Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #61
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    to dziwna akcja szok.nie slyszalem jeszcze o takim czyms...moze niech ARTTUR sie wypowie na ten temat bo twoj przypadek jest wyjatkowy
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  2. #62

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Po wymianie termostatu ori ASO i czujnika temp na zielony EPS , auto nagrzewa się normalnie, jadąc ciągle na włączonym kodzie 49 pokazuje w granicach 90 stopni, jak się zatrzymam temp. rośnie do 95-96 stopni, załącza się pierwszy bieg wentylatorów i zbija temp do 92 stopni. A więc chyba wszystko jest w miarę ok już.

    Niestety wskaźnik temp na desce idzie do 120 stopni i na tym przedziale pozostaje, wie może ktoś jak go naprawić? Tak samo przy odpalaniu na zimnym nie startuje od 0 tylko tak od 50C, mimo tego, że na klimatroniku pokazuje dobre wartości.

  3. #63
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    Cytat Zamieszczone przez ENZO
    Po wymianie termostatu ori ASO i czujnika temp na zielony EPS , auto nagrzewa się normalnie, jadąc ciągle na włączonym kodzie 49 pokazuje w granicach 90 stopni, jak się zatrzymam temp. rośnie do 95-96 stopni, załącza się pierwszy bieg wentylatorów i zbija temp do 92 stopni. A więc chyba wszystko jest w miarę ok już.

    Niestety wskaźnik temp na desce idzie do 120 stopni i na tym przedziale pozostaje, wie może ktoś jak go naprawić? Tak samo przy odpalaniu na zimnym nie startuje od 0 tylko tak od 50C, mimo tego, że na klimatroniku pokazuje dobre wartości.
    mam tak samo tylko ze najwidoczniej musze zmienic ten termostat...a z tego co rozmawialem z uzytkownikeim ktory narpawia liczniki z naszego forum to mowil ze jest to raczej wina procesora motorola w naszych licznikach...a ja mam tak ze jak jade to pokazuje 90 stopni licznik jak zatrzymam sie wedruje na 120stopni..miales tak przed wymiana termostatu?

    A i jeszcze nich ktos napisze jak moze jakie sa prawidlowe wartosci dla kodu 49(temp:trasa i miasto)...pozdrawiam
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  4. #64

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Mam tak samo, podczas jazdy temp 90C, na postoju rośnie do jakiś 120 na wskaźniku. Tylko u mnie jak już dojdzie do tych 120C to na tym poziomie już zostaje. Ale mam to gdzieś, skoro na klimatroniku pokazuje prawidłowo i wymieniony termostat z czujnikiem.

  5. #65
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ENZO, bez watpienia masz uszkodzony zegar , nie powinien pokazywac 50*C zaraz po odpaleniu .

    Prawidlowo przy jezdzie autostrada powinno pokazywac miedzy 89-92*C w miescie maksymalnie moze dojsc do 98*C i wiatraki powinny zbijac do ok 93-96*C





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #66

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    No czyli wszystko jest OK, bo na klimatroniku mam właśnie takie wartości.

    A zegar na razie zostawiam w spokoju, bo znając życie i nasze zegary to naprawa będzie bardzo kłopotliwa

  7. #67
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witajcie.. a ja mam pytanie.. bo wszedzie mowa o termostacie etc.. ale nikt nie wspomninal o odpowietrzeniu ukladu.. czy i jak to zrobic...

    dajcie jakiegos helpa.. bo na weekend moze sie pobawie

    =========
    Vorspung durch Technik

  8. #68

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Po wymianie uzupełniasz płyn w zbior. wyrównawczym, odpalasz auto - ogrzewanie na full, czekasz aż się termostat otworzy i dolewasz

  9. #69
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    uklad odpowietrza sie sam.

    zalozmy ze wymieniasz plyn.. i zalewasz silnik. oczywiscie wazny jest jaki plyn stosujecie. musi miec dobry wspolczynnik odprowadzania ciepla i wazna jest temp wrzenia!!!!!!

    temp wrzenia,!!! pozatym plyn smaruje pompe.

    dajesz ogrzewanie na ful max. manualnie oczywiscie. wszystkie nawiewy.otwarte.
    auto zgaszone oczywicie, lejesz plyn na zimny silnik. jak juz dolejesz na maksa na zbiorniczku to zapalasz auto i niech sobie chodzi na wolnych obrotrach.ogrzewanie wlaczone. pompa pociagnie ale pamietaj ze jeszcze nie otwarly sie termostaty. gdy na glowicy pusci termostat przy 90 stopni i na wezu ,to pompa pelnym ciagiem przepchnie plyn przez caly uklad lacznie z nagrzewnica i zlikwiduje ewentualna poduszke czy jak to inni mowia bąbel. wtedy zazwyczaj ubywa plynu. wazne jest zeby sprawdzic ile ma wejsc fabrycznie,

    jeszcze jedna bardzo istotna sprawa,


    zbiorniczek wyrownawczy na skale min i maks. oczywiscie jak nalewamy plyn to musimy juz po odpowietrzeniu \tak sobie wykombinowac zeby bylo miedzi-- min-- a --max--

    gdy silnik ma 90 stopni i ma obroty biegu jalowego , i jest otwarty korek wlewu plynu chlodzacego nie powinien wywalic plynu.

    (oczywiscie nie robimy tego po ostrej jezdzie ani gdy wskaznik temp pokazuje wiecej niz 90. gdyz weze sa napeczniale a uklad chlodzenia jest w obiegu zamknietym przeciez i pod cisnieniem,

    gdy wywala plyn znaczy ze w ukladzie jest powietrze, czyli spowodowane moze byc to nieszczelnoscia na uszczelce pod glowica, i ktorys tlok daje cisnienie na uklad chlodzenia, (czyli pompuje caly czas po troszku gazy na blok i glowice)

    robi sie babel opwietrzny w glowicy, auto sie przegrzewa, zadne wyniany termostatow nie pomoga ani czujnikow,

    poniewaz uklad nie ma sprwanosci Cieplnej


    WIEC PANOWIE PRZEMYSLCIE SOBIE TO


    bo to co wczesniej niektore posty opisuja to moze byc typowy objaw padnietej uszczelki pod gliowica


    a wtedy trzeba dac mowa uczczelke najlepiej zbrojona, glowice splanowac, szpilki dac nowe. rozrzad wynienic i bedzie sprzet dzialal jak nowy

  10. #70
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli chodzi o plyn to nie leje sie nic innego tylko G12 rozcienczony z woda destylowana w proporcji 50/50 i zadnej innej . Chyba ze kupimy gotowy do zalania w co watpie

    Padnieta uszczelka pod glowica to nie czesty przypadek w w naszych silnikach tak wiec nie ma co panikowac
    Poza tym batdzo latwo to sprawdzic , podczas pracy silnika trzeba popatrzyc na plyn w zbiotniczku , jesli nie wydobywaja sie w regularnym tepie banki powietrza to wszystko jest OK.
    Oczywiscie tez po wygladzie oleju



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #71
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    dzienks koledzy..

    no to na weekend sie zaopatrze w termostat i moze pogrzebie z ojcem.. albo jakims lebskim sasiadem ahhahaha


    =========
    Vorspung durch Technik

  12. #72

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Arttur, jeżeli chodzi tu o zegar - moim zdaniem rozwalony jest czujnik tep. (wiem to z autopsji) z resztą można to spradzić w prosty sposób odłanczając wtyczkę i jak sie ma drugi nie koniecznie sprawny czujnik podłączyć i pozwolić wtyczce razem z czujnikiem sobie "dyndać" jeżeli temp. na liczniku i klimatroniku jest w okolicy 50 c to bankowo walnięty czujnik :P
    NO RISK,
    NO FUN.

  13. #73

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Czujnik wymieniałem na nowy, zresztą gdyby to był czujnik walnięty, to również na klimatroniku byłyby błędne wskazania.

  14. #74
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    chlopaki.. kurka..
    pomozcie w takim razie:

    cos jak intrukcja.. tak na szybko.. a jak sie uda.. to zobowiaze sie o dodam do Zrob to Sam(a) haha

    zatem.. od czego zaczac..

    Jak dostac sie do tego badziewia-termostatu.. czytalam, ze gdzies pod plastikiem podluznym.. potem numer tej czesci..?? tak..?? zamowic w aso.. czy jakis sklep internetowy podeslecie..

    moze nie jak blondynce.. ale rudej... a ja sie odwdziecze hahaha

    =========
    Vorspung durch Technik

  15. #75

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Nie musisz dodawać do zrób to sam, bo cała instrukcja wymiany termostatu jest już w zrób to sam , termostat bierz z ASO, nie musisz go wykręcać przed kupnem, jedź do aso, weź sobie dowód i na podstawie VIN'u dopasują CI część, Koszt z gumowym oringiem to 150zł.

    Wymiana jeśli masz małą grzechotkę i sprytne palce zajmie chwilę.

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •