Strona 4 z 48 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #46

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    piotreksz605, pierwszy obstawiał bym termostat niestety jeżeli to co na klimatroniku toto samo co na zegarze jesli nie pradopodobnie czujnik temp. ktory jest łatwo dostępny ale zawsze może się okazać że obie te rzeczy sa do wymiany i tu przydal by się vag
    NO RISK,
    NO FUN.

  2. #47

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    50
    dzięki i tak właśnie jest że na klimatroniku jest to samo co na wskaźniku więc wymieniłem tylko termostat i już wszystko śmiga jak powinno i nawet spalanie mi spadło ze czego bardzo się ciesze.wreszcie zero błędów na VAGu

  3. #48

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    30

    ...

    ... wymieniłem czujnik w chlodnicy ale temperatura na wskaznikach nadal wariuje, a ten w chłodnicy jest od załączania wiatraków wiatraki chodzą więc jest ok, a powiedzcie gdzie jest czujnik od płynu chłodzącego bo podejrzewam, że to on jest padniety...

    [ Dodano: 9 Maj 2009, 20:38 ]
    ... już znalazłem

    [ Dodano: 9 Maj 2009, 20:38 ]
    http://klubtt.pl/forum/topics10/czuj...hlight=czujnik

    [ Dodano: 13 Maj 2009, 18:07 ]
    ... własnie wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego sporo wskazówek znalazłem na forum ale kolejna myśle, że też będzie cenna jeżeli będziecie mieli taki problem to proponuję zacząć od tego właśnie czujnika , można go wymienić w 5 minut nie brudząc się no tylko troche sie umoczymy ale zawsze to lepiej niż dawać do warsztatu i wymieniac termostat od razu naliczajac sobie przy tym jakieś koszta za robociznę. sprawdziłem po vinie w ASO i krzykneli 130 zł spisałem nr części i w hurtowni dostałem taki sam za 65 zł i co najlepsze ja miałem niebieski i w ASO tez tak powiedział że powinien być niebieski w hurtowni nr się zgadzał ale był czarny.
    Montaż? należy zdjąc pokrywę silnika i pokrywę podłużną nad bagnetem czujnik jest na widoku.
    ...zanim do tego doszedłem wymieniłem termostat 65 zł czujnik( w chłodnicy ) 60 zł robocizna 100zł, a może wystarczyło zmienić ten czujnik samemu i zapłaciłbym tylko 65

  4. #49
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    witam ja wymienilem czujnik tem i czujnik sterujacy praca wiatrakow i mam tak ze jak jade wskazowka stoi 90stopni i temperatura plynu chlodzacego oscyluje w granicach 77-79stopni natomiast jak stane to wskazowka temperatury weduje na 110stopni a plyn chlodzacy dochodzi do temp 91 stopni i wlacza sie wiatrak i zbija temp do 84-86 stopni...czy moze ktos poradzic co to moze byc...???...a i jeszcze zaznacze ze jak wlaczam zaplon to wskazowka od temp nie wskazuje zero stoni tylko 50 stopni....
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  5. #50

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    a wymieniles termostat
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #51
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    niee
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  7. #52
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To wymieeeeń
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #53

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    99
    a moze to po prostu uszkodzony wskaźnik temperatury ? przeciez wskaźnik paliwa i temperatury to typowa usterka. Druga sprawa , mam pytanie czy ktos wie czy mozna podlaczyc dodatkowy wskaznik temperatury ?

  9. #54

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    jimmy7, nie to nie wskaznik tylko termostat
    NO RISK,
    NO FUN.

  10. #55

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    30
    ...też stawiam na termostat

  11. #56

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    uhh jestem właśnie po samodzielnej wymianie termostatu, było ciężko ale mała grzechotka i giętka przedłużka dały radę W pon. kupuję obejmę na wąż i płyn - zamontujemy i zobaczymy co to da. Dodam, że sprawdzałem na climatronicu kod 49 i temp wariuje w cały świat. tzn silnik bardzo długo się nagrzewa po czym na postoju po chwili temp. idzie w górę aż na climatronicu zamiast temp pojawiają się same kreski ( to chyba skali nie starcza ) i tutaj jeszcze jedno pytanie, jaka temp na kodzie 49 jest prawidłowa dla nagrzanego silnika 90C? czy tam pokazuje trochę mniej?

    Zostają jeszcze dwa czujniki do wymiany, może mi ktoś z ETKI podać numery tych dwóch czujników dla silnika AJQ ?

  12. #57
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    a ktore to czujniki???jeden jest od temperatury zielony ten na wezu od chlodnicy a drugi to???
    ENZO a zalozyles oryginalny termostat?
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  13. #58

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Tak, termostat ori w ASO 150zł, polecam wymianę samemu, fajnie ćwiczy się przy tym siłę woli, zwłaszcza przy dolnej śrubie( a tak na serio, jeśli mamy małą grzechotkę i trochę sprytu to da się to wymienić w 15 minut) co do czujników to jeden na wężu jest od temp, drugi na chłodnicy od wentylatorów o ile się nie mylę. Wymienię na razie ten na wężu - nr. części już znalazłem na forum.

    Najgorsze jest to, że kobieta daleko z laptopem i dopiero będzie pod koniec czerwca, a bez tego ciężko

  14. #59
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    hyHy tak to juz jest z kobietami....zawsze ich nie ma kiedy potrzebne;p...ja zmienilem dwa czujniki teraz zmienie tylko termostat...a wiatraki ci sie wogole wlaczaja???i powiedz jakie masz odczyty z kanalu 49 w climatronicu(podczas jazdy i postoj)...
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  15. #60

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Wiatraki się załączają, ale wszystko chodzi w cały świat.

    Na kanale 49 przed długi czas jazdy mam ok 30 C , stanę na chwilę wali do 90 a po chwili już się wyświetlają same kreski. Czyli bardzo długo się nagrzewa, a jak już się nagrzeje, to jest przegrzany Jutro postaram się złożyć wszystko do kupy razem z czujnikiem i zobaczymy.

    Ciekawostka - również mam czujnik z kwadratową końcówką i jest on koloru niebieskiego.

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •