Strona 36 z 48 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 526 do 540 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #526
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak byś poczytał trochę temat, nie musiał byś kręcić się w kółko i zadawać pytań, na które to odpowiedzi padały po 10 razy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #527
    Awatar Mario.torun
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    wiem Żuczek ze byłoby szybciej. Jednak powiem Ci ze znaleźć tu coś w miarę szybko się nie da. Trzeba przeczytać całą książkę.
    W moim przypadku zapewne było tak. Pierwszy padł wentylator numer 2 raz się załączał raz nie (tak też było po demontażu). Druga sprawa z pompą wody. Był już na nią czas. Niemiec się zarzekał ze robił rozrząd (i co niby pompy nie wymienił?) więc TT dostało nowy rozrząd na oryginalnyvh częściach (oprócz pompy).

    Tu link dla was.
    http://rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-pompa...493-65412/1753
    Dostał również nowy termostat.

    Teraz jeżeli na Vagu pokaże inną temperaturę. Dostanie również nowy czujnik temperatury.

  3. #528
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Możliwe że dojdzie ci do tego kompletu jeszcze uszkodzony moduł wiatraków, wypalona puszka bezp. nad aku. nie sprawny wskaźnik temp. na desce.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #529
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    [QUOTE=Mario.torun;185711Druga sprawa z pompą wody. Był już na nią czas. Niemiec się zarzekał ze robił rozrząd (i co niby pompy nie wymienił?) więc TT dostało nowy rozrząd na oryginalnyvh częściach (oprócz pompy).

    [/QUOTE]
    a Ty co zrobiłeś?to samo co Niemiec? czy chodzi tylko ,że pompa nie ori?

  5. #530
    Awatar Mario.torun
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Wszystko zrobiłem ja. Znaczy się mechanik a ja tylko buliłem. Moduł wiatraków jest ok, bezpieczniki są ok. A co do wskaźników na desce (temperatura) na zegarze rośnie szybciej niż na climatronicu.

  6. #531
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zrób test zegarów Vagiem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #532
    Awatar Ramzes1990
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Crewe
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    73
    potrzebuje diagnozy po wymianie termostatu i czujnika chłodziwa zaczeła mi rosnac temp. na postoju drastycznie ... na climatroniku i zegarach pokazuje 105 schodzi do 100 i tak w kółko co ciekawe jak wyłacze klime to nie działaja mi wiatraki przy właczonej pracuja oba ... podczas jazdy tem utrzymuje sie również w okolicy 100-105 stopni
    Co to moze być bo juz mnie cholera na to bierze
    Pozdrawiam Ramzi

  8. #533
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Ramzes1990 Zobacz posta
    potrzebuje diagnozy po wymianie termostatu i czujnika chłodziwa zaczeła mi rosnac temp. na postoju drastycznie ... na climatroniku i zegarach pokazuje 105 schodzi do 100 i tak w kółko co ciekawe jak wyłacze klime to nie działaja mi wiatraki przy właczonej pracuja oba ... podczas jazdy tem utrzymuje sie również w okolicy 100-105 stopni
    Co to moze być bo juz mnie cholera na to bierze
    Pozdrawiam Ramzi
    Podstawa to ori termostat. Podczas w miarę szybkiej jazdy po za terenem zabudowanym powinno utrzymywać ok 90st. Jeśli masz więcej to albo termostat, zapowietrzony układ, weryfikacja pompy wody. Jeśli wentylatory nie załączają się same a na klimie chodzą to do wymiany jest czujnik termiczny odpowiedzialny za załączanie wentylatorów (montowany w dole chłodnicy lewa strona). Poza tym trzeba czytać forum bo jest sporo różnych przypadków.
    pozdrawiam

  9. #534
    Awatar Ramzes1990
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Crewe
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    73
    czytałem i tak jak mówisz jest wiele różnych lecz mało który pasował do mojego ... czujnik juz mam kupiony pozostaje wymiana .
    Dzieki za rade dam znać co i jak po wymianie

  10. #535
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez Mario.torun Zobacz posta
    Walcze i walczę, a na końcu okaże się ze wystarczyło tylko wymienić czujnik. Ale co dostanie nowe części to dostanie.
    wystarczyło posłuchać kolegów, którzy radzili podpiąć vaga, sprawdzasz temperaturę na zegarach i na kompie do tego robisz test licznika i wiesz czy przekłamuje licznik czy czujnik i nie wymieniasz na ślepo części

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ramzes1990 Zobacz posta
    potrzebuje diagnozy po wymianie termostatu i czujnika chłodziwa zaczeła mi rosnac temp. na postoju drastycznie ... na climatroniku i zegarach pokazuje 105 schodzi do 100 i tak w kółko co ciekawe jak wyłacze klime to nie działaja mi wiatraki przy właczonej pracuja oba ... podczas jazdy tem utrzymuje sie również w okolicy 100-105 stopni
    Co to moze być bo juz mnie cholera na to bierze
    Pozdrawiam Ramzi
    a co się działo, że postanowiłeś wymienić termostat i czujnik? wymieniłeś na ory czy zamiennik? być może tylko zapowietrzony układ, woda w chłodnicy pozostaje chłodna bo nie ma krążenia i dlatego nie załączają się wentylatory, być może czujnik przekłamuje a temp. płynu jest w normie i to druga przyczyna nie działających wentów.

  11. #536
    Awatar Ramzes1990
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Crewe
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    73
    wymieniłem termostat bo mi nie dogrzewał wiec to logiczne a czujnik tak przy okazji zawsze robie wszystko kompleksowo nie mam vaga i tu jest problem

  12. #537
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Pytanie czy wymieniłeś na oryginalny termostat ORI z ASO ?? Ma to ogromne znaczenie. Pytanie jak pompa wody ? Wiesz kiedy była wymieniana ? Podczas normalnej jazdy powinno trzymać 90st. No i oczywiście dobrze sprawdzić na VAGU i porównać temp. Wymiana czujnika to 5 min też dobrze żeby był ori. Skoro nie działają Ci wiatraki to faktycznie może być coś z wskazaniami temp. Jeszcze pytanie czy termowyłącznik w chłodnicy działa poprawnie, bo to on bezpośrednio odpowiada za załączenie się wentylatorów.

  13. #538
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Panowie a u mnie sytuacja wygląda następująco... Termostat kupiony i czeka na montaż ale czy to aby na pewno jego wina ? Na zegarze pokazuje mi podczas jazdy tak z 70-80 stopni, podczas postoju wskazówka pokazuje 90 stopni (silnik cały czas pracuje). Ale jak zaczynam jechać spada ponownie do 70-80 stopni. A co ciekawe jak patrze na kod w klimie to temp rośnie poprawnie podczas jazdy osiąga 90 stopni i stoi cały czas podczas jazdy jak i postoju kiedy na liczniku skacze....

    Pozdrawiam

  14. #539
    Awatar Ramzes1990
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Crewe
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    73
    wszystko jest ori sprubuje zainstalowac vaga moze mi si uda sprawzic temp .jeszcze tego nie robiłem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Panowie a u mnie sytuacja wygląda następująco... Termostat kupiony i czeka na montaż ale czy to aby na pewno jego wina ? Na zegarze pokazuje mi podczas jazdy tak z 70-80 stopni, podczas postoju wskazówka pokazuje 90 stopni (silnik cały czas pracuje). Ale jak zaczynam jechać spada ponownie do 70-80 stopni. A co ciekawe jak patrze na kod w klimie to temp rośnie poprawnie podczas jazdy osiąga 90 stopni i stoi cały czas podczas jazdy jak i postoju kiedy na liczniku skacze....

    Pozdrawiam
    wydaje mi sie ze termostat do wymiany ..
    na ktorym kanale patrzysz na climatroniku ?
    kanał 49 odpowiada za temperature płynu chłodniczego

  15. #540
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    51

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •