Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 91 do 98 z 98

Wątek: intercooler za 1000zl ? ;]

  1. #91

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    dawidusr, po to tu jestem jak wszyscy inni ukłony w strone Arttura

    [ Dodano: 14 Maj 2009, 22:23 ]
    mam nadzieje że ten film przekona niedowiarków do chinskiej roboty
    opis akcji:
    auTTo rozgrzane do 90 c i na 5 biegu dodawany jest gaz rezultaty jak widać mają "mały wplyw" na silnik i przedewszystkim temperaturę panującą wewnątż niego a to co widać na ekranie jak ktoś może zuważył na początku to wynik pomiaru z kodu 49c klimatronika

    co do opini to czekam
    NO RISK,
    NO FUN.

  2. #92
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    max1236454 Nikt nie wie wszystkiego i miedzy innymi po to jest forum aby uswiadamiac i uczyc sie na wzajem . Tak wiec .......

    Jesli chcesz przetestowac efektywnosc intercoolera to test taki nie ma nic wspolnego z monitorowaniem temperatury plynu chlodzacego .
    Czy z seryjnym IC czy z najlepszym na swiecie FMIC-em , temperatura powstajaca w cylindrach na skutek spalania mieszanki bedzie mniej wiecej podobna .
    Napisalem mniej wiecej bo jest oczywiste ze z lepszym IC EGT bedzie mniejsze jednak nie ma wplywa to w jakis znaczacy sposob na temperature plynu chodzacego .

    Przetestowac trzeba temperature w kolektorze dolotowymm bo za to odpowiedzialny jest IC.
    Mniejsza temperarura powietrza sprawia ze wiecej go ''miesci sie '' w tej samej objetosci , jest wiec wiecej tlenu i na podstawie odczytu z sondy lambda ECU dozuje odpowiednio wieksza dawke paliwa , jest wieksza energia ze spalenia mieszanki i wiecej mocy
    Zbyt wysoka temperatura powietza powoduje spalanie detonacyjne czyli wybuch mieszanki pod wplywem temperatury i cisniena zanim zostanie zmuszona do tego przez iskre ze swiecy .
    ECU po wykryciu spalania detonacyjnego cofa zaplon co z kolei powoduje zmniejszenie mocy i tak juz oslabionej mniejsza zawartoscia tlenu w danej objetosci .

    Test efektywnosci IC wykonuje sie logujac dane z bloku 04 ( Air Intake Temp ) i porownujac z temperatura zewnetrzna otoczenia ...

    Wracajac do ''Chinczykow'' , mysle ze nie ma na forum ludzi watpiacych w ich przewage nad seryjnymi , oczywiste jest ze beda efektywniejsze lun troche efektywniejsze w 225 Mysle jednak ze pewnie znajdzie sie ktos chcacy wierzyc ze sa one lepsze niz faktycznie sa



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #93
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    max1236454,
    Ale gafe strzeliłeś
    Stary terostat masz do wymiany temperatura płynu nie ma nic wspólenego z temp w kolektorze dolotowym,u mnie ten pomiar był taki sam jak uciebie przed wymianą term. teraz nie spada ponizej 87stopni oczywiście nie muszę ci mówić gdzie masz go kupić bo inaczej będziesz wymieniał co pól roku
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #94

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    ZUCZEK, termostat nowy tak ma właśnie być kupiłem "zimniejszy" tu go widać na drugim zdjeciu
    NO RISK,
    NO FUN.

  5. #95
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    to szkoda że nie wiedziałem bo mój zwalony by ci sie nadawal bo pracował identycznie jak twoj cholera odtuningowalem auto
    Nie wiem czy dobrze zrobiłeś zakladając taki term. może przy 500hp miało by to sens
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #96

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    max1236454, damy radę mam jeszcze jeden nówkę z ASO ta że jak USA się skończy założę ori z ASO :P

    [ Dodano: 16 Maj 2009, 17:52 ]
    a z resztą Zuczek ze mną to tak ppodobnie jek z Tobą przekonany jesteś żeby kata nie wywalać a ja że żeby nie było za gorąco

    By Arttur :
    Prosze o nie robienie OT w temacie o FMIC-ach
    A tak BDW to silnik musi miec temperature robocza , zimniej nie znaczy lepiej a wywalenie kata to same zalety
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #97

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    W piatek bede wysylal paczke do Polski .
    Czy ma ktos jakies specjalne zamowienia????

    Pozdrawiam

  8. #98
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja robiłem dzisiaj pomiary seryjnych intercoolerów....temperatura otoczenia to 18.5 stopnia..dosyc wczesnie i robiło sie coraz cieplej...byc moze wtrakcie było juz nieco wiecej bo na koniec spojrzałem było 20.5 .....tak wiec mam seryjny programik...i cisnienie oscyluje w okolicach 1 bar...temperatura nieprzekroczyła 45stopni....wtrakcie buta to 40 z małym kawałkiem albo ciut ponizej....dopiero na postoju nieco rosła...i potem znowu malała....zero obiawów pocenia...czylki na 3 próbach tak samo......wiec niedługo jak bedzie całe orurowanie i fimc z elteca...zmierzymy i zobaczymy jake bedą wyniki...mam nadzieje ze bedzie nizej.....albo ze w 30stopniowym upale bedzie podobny wynik

    [ Dodano: 7 Sierpień 2009, 23:10 ]
    no i wkońcu sie doczekałem mojego forga
    najpierw demontarz wszystkich niezbednych gratów:
    http://img339.imageshack.us/i/zdjcia0445.jpg/
    przymiarka jak to będzie wygladac:
    http://img30.imageshack.us/i/zdjcia0447.jpg/
    cale orurowanie w komplecie:
    http://img13.imageshack.us/i/zdjcia0452.jpg/

Podobne wątki

  1. intercooler
    Przez mateUS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 21:11
  2. wąż intercooler
    Przez BARTUUU w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 08:04
  3. intercooler
    Przez Maciek B. w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2003, 15:33
  4. intercooler!
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2002, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •