Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 54 z 54

Wątek: problem z wtryskami-tuning

  1. #46
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Dokladnie Panowie nie ma się co sprzeczać Zuczek zacząłeś dobrze prawić, regulator 4bar to podcieranie dupy szkłem. Żadna szanująca się firma nie poleci regulatora 4 bar , tylko wieksze wtryskiwacze i pozostanie przy reg 3bar, gdyż jest to mniej awaryjny setap.
    Co do wybuchania , przeliczcie sobie ile wydajnosci beda miec wtryski ORI 1.8T BAM na 4barach , a nastepnie ile potrzebne jest Messikowi i czy będzie to duży zapas na wypadek gdy pompa będzie powoli odmawiać pracy, błędu nie wyrzuci bo to chwile potrwa zanim sie ecu upewni a tłoki na autobanie przy probie przekroczenia 2xx km/h powiedzą PAPA BEJBE zanim ecu zdąży wprowadzić korekte lambda.
    Pozatym nigdzie nie napisałem 2xwiecej jak seria tylko 'PRAWIE 2x WIECEJ' a to różnica , ale ok , mogłem napisać o połowe wiecej tego co seria,co zresztą już wczesniej napisałem 4bar na listwie +1.3bara boosty= 5.3bara na wtryskach. Źle się wyraziłem sory za wprowadzenie zamieszania.

    Co do Patryka z CS i wkladania 550/525cm3 jestem jak najbardziej za tą opcją. Dlaczego ? Wystarczy przeliczyć na ile starczą 440 ? Odpowiedz - będą z niewielkim zapasem. Zdecydowanie lepiej jest dać 550/525 Bosche.

  2. #47
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    BAM ma takie coś jak sonda egt ...jak ktoś dobrze ogarnia to można tak ustawić że jak sonda widzi więcej egt to podlewa paliwem, a jak to niedaje efektu to wejdzie w tryp awaryjny. Dobry tuner to ogarnie :P

    swoją drogą czy AEB ma wydajniejsza pompę od BAM? bo nie wydaje mi się

  3. #48
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dobry tuner ogarnie to i bez EGT jak tego nie wiem ale widziałem na swoim przykładzie jak ECU momentalnie cieło doładowanie przy padającej pompie i kończących się wtryskach, co czuć pod nogą i na wykresie
    Usłyszałem wtedy taką diagnozę ciesz się że masz profi program bo popłynął byś z motorem
    Stary k-03 setup
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #49
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Egt to przydatne urządko, gorzej jak się zepsuje, wtedy już nic nie pomoże. No i dobrze jest nie przesadzać z egt, choc na k04 przy koncówce obrotów już będzie gorąco samo z siebie.
    Zobaczmy jak to wyjdzie u Krystiana.
    BTW Zuczek - ladnie miales namodzone na tym k03 , moc by szla jeszcze w gore gdyby nie przerwany pomiar. ile tam miałeś z 235km ? Rozumiem ze k03-052 (auq) bo na innej turbawce tyle by nie wyskoczylo , do tego ic i wydech pewnie ? Tip też pewnie był zgadza się ?

  5. #50
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ech z takim podejściem to niema się co brać za tuning...pompa się zepsuje, egt które daje sygnał do ecu się zepsuje, mało tego można mieć jeszcze egt dla siebie z warningiem które też się może zepsuć........to zróbcie 240km z k04 i będzie bezpiecznie (chociaż też wtrysk może się delikatnie zawiesić i wypalić dziurę w tłoku) .
    Niestety tuning to zawsze ryzyko ...

  6. #51
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Co do wyniku to nadal wyszedl "komiczny" bo 400 Nm ale plasko (wczesniej bylo w lagodnym peaku). Vag pokazuje ok 360 Nm i pewnie to jest bardziej realne. Co do wynikow to pewnie podjade na konkurencyjna hamownie i sprawdze ale to po finalnym strojeniu

  7. #52
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Egt to przydatne urządko, gorzej jak się zepsuje, wtedy już nic nie pomoże. No i dobrze jest nie przesadzać z egt, choc na k04 przy koncówce obrotów już będzie gorąco samo z siebie.
    Zobaczmy jak to wyjdzie u Krystiana.
    BTW Zuczek - ladnie miales namodzone na tym k03 , moc by szla jeszcze w gore gdyby nie przerwany pomiar. ile tam miałeś z 235km ? Rozumiem ze k03-052 (auq) bo na innej turbawce tyle by nie wyskoczylo , do tego ic i wydech pewnie ? Tip też pewnie był zgadza się ?
    To nie przerwany pomiar tylko tak ucinało po braku paliwa zobacz na lamde chwile po tym cieło doładowanie, tak auto zaczęło jezdzić na drodze, dlatego pojechałem na hamownie, diagnoza padła na pompe i gorsze już wtryski które to straciły wydajność, być może właśnie przez pompe, przed tym mocy było więcej i momentu myślę że był to jeden z najlepszych set-up na k-03s w tamtych latach
    Jak ci się bedzie chciało to bierz chipsy i piwo i zapraszam do działu nasze auta jest wszystko opisane krok po kroku

    EDYCJA ---------- Post dodany 16:05 17-02-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ech z takim podejściem to niema się co brać za tuning...pompa się zepsuje, egt które daje sygnał do ecu się zepsuje, mało tego można mieć jeszcze egt dla siebie z warningiem które też się może zepsuć........to zróbcie 240km z k04 i będzie bezpiecznie (chociaż też wtrysk może się delikatnie zawiesić i wypalić dziurę w tłoku) .
    Niestety tuning to zawsze ryzyko ...
    Wieksze lub mniejsze, pałowanie seryjnego auta i jazda na krawędzi to też ryzyko, i adrenalina której potrzebujemy, jeżeli jest zdrowy rozsądek to jak najbardziej wskazane
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 17-02-2012 o 16:13
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #53
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Messik pisałem kosmiczny nie komiczny
    MARUDA

  9. #54
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Teraz tak go bedziemy nazywac, jesli inna hamownia to potwierdzi to bedziemy mogli sie zachwycac

Podobne wątki

  1. tuning BWA
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-05-2017, 13:07
  2. listwa z wtryskami do 180KM - pozycze na chwilke
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 19:59
  3. problem po zalozeniu chip tuning
    Przez sloebc4tt w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 16:52
  4. Tuning TT
    Przez lukaszienko w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 02:27
  5. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •