Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Pilnie potrzebna pomoc!

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Zielonka/Warszawy
    Posty
    7

    Pilnie potrzebna pomoc!

    Chce wymienić olej w mojej TT (1999, 225 KM). Jaki jest odpowiedni?
    nie umiem uruchomic CD, caly czas pisze ERR1

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Hmm co do CD, to czy przypadkiem nie wrzucasz płyt w formacie MP3 ?? Seryjne zmieniarki obsługują tylko Cd Audio. Lub sprawdź którą stroną wkładasz cd do zmieniarki , lub płyta jest poprostu zjechana lub porysowana. Ponadto ostatnio przy -20 jak włożyłem świerzo nagraną płytkę z kulaśną muzyką to też miałem taki error. Po przejechaniu parunastu metrów wszystko wróciło do normy.
    Co do oleju nie pamiętam, a za zimno żeby grzać do garażu na pewno półsyntetyk.
    Czarne jest piękne

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    chyba najlepszy będzie 5W40, potrzebujesz 5L, no i kupuj raczej w sklepie lub hurtowni, bo trochę podrób jest na rynku, tutaj masz wątek http://klubtt.pl/forum/topics10/oleje-w-tt-vt1641.htm

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Zielonka/Warszawy
    Posty
    7
    Dziękuje bardzo za pomoc!

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Lilia, napisz jaki masz przebieg bo to tez ważne
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Zielonka/Warszawy
    Posty
    7
    max1236454, przebieg mam 122100 km

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Lilia, no i tu juz sie rodzi mały problem było by miło jak by poprzedni właściciel zostawił ci wiadomość co tam ostatnio zalał (chodzimi o symbol oleju np. 5W40) bo jak zalał 10W 40- pólsyntetyk-dla aut z wiekszym przebiegiem, a ty teraz nalejesz 5W 40- pełen syntetyk to można wicej niedobrego narobić niż dobrego, generalnie do 150tysi leje się 5W 40 ale poprzednik może jusz troch przyoszczędzil

    wic jak możesz to skontaktuj się z byłym właścicielem auTTa a jak nie masz możliwości to ja osobiscie juz bym nie ryzykował 5W 40 tylko kupił 10W 40


    zapewne zaraz poleje sie fala krytyki ale pamiętaj Lilia, to twoj samochod i zawsze możesz z nim zrobić co zechcesz no i oczywiście sama chyba nie bedziesz wymieniać tylk najpierw poszukasz sobie jakiegoś mechanika i zasze możesz go zapytać i do piero w tedy zdecydować

    [ Dodano: 8 Styczeń 2009, 11:30 ]
    przy okazji zmien wszystkie filtry (i sobie to zanotuj (date, przebieg, no i co wymieniłaś)) - filtr kabinowy(bo nie wiadomo czy wogole był wymieniany-klimatyzacja), filtr oleju, filtr bezyny, filtr tzw. "powietrza"- powinno się go wymieniać bardzo czesto mnijwiecej co 10tysi -ale to zależy od jego stanu)
    NO RISK,
    NO FUN.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Zielonka/Warszawy
    Posty
    7
    max1236454, wielkie dzieki, akurat rozmawiałam z mechanikiem po twoim poście i też doszlismy do 10W40, po za tym on znalazł karteczke przy silniku z tym numerem oleju
    a czy na temat CD też masz jakies rady, nie mam instrukcji po-polsku do CD

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    Lilia, szkoda że akurat ktoś ci zalał takim olejem auto, bo w sumie na pewno nie ze względu na przebieg, raczej z oszczędności, w wersji 225, a taką masz powinien być olej w technologii "long life" gdzie czas między wymianami to 30tyś km. Ale faktycznie jak było zalewane innym niż long life to należy teraz to kontynuować. Osobiście jeżdżę na long life spełniającym normę VW503.01, czyli inną niż dla wersji 180KM gdzie jest VW503.00. A odnośnie CD, to na oryginalnej płytce też się tak zachowuje?

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Zielonka/Warszawy
    Posty
    7
    bolec, Nie pamiętam czy same oryginały załadowałam i nie sprawdze teraz bo auto jest u mechanika, dopiero za kilka dni będzie zrobione, bo chce przygotowac go dla siebie dobrze, rozrząd juz zrobiony, zawieszenie w trakcie zrobienia, olej i rózne filtry do wymiany

  11. #11
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez bolec
    Lilia, szkoda że akurat ktoś ci zalał takim olejem auto, bo w sumie na pewno nie ze względu na przebieg, raczej z oszczędności, w wersji 225, a taką masz powinien być olej w technologii "long life" gdzie czas między wymianami to 30tyś km. Ale faktycznie jak było zalewane innym niż long life to należy teraz to kontynuować. Osobiście jeżdżę na long life spełniającym normę VW503.01, czyli inną niż dla wersji 180KM gdzie jest VW503.00. A odnośnie CD, to na oryginalnej płytce też się tak zachowuje?
    No nie okłamujmy się ale TT ma już swoje lata... Myślisz że w 1999 roku oleje silnikowe spełniały normy które podałeś? Wydaje mi się że nie. Obowiązywała norma VW501.01 Teraz nawet te gorsze oleje spełniają normy które nie były wymagane w 1999 roku co nie znaczy że należy na oleju oszczędzać, bo wiadomo im lepszy olej tym większa jego trwałość i gwarancja bezpieczeństwa dla silnika

    Pozdrawiam

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    Bart227, ja jeżdżę na long life (110tyś) i tak było od samego początku jak moje auto opuściło fabrykę, myślę że tak było z każdym naszym autem a przebieg 120tyś to raczej żaden przebieg dla tego silnika, więc zmiana na olej o gorszych parametrach wydaje się dla mnie nieuzasadniona (mam na myśli poprzedniego użytkownika, no chyba że jednak przebieg był znacznie większy ale zakładam, że jest oryginalny). Jeżeli fabryka zdecydowała się (w przypadku tego silnika) na serwisowanie w tej technologii to podejrzewam że normy musiały być spełnione od samego początku.... ale w tej chwili to już tylko suche dywagacje bo w przypadku Lilii to już musztarda po obiedzie

Podobne wątki

  1. Głosowanie - potrzebna pomoc :)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 18:24
  2. Xbox360 Potrzebna pomoc!
    Przez ksolk w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 09:31
  3. Potrzebna pomoc - ostatni raz :)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 15:31
  4. Potrzebna pomoc :)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 15:18
  5. potrzebna pomoc
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 11:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •