Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: AC a Felgi - Koszty napraw zderzenia z krawężnikiem?

  1. #1

    AC a Felgi - Koszty napraw zderzenia z krawężnikiem?

    Witam jak się ma ubezpieczenie AC do felg
    właśnie wygiąłem felgę aluminiową
    I Bóg jeden wie co jeszcze się porobiło
    poprzestawiałem osie

    Karoseria nic nie ruszona tylko felgi i pewnie zawieszenie
    pocieszcie jakąś

    Najlepsze jest to że zawracałem na parkingu miałem może 15km/h


    I mam pytanie bo widziałem już podobne wątki na forum

    jakie mogą być koszta naprawy po zderzeniu z krawężnikiem prawym bokiem auta
    Karoserii nic się nie stało, ale co w takich przypadkach trzeba wymieniać w zawieszeniu, napęd na przód.

    Jak wracałem do domu ledwo dało się jechać kierownica drgała to pewnie przez wykrzywioną felgę. Co jeszcze mogło zostać uszkodzone. Prędkość była mała ale uderzenie dosłownie bokiem chociaż na tylnej feldze nie zostało ani śladu po spotkaniu z krawężnikiem, aczkolwiek wydaje mi się jakby to koło było bardziej przesunięte do środka auta, to które nie było po stronie uderzenia wystaje bardziej za karoserie

    [ Dodano: 13 Styczeń 2009, 18:11 ]
    Znalazłem taką wypowiedź na forum

    Mnie sie przydarzyło dokładnie to samo 19 września. Prawie to samo bo ja przywaliłem lewą stroną. Too fast too furious Tyle że u mnie nic nie syczało, skrzywiłem wachacz, to naturalne, uszkodziłem geometrie kierownicy, porysowałem obie felgi niszcząc przednią oponę.. Jakoś dojechałem do domu skąd mnie laweta ściągnęła po paru dniach. Cezary, i to quattro. Całkowity koszt naprawy to 7604 zł z groszami. Jak dobrze mieć AC
    Ciekaw jestem o ile spadną zniżki na AC z tego powodu i czy spadają też na OC gdy się korzysta z AC?
    KOCHAM MAłE CZARNE

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1986
    Kolor
    Czerń
    Posty
    69
    Miło zobaczyc swoj cytowany poscik
    Więc, kumpel gdy mi porysował bok swoim autem, dostał 100 zl wzwyzki na OC, po zgloszeniu o naprawe z mojego ac. Ty w nikogo nie przywaliles wiec moze nie dostaniesz jakichś ujemnych punktow na OC. Wracając do tematu, tak jak rozmawialismy, jutro Ci tu przedstawie jak wyglada ta sprawa ubezpieczeniowa blizej.
    A wogole to gdzie ubezpieczyles auto? Bo ja w (nie polecam) Benefii i po naprawie za 7604 zł oni pokryli koszta całkowite minus 22% vat. Tak wiec i tak zeby odebrac auto musialem z kieszeni wyjac ponad 1300 zł. Zycze lepszego ubezpieczyciela.
    Obie najpiękniej wygl?dacie w półmroku

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Wydaje mi sie ze powinieneś móc to pokryć z ubezpieczenia AC. Im szybciej to zgłosisz tym lepiej (to takie moje życiowe doświadczenie w tej materii...). Jeżeli szkoda będzie mała i jednocześnie masz jakiś udział własny (nie wiem czy masz) to może sie okazać ze po odjęciu udziału własnego finalnie dostaniesz z odszkodowania grosze a porównywalną kwotę skoczy Ci składka w kolejnym roku "bo stracisz zniżki za bezszkodowość" (nie ważne że zapłacili Ci grosze).

    Wypłata odszkodowania z AC nie powinna mieć wpływu na składkę OC.

    Wzrost składki AC - to chyba zależy od ubezpieczyciela - wydaje mi sie ze każdy ma nieco inne zniżki za bezszkodowość które masz szanse stracić.

    Koszty naprawy to chyba tylko warsztat Ci oszacuje po zbadaniu co się pogięło i co jest do naprawy/regulacji a co do wymiany.

  4. #4
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    taki wlasnie urok jazdy na letnich oponach...jeszcze nie mow ze na magnoli wycioles orla???!!!
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

Podobne wątki

  1. Remont silnika koszty
    Przez buba_tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 13:29
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 07:27
  3. Utrzymanie ( jakie koszty ?)
    Przez tomek666777 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 17:48
  4. Koszty wymiany półosi - automat
    Przez longtime w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 17:23
  5. wymiana tarcz w TT (jakie koszty)
    Przez szadziak w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2003, 10:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •