tam gdzie u nas (u Ciebie) znajdują się ic porównując TT i Imprezę TT przy prędkości 90km/h uzyskuje takie samo cićnienie opływające ic co Impreza przy 150km/h a niestety jak się umieści fimaka na środku to takie samo ciśnienie uzyska się dopiero przy 110km/h w pporównaniu do orginału z TT

    jakbym miał 225Q to bym sobie dołożył ćoś właśnie takiego jak kupiłem lub Niższy, mniejszy bo czasami proste rozwiązania są poprostu najlepsze a te małe orginalne ic radzą sobie całkiem całkiem jeżeli obsługują 75 ps (225ps- 150ps sam silnik = 75 ps (ic+turbo))

    no ale wiadomo to twój wóz i zrobisz z nim co zechcesz
    NO RISK,
    NO FUN.

  8. #38
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a nic nie ruszac ic? zrobić jedynie wydech i program? ic dadza rade? czy w lato bedzie sie pocic po paru strzałach?

  9. #39
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zrób wydech i program pojeżdzisz to zobaczysz. FMIC zawsze zdążysz dołożyć. Zresztą hamownia prawdę ci powie shamujesz auto ze trzy razy pod rząd i będziesz wszystko wiedział, u mnie po chipie na seryjnym jeszcze ic po trzecim hamowaniu auto straciło 20HP a wykres wyglądał jak szczyty Tatr ale w 225 może być większy zapas zależy jeszcze w jakim są stanie itd itp etcetera
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no teraz przyszedł czas na ic
    http://www.re5pect.pl/index.php?prod...ct&prod_id=341
    czy moze
    http://www.re5pect.pl/index.php?prod...ct&prod_id=332
    który bedzie leprzy? dodam ze chce pozostac przy swojej k04...chyba ze sie zbuntuje i trzeba bedzie wymienic na większa....ale nieplanuje
    chodzi mi o to który bedzie leprzy.....bo zeby dawał rade a jednoczenie niebyło zaduzego laga...co do miejsca to oba powinny wejsc...bo nie jest ciasno raczej..czekam na porady

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Bierz ten pierwszy nie będzie laga i wejdzie ci ładnie pod zderzak ale w razie czego zrób jeszcze dokładny pomiar
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #42
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zerknij na ta fotke , pewnie znajdziesz jakies punkty odniesienia aby zorientowac sie odnosnie wymiarow
    Na fotce jest Forge .


    Intercoolery z Twoich linkow tak naprawde nadaja sie tylko dla seryjnej turbiny , jesli nie planujesz jej zmieniac to powinny byc ok .

    Nie ma innej drogi instalacji FMIC-a jak tylko pozbycie sie seryjnych IC , 3 intercoolery to zbyt wielka restrykcja w ukladzie i niepotrzebne zwiekszenie pojemnosci ukladu .


    ** Foto by Steve Schwing



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #43

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    Tymbardziej , ze kupujac zestaw Forge masz wszystko co potrzebujesz .
    Nie ma zadnego kombinowania z masa innych gratow ... ALL IN ONE BOX

  14. #44

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    a ja dzis czytalem nowe Gt i tam jest porownanie seri i fmic forge i pisali ze podczas montazu trzeba pozbyc tej belki wzmacniającej czy jak to nazwac fachowo i cos modzic z ukladem chlodzenia zeby pasowalo

  15. #45
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale odnosnie tt? czy do jakiegos innego bolida? bo takto zakupie sobie....a jak pisali cos o wydajnosci? bo mnie ciekawi jak te re5pect....czy to sie nadaje....czy tylko rozsadnie wyglada...najchetniej by zhamowac przed i po...albo na vagu pomierzyc temp przed i po ...bo chyba jest taka opcja z tego co pamietam..?

Podobne wątki

  1. intercooler
    Przez mateUS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 21:11
  2. wąż intercooler
    Przez BARTUUU w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 08:04
  3. intercooler
    Przez Maciek B. w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2003, 15:33
  4. intercooler!
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2002, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •