Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z ESP i ABS

  1. #1
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288

    Problem z ESP i ABS

    Witam, problem wiele razy omawiany ale zapytam jeszcze raz bo chyba nie jedna osoba się z tym spotkała. Po mału zaczynają mi opadać ręce, cały czas jakieś problemy z elektroniką. Dziś rano wstałem odpaliłem samochód nagrzałem i ruszyłem do pracy. Przejechałem jakieś 15 km gdy podjechałem pod pracę myślałem że wybuchnę, zapaliły się kontrolki ESP i ABS obie (chyba w tym samym momencie) było to już jak parkowałem więc zatrzymałem się wyłączyłem samochód odczekałem chwile zapaliłem ponownie ale kontrolki już w ogóle nie gasną. Mam vaga ale oprogramowanie z laptopem pożyczyłem bratu na wyjazd więc nie mam szans nawet przeskanować samochodu, a w tych warunkach jazda bez ESP i ABS robi się trochę nie bezpieczna. Dodam że dzień wcześniej wymieniłem akumulator bo wcześniejszy pomimo tego że miał kilka miesięcy zaczął szwankować tak że nie raz nie mogłem odpalić samochodu .

    Chłopaki macie jakiś pomysł bo chyba sobie żyły poderżnę.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak pewnie wiesz bez Vag-coma komkretow nikt nie powie
    Przyczyn moze byc kilka . W bardziej optymistycznym scenariuszu moze to byc np awaria czujnika ABS-u , odlaczony lub przerwany przewod lub jakas mechaniczna przeszkoda miedzy czujnikiem a pierscieniem z ktorego ''czyta'' on obroty .
    Mniej optymistycznie podchodzac , moge postawic na czujniki przyspieszen poprzecznego lub wzdluznego..

    Nie przejmuj sie tym tak , w sumie to frajda jezdzic bez tego tylko trzeba zawiekszyc uwage o 100%


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Dzięki Artur za słowo otuchy wiem że frajda ale zapomniałem dodać że jeżdżę na letnich oponach, a i jeszcze dochodzi uszkodzony (chyba to czujnik od air-bag) bo elektronik wyciągnął go z samochodu i stara się naprawić. Więc póki co jestem bez ESP, ABS i AIR-BAG na letnich oponach i przy każdym zakręcie jeżdżę bokiem, staram się jeździć jak najbezpieczniej ale ten szatan sam mnie prowokuje do ostrzejszej jazdy i to mnie najbardziej niepokoi, umówiłem się dziś na przegląd więc powinienem wiedzieć co w trawie piszczy, oby to tylko jakaś pierduła bo ten nowy rok zaczął się dla mnie i dla TT fatalnie.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Wytłumacz mi kolego czemu jeździsz na letnich w środku takiej zimy ??

    Jest to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie... i nie chodzi mi o twoje bezpieczeństwo bo sam wybrałeś, ale sprawiasz zagrożenie dla innych użytkowników drogi.
    Czarne jest piękne

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    POPIERAM jazda na letnich po takich oblodzonych drogach to zabójstwo poczekaj aż ktoś gwałtowniej zahamuje a ty wjedziesz mu w tylek zamiast zapłacic 400zł min za opony zapłacisz 10 tysi za naprawę auta a gorzej jak kogoś potrącisz
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  6. #6
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Panowie temat jest o ESP i ABS nie oczekiwałem na Wasze wywody dotyczące opon, bo to nie ten temat, więc jak nie macie nic do powiedzenia o ESP i ABS to nie róbcie OT w moim temacie.
    Nie lubie się tłumaczyć, ale jak już zostałem nazwany nieodpowiedzialnym i stwarzającym zagrożenie (zabójcą) to odpowiem Wam jak tak Was to interesuje.
    Mam jeszcze dwa inne samochody i na nich mam zimówki, audi miało stać garażowane całą zimę ale właśnie dziś byłem zmuszony nią pojechać, jeżdzę samochodem już
    od 7 lat (i odpukać nigdy nie spowodowałem nawet zwykłej kolizji). Kieruje się w życiu kilkoma zasadami jedną z nich jest to że nie oceniam ludzi nie znając ich a Wy odrazu przkreśliliście i szybko oceniliście mnie bo napisałem że nie mam zimowych opon. Po za tym uważam że jak ktoś nie ma dobrze poukładane podczaszką to i najlepsze zimowe opony mu nie pomogą.
    Mam 25 lat każdy samochód kupiłem za swoje ciężko zarobione pieniądze nikt mi nic nie dał ani nie kupił więc nie piszcie do mnie jakbym był jakimś gnojkiem któremu mamusia z tatusiem kupili zabawkę a dzieciak teraz bawi się i morduje ludzi na drodze.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    sorry za OT. Tu masz rację.

    A co do reszty ?? historia historii nie równa. Nie dałeś do zrozumienia że nie jeździsz nim na codzień. Wręcz przeciwnie. Na forum oceniam ludzi po tym co piszą.

    Pozdrawiam
    Czarne jest piękne

  8. #8
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Dodam że dzień wcześniej wymieniłem akumulator
    dokładnie taka sama sytuacja jak u mnie tyle że u mnie siadł akumulator,naładowałem i to samo.U mnie był walnięty czujnik hamulca(nie wiadomo jakim cudem jak auto stało nieruszane przez miesiąc w garażu) i błąd w połączeniu gdzieś tam gdzie naszukał się elektryk,coś nie stykało i chyba on sam nie wie co poruszył.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    kondi, Nie zapomnij napisac na forum co wyszlo ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Ksolk dokładnie mój stoi też w garażu raz w tygodniu odpalam go i był problem z akumulatorem (też ładowałem na prostowniku) ale w zeszłym tygodniu w ogóle mi nie odpalił kupiłem porządny akumulator boscha i wszystko jest OK. I właśnie dlatego się wściekłem bo po miesiącu garażowania wyjechałem nim i poszło ESP i ABS ???

    Najśmieszniejsze jest to, że jak wjeżdżałem do elektronika spojrzałem na zegary i już nic się nie świeciło (tzn. ESP i ABS). Fachura powiedział mi dokładnie to co Arttur napisał wyżej czyli, najprawdopodobniej:

    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    jakas mechaniczna przeszkoda miedzy czujnikiem a pierscieniem z ktorego ''czyta'' on obroty
    Ale nie był wstanie na 100 % tego potwierdzić. Dla mnie najważniejsze jest to, że problem zniknął.

    xylo – bez urazy, ale gratuluje daru oceniania innych po tym co napiszą. To znaczy, że jak pozwalasz sobie na poprawianie błędów ortograficznych innych osób, to uważasz je za analfabetów czy za jakiś nieuków co pisać poprawnie nie umieją ???
    Faktem jest, że z mojego postu można wywnioskować, że jeżdżę tym samochodem na co dzień, ale tak nie jest.
    A to czy wierzysz czy nie, to Twoja sprawa, nie korzystam z tego forum żeby komuś coś na siłę udowadniać czy oceniać ale po to żeby uzyskać pomoc a w razie możliwości pomóc komuś innemu.
    Pozdrawiam

    Temat jest już do zamknięcia.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •