Strona 46 z 48 PierwszyPierwszy ... 364445464748 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 676 do 690 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #676
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    +1

    dokladnie, czujniki tylko ori bo inne pokazuj często pogodę

  2. #677

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    CzarnyLY9B
    Posty
    10
    Dzisiaj poprawiałem wskazówkę w liczniku i przy okazji testu zegarów popatrzyłem na temperaturę cieczy i było 65°C na zimnym i za 3 sekundy zmieniło się na 30°C więc od razu dla testu przycisnąłem licznik obok wskazówki temp., i co się okazało? zmienia temperatury jak głupi, przy dociskaniu lub lekkim pukaniu(licznik przykręcony do deski), że wcześniej na to nie wpadłem. Także jest progres , zaraz rozkręcam i patrze w poszukiwaniu zimnych lutów.

    Edit: okiem laika nie dostrzegłem nic na płytce drukowanej, będę musiał oddać gdzieś do naprawy. Przy okazji, skoro już wiem że to wina słabego styku, skorzystałem z okazji i zrobiłem test temperatury, popukałem w licznik tyle razy żeby wskazywał mniej więcej to samo co na vagu, i czekałem aż silnik się rozgrzał. Ku mojej uciesze przy 98°C 1 bieg wentylatorów zadziałał więc wykluczyło to niesprawność termowłącznika, był i jest sprawny.
    Ostatnio edytowane przez Bostonawy ; 01-07-2018 o 16:54

  3. #678

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Na 99 % masz zimne luty przy sterowaniu silniczkami, nie wykryjesz ich organoleptycznie a jedynie sposobem lub miernikiem, jeśli masz możliwości i potrafisz lutować to przeleć cyną i po sprawie. Jeśli nie czujesz się na siłach mogę pomóc.
    Pozdrawiam

  4. #679

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    CzarnyLY9B
    Posty
    10
    Tak "lutnąłem" że przestały działać od paliwa i temp . Czytałem że wypoczynek na działeczce planujesz więc nie zawracałem głowy jutro podskoczę do magika i zobaczę co będzie.

  5. #680

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Ok. Powodzenia

  6. #681
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Panowie, czy u Was w trakcie upałów temperatura w korkach skacze do około 110? Podczas jazdy wraca do 90.

  7. #682
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie powinno tak się dziać. Na początek sprawdź czy działają u Ciebie oba biegi wentylatorów. Wszystko w tym temacie znajdziesz na forum nawet w tym temacie








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #683
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Oddałem dziś auto na weryfikacje do Warsztatu przy okazji wymiany rozrządu mają wymienić termostat. Zobaczymy czy to pomoże, bo obieg wygląda ok.

  9. #684

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Jeżeli jedziesz i temperatura jest 90 stopni, a później stajesz w korku, to czy aby na pewno termostat ma coś do gadania?

    Moim zdaniem masz niewydolność systemu chłodzenia. U mnie było podobnie, ale po wymianie płynu chłodzącego (przy okazji serwisu), czujnika temperatury płynu i wcześniej sterownika, problem ustąpił. Prawdopodobnie u mnie przez problemy w wiązce nie włączał się pierwszy bieg, a jedynie drugi awaryjnie wszystko zbijał. Teraz idealnie trzyma do 95 i wówczas wskakuje wiatrak zbijając temperaturę do 90/89.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  10. #685
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    ---temperatura---

    Uważam, ze w sprawnym samochodzie cały czas wskazówka powinna być na 90st. czy się stoi, czy się jedzie.
    Wątpię żeby termostat załączal krótki/zamknięty obieg w silniku, jak auto stoi (piszesz ze jadąc wszystko ok).
    Raczej coś nie tak z praca wentylatorów - które chłodzą chłodnice na postoju.
    A może pompa wody na wolnych obrotach prawie nic nie pompuje?

    Pozdr
    Miki

  11. #686
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Okazało się, że jeden wentylator czasami potrafił się wyłączyć. Wstępnie mechanik postawił na uszkodzenie wiązki ale sprawdził sam wentylator i to on był problemem. Wymieniłem i póki co temperatura jest stabilna. Muszę sprawdzić jeżdżąc dłużej w korkach.

  12. #687

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    CzarnyLY9B
    Posty
    10
    Mam takie pytanie. Czy wiatraki załączają się bez względu na wskazania z zegarów? po dwóch tygodniach od naprawy zegarów(zimne luty) wskazówka sobie opada jak chce i oczywiście temp z 49C razem z nią (tylko poniżej 90C)leci raz na 50C raz na 30C podczas jazdy i wraca na prawidłowe 90C po chwili a czasem po kilku minutach. Nigdy nie skacze w górę powyżej 90C tylko w dół a realna temperatura jest wzorowa 89C-92C. Dlatego zastanawiam się czy w przypadku gdy realna temperatura skoczy w górę a wskazania będą głupieć to czy wiatraki się odpalą żeby schłodzić? Bo jak tak to nie widzę sensu znowu wysyłać do naprawy żeby chwile pochodziły dobrze tylko będę jeździł tak jak jest :P

    Sorry że trochę namotane.

  13. #688
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez Bostonawy Zobacz posta
    Mam takie pytanie. Czy wiatraki załączają się bez względu na wskazania z zegarów? po dwóch tygodniach od naprawy zegarów(zimne luty) wskazówka sobie opada jak chce i oczywiście temp z 49C razem z nią (tylko poniżej 90C)leci raz na 50C raz na 30C podczas jazdy i wraca na prawidłowe 90C po chwili a czasem po kilku minutach. Nigdy nie skacze w górę powyżej 90C tylko w dół a realna temperatura jest wzorowa 89C-92C. Dlatego zastanawiam się czy w przypadku gdy realna temperatura skoczy w górę a wskazania będą głupieć to czy wiatraki się odpalą żeby schłodzić? Bo jak tak to nie widzę sensu znowu wysyłać do naprawy żeby chwile pochodziły dobrze tylko będę jeździł tak jak jest

    Sorry że trochę namotane.
    Licznik to jest tylko wskazanie dla kierowcy, jeżeli nie działa wskazówka od temperatury to nie ma nic wspólnego z załączaniem wiatraków.
    Możesz zrobić weryfikację temperatury w klimatroniku na kanale 49 (poszukaj,temat jest na forum, jak i na youtube).
    __________________________
    Pozdrawiam

  14. #689
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Witam, jaki powinien być przedział temperatury płynu chłodzącego? W swoim TT mam wymieniony termostat + czujnik temp. płynu chłodzącego (odbywa ori). Na klimatroniku kanał 51 - jak się nagrzeje trzyma zawsze równe 90 stopni. Natomiast na 49 czyli temp płynu oscyluje w granicach 90-94 stopni podczas jazdy natomiast przy postoju dochodzi do 98 stopni. Po wyłączeniu samochodu na jakieś 2 min i sprawdzeniu temp płynu potrafi pokazywać nawet 102 stopnie. Dodam, że sprawdzałem to dzisiaj (temperaturę otoczenia w samochodzie pokazywało 39 stopni).

  15. #690

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Jest ok, normę trzyma, chociaż te 98... Kiedy wymieniałeś płyn? Jeśli chcesz poznać normy, to przeczytaj ten temat wiele razy o tym pisali, ale tak streszczając, to jest ok. Mi np nie wchodzi powyżej 94 (i w korku i na postoju).
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •