Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: gniazdo zapalniczki - automatyczne odciecie zasilania

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223

    gniazdo zapalniczki - automatyczne odciecie zasilania

    Mam takie pytanie - czy jest możliwe w jakiś prosty sposób takie skonfigurowanie gniazda zapalniczki w kabinie aby automatycznie wyłączał się w niej prąd albo w momencie wyłączenia zapłonu albo np. załaczenia alarmu (tak jak np. dzieje sie z lampka oświetlającą wnętrze samochodu)?

    Na stałe do zapalniczki mam podłączone CB i nie chce mi się go za każdym razem włączać i wyłączać a nie ma też powodu aby chodziło całą noc...

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    a nie lepiej podpiąć zapalniczkę pod instalację radiową (zasilanie po stacyjce)? wystarczy pól metra kabla, wypiąć oryginalną wtyczkę zapalniczki i podłączyć swój kabel od zapalniczki prosto pod zasilanie radia

  3. #3
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    Ja mam tak podłączony alarm że Jak zamknę z Pilota wszystko to nie nie ma prądu w aucie po 5 sek jak alarm się aktywuje..tak samo w zapalniczce ...!

  4. #4
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    PN bedziesz mial duze zaklocenia.. przez radio, wycieraczki, komputer pokładowy i bedzie w CB szumiec, nawet jesli masz ASC - bo masz. Najlepiej podlaczyc je bezposrednio do akumualtora tylko bedziesz musial je wylaczyc chociaz CB nie bierze az tak duza pradu. Pozatym przez taki wylaczenie go z zapalniczki mozesz je spalic. Dlatego ze jak normalnie pokretlem wylaczasz i wlaczasz pokretlem to CB sie kalibruje. Przynajmniej nasze, wyzsze modele Presidenta tak maja z tego co czytalem.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Cytat Zamieszczone przez bolec
    a nie lepiej podpiąć zapalniczkę pod instalację radiową
    Super koncepcja - w zasadzie nie ma sensu podpinac zapalniczki - po prostu podlacze CB pod radio Jakos zafiksowalem sie w tym aby polaczac CB do zapalniczki wierząc ze moze mozna ja jakos skonfigurowac ale koncepcja podlaczenia CB do kabelkow od radia jest jeszcze lepsza bo zapalniczka zostaje wolna np. na antyradar

    Cytat Zamieszczone przez lambo
    że Jak zamknę z Pilota wszystko to nie nie ma prądu w aucie po 5 sek
    a masz oryginalny alarm czy jakis dokladany?

    Cytat Zamieszczone przez BarTTek
    bedziesz mial duze zaklocenia.. przez radio, wycieraczki, komputer pokładowy i bedzie w CB szumiec, nawet jesli masz ASC - bo masz. Najlepiej podlaczyc je bezposrednio do akumualtora
    Na razie mam na szybko podlaczone do zapalniczki i nie zauwazylem zadnych zaklocen - chcialbym uniknac ciagniecia kabla z akumulatora + zalezy mi na tym aby sie samo wylaczalo po wylaczeniu samochodu. Moze nie bedzie tak zle z tymi zakloceniami... Musze jeszcze sprawdzic z tym kalibrowaniem - moze tez sie kalibruje po wlaczeniu "zasilaniem" a nie tylko "pokretlem"?

  6. #6
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    PN, Mam kolegę w aso i coś mi tam Przerabiał, on kupował alarm więc nie wiem co tam robił tak dokładnie..! ale co jak co jest taka opcja Jak Pisałem..

Podobne wątki

  1. Wejście zapalniczki
    Przez fraypp w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 00:20
  2. Gniazdo Zapalniczki nie pasuje
    Przez PaciorJr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 12:39
  3. Automatyczne uchylanie szyby a wymiana podnośnika.
    Przez Phantom w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 11:17
  4. Bezpiecznik zapalniczki
    Przez Kozi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 20:34
  5. Automatyczne zamykanie drzwi.
    Przez Limbo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •