Strona 44 z 48 PierwszyPierwszy ... 344243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 646 do 660 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #646
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Mam takie małe pytanie do Was a szkoda zakładać nowy temat, planuje wymienić chłodnice wody i teraz pytanie. Moja chłodnica ma już swoje lata i jest sprawna ale z racji tego że w tym roku rozbieram cały układ chłodzenia do umycia daje nowy płyn termostat z aso pomyślałem nad wymianą chłodnicy... ceny zamienników około 150zł
    http://allegro.pl/chlodnica-wody-aud...160954226.html
    Czy lepiej zostać przy starej ory i ją wypłukać czy wymianiać ?
    Tak jak wspomniałem jest wszystko ok z nią ale jak sie ma taka ory do zamiennika. Głownie chodzi mi o to żeby układ był czysty a wiadomo starej chłodnicy już nigdy się tak do końca nie wypłucze z tąd taka myśl

  2. #647
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zostaw stara ori! Z nimi nic sie nie dzieje, zamiennika bym w zyciu nie wsadzil. Zreszta jak Ci padnie kiedys to bedziesz mial wymowke zeby zmienic, ja bym nie dotykal.

  3. #648
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Ale nie dotykał w sensie że wymieniał czy nie wyciągał? Chciałem ją wymontować i przepłukać samą wodą destylowaną bez chemi !

  4. #649
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie dotykal w sensie nie wymienial, ale wyjmowac tez chyba nie trzeba, mozesz sprobowac przelac ja na aucie.

  5. #650
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Rozumiem, myślałem że chłodnica to chłodnica i zamiennik nie będzie tak odstawał... Myślę że odepnę wąż góra, dół i będę przelewał.

  6. #651
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Przelać i wyczyścić oczywiście można i dobrze, że chcesz to zrobić.
    Co do zamienników, to cbyba sam wiesz, że z nimi bywa różnie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #652
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Tak wiem jak to jest z tym. Dlatego zapytałem bo nie sądziłem że w tej sytuacji sprawa wygląda podobnie. To odrazu zapytam w sprawie płynu, zakupiłem koncentrat febi 1.5l g12. Nie ma na nim żadnej inf jak mieszać, oczywiście używamy destylowanej wody wyczytałem że rozrabiamy 1:1 czy to prawda ?

  8. #653
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Tak wiem jak to jest z tym. Dlatego zapytałem bo nie sądziłem że w tej sytuacji sprawa wygląda podobnie. To odrazu zapytam w sprawie płynu, zakupiłem koncentrat febi 1.5l g12. Nie ma na nim żadnej inf jak mieszać, oczywiście używamy destylowanej wody wyczytałem że rozrabiamy 1:1 czy to prawda ?
    1:1 będzie ok, chyba do -30°
    Ja tak u siebie po wymianie płynu rozcięczałem.
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #654
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Super dzięki, wolę zapytać o to ludzi którzy wiedzą co piszą i nie chcą komuś zaszkodzić tylko pomóc

  10. #655

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    .
    Pojemność
    brak
    KM
    .
    Rocznik
    .
    Kolor
    .
    Posty
    13
    Witam,
    mam problem z temperaturą w moim Leonie 1,8T BAM
    wg VAGa silnik nie osiąga 90 stopni - maksymalnie wyszło 81 stopni przy butowaniu, na postoju ok. 73-78 stopni
    wg zegarów silnik trzyma równe 90 stopni
    wg kanału 49 na klimatroniku wyskakuje stała wartość "-60" (ktoś opisywał taki przypadek w tym temacie, ale nie było rozwiązania)
    wg kanału 51 temp. rośnie od 0 do 90 stopni (ale to i tak raczej nie jest miarodajne).

    Czujnik G62 był oryginalny z czarnym wejściem. Na VAGu wyskoczył błąd: Błąd czujnika G2/G62 przerwa lub zwarcie do plusa - błąd sporadyczny
    Wymieniony na oryginał z zielonym wejściem od Bejruta z forum i efekt taki sam. Błąd raz wyskakuje, a raz nie.

    Objawy: większe spalanie, gorsze osiągi (bardzo kiepska reakcja na dotknięcie pedału gazu), silnik głośniej pracuje. Jak auto postoi dłużej problem znika (ale musi stać co najmniej przez tydzień nieodpalane, co się rzadko zdarza), aż do momentu jak zrobi się dłuższą trasę. Wtedy wracają wszystkie bolączki.

    Silnik szybko się nagrzewa. Przy temperaturze 0 stopni po 6 min. leci już ciepłe powietrze. Jak na zegarach pokaże 90 stopni to wskazówka cały czas stoi w miejscu, a nawiew cały czas podaje ciepłe powietrze.
    Czy winny jest tutaj termostat? Jeżeli tak to skąd błąd czujnika cieczy i wyświetlana wartość na klimatroniku "-60" - nawet po odpięciu czujnika i wymianie na inny.
    Czemu na wyłączonym silniku temp. powietrza zasysanego wynosi 22 stopnie? Po odpaleniu silnika spada do 14 stopni, a po nagrzaniu do 9 stopni. Przypominam, że pomiary robiłem przy temp. powietrza 0 stopni.

    Poniżej jeszcze screeny z VAGa:

    Na zimnym i wyłączonym silniku:


    ok. 3 min później:


    Gdy wskazówka pokaże na zagarach 90 stopni, po ok. 6 min.:


    Po mocniejszym butowaniu na autostradzie:


    Na zegarach 60 stopni i wg VAGa 63 stopnie:


    Na zegarach 75 stopni i wg VAGa 68 stopnie:


    Na zegarach 90 stopni i wg VAGa 73 stopnie:
    Ostatnio edytowane przez Tommek ; 21-03-2018 o 21:48

  11. #656
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    ---temperatura---

    Cytat Zamieszczone przez Tommek Zobacz posta
    Witam,
    mam problem z temperaturą w moim Leonie 1,8T BAM
    wg VAGa silnik nie osiąga 90 stopni - maksymalnie wyszło 81 stopni przy butowaniu, na postoju ok. 73-78 stopni
    wg zegarów silnik trzyma równe 90 stopni
    wg kanału 49 na klimatroniku wyskakuje stała wartość "-60" (ktoś opisywał taki przypadek w tym temacie, ale nie było rozwiązania)
    wg kanału 51 temp. rośnie od 0 do 90 stopni (ale to i tak raczej nie jest miarodajne).

    Czujnik G62 był oryginalny z czarnym wejściem. Na VAGu wyskoczył błąd: Błąd czujnika G2/G62 przerwa lub zwarcie do plusa - błąd sporadyczny
    Wymieniony na oryginał z zielonym wejściem od Bejruta z forum i efekt taki sam. Błąd raz wyskakuje, a raz nie.

    Objawy: większe spalanie, gorsze osiągi (bardzo kiepska reakcja na dotknięcie pedału gazu), silnik głośniej pracuje. Jak auto postoi dłużej problem znika (ale musi stać co najmniej przez tydzień nieodpalane, co się rzadko zdarza), aż do momentu jak zrobi się dłuższą trasę. Wtedy wracają wszystkie bolączki.

    Silnik szybko się nagrzewa. Przy temperaturze 0 stopni po 6 min. leci już ciepłe powietrze. Jak na zegarach pokaże 90 stopni to wskazówka cały czas stoi w miejscu, a nawiew cały czas podaje ciepłe powietrze.
    Czy winny jest tutaj termostat? Jeżeli tak to skąd błąd czujnika cieczy i wyświetlana wartość na klimatroniku "-60" - nawet po odpięciu czujnika i wymianie na inny.
    Czemu na wyłączonym silniku temp. powietrza zasysanego wynosi 22 stopnie? Po odpaleniu silnika spada do 14 stopni, a po nagrzaniu do 9 stopni. Przypominam, że pomiary robiłem przy temp. powietrza 0 stopni.

    Poniżej jeszcze screeny z VAGa:

    Na zimnym i wyłączonym silniku:


    ok. 3 min później:


    Gdy wskazówka pokaże na zagarach 90 stopni, po ok. 6 min.:


    Po mocniejszym butowaniu na autostradzie:


    Na zegarach 60 stopni i wg VAGa 63 stopnie:


    Na zegarach 75 stopni i wg VAGa 68 stopnie:


    Na zegarach 90 stopni i wg VAGa 73 stopnie:
    Termostat to koszt 30zl wiec wymień choćby profilaktycznie, będziesz miał to przynajmniej wykluczone, a może pomoże.

    Pozdr
    Miki
    I jeszcze takie coś na elektrodzie objawy podobne

    „Co prawda w moim przypadku inny silnik, ale ten sam czujnik. Trzy warsztaty w Lublinie nie dawały rady, ciągle błąd G62. Dopiero rozebranie zlącza ECU do kości, wyczyszczenie pinów od G62/G2, spsikanie i czyszczenie przy czujjniku złącza, pomogło. Ale tak jak koledzy piszą, objawy jak termostat ciągle otwarty. Nie łapie temperatury. Zacznij od tego, potem sprawdzimy dalej co z tym 16500.”

    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 21-03-2018 o 23:37

  12. #657

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    .
    Pojemność
    brak
    KM
    .
    Rocznik
    .
    Kolor
    .
    Posty
    13
    Witam,
    dzisiaj został wymieniony termostat. W końcu temperatura osiągnęła 90 stopni. Jednak zaraz po wymianie zaniepokoiło mnie spalanie chwilowe na biegu jałowym: 1,6 - 1,9 l/h, chwilami nawet 2,3 l/h. Do tego słychać lekko nierówną pracę silnika - czuć jak się trzęsie silnik. Spalanie również znacznie wzrosło - na kilku kilometrach wg licznika miałem ok 18 l/100km. Przed wymianą termostatu, spalanie chwilowe wynosiło 1,1-1,2 l/h.

    Parametry po osiągnięciu 90 stopni:


    W "17-instruments" był błąd jak poniżej


    Chodzi nadal o czujnik temperatury płynu? Z tego co wiem G2 jest zespolony z G62. Proszę Was o potwierdzenie. Z tego co wiem, najlepiej kupić ten czujnik w ASO.

  13. #658
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Jak co to moge Ci sprzedać używany ale ori (wymieniłem niepotrzebnie 108tys przebiegu). Najpierw poczysc sobie te styki co wcześniej pisałem


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  14. #659

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    .
    Pojemność
    brak
    KM
    .
    Rocznik
    .
    Kolor
    .
    Posty
    13
    Dzisiaj z rana po odpaleniu silnik od razu zaczął się dławić, jakby nie palił na wszystkie cylindry. Pracował znacznie gorzej niż wczoraj. Pomyślałem, że to wina czujnika temperatury. Z racji, że miałem jechać w trasę od razu pojechałem do ASO i kupiłem czujnik. Niestety wymiana nic nie pomogła. Silnik kopcił na czarno zwłaszcza na wolnych obrotach i przy mocniejszym przygazowaniu. Na zimnym nie dało się jechać, dopiero jak się zagrzał jakoś jechałem. Spalanie chwilowe wzrosło do ok. 4 l/h. Na VAGu pojawiły się nowe błędy jak na zdjęciu niżej.


    Auto odstawione do mechanika. Po wcześniejszym wykasowaniu błędów nic już nie wyskoczyło. Mechanik był mocno zdezorientowany. Powiedział, że są za długie czasy wtrysków i że jeszcze coś jest przekroczone 4 krotnie. Na szybko podmienił przepływkę i to nie to. Przypomnę, że cewki też były wymieniane. Jutro ma to jeszcze sprawdzić, bo dzisiaj nie miał czasu. Dziwne to, bo wszystko się wzmogło po wymianie termostatu. Może to jakaś nieszczelność? Może jest zwarcie w jakiejś wtyczce, skoro już wszystko świruje?

  15. #660
    Awatar piterpaker
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Kraków okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    95
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Jak co to moge Ci sprzedać używany ale ori (wymieniłem niepotrzebnie 108tys przebiegu). Najpierw poczysc sobie te styki co wcześniej pisałem


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Miki, ile chcesz za ten ORI czujnik ?

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •