Strona 35 z 48 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 525 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #511
    Awatar Mario.torun
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Problem u mnie prawie rozwiązany. Wymieniłem cały rozrząd. Jednak mechanik najpierw wymienił mi termostat (chyba niepotrzebnie).
    Teraz temperatura nie rośnie do 130 tylko do 103-105 stopni ale wentylatory się nie załączają. Przy jakich temperaturach powinien się załączyć drugi wentylator i jakie powinny być temperatury załączanie na 1 i 2 biegu. No i czy mniejszy wentylator to tylko klima czy ma też inne funkcje? Czy może to mniejszy wentylator ma 2 biegi?

    A co do pompy wody no niestety byłą na wykończeniu (mowa o plastiku który to prawie został w środku.
    Wcześniej zmyliło mnie to że było ogrzewanie, więc założyłem jak się okazało błędnie ze to nie pompa.

  2. #512
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Masz nadal sporo za wysoką temp. Przy włączeniu klimatyzacji włączają Ci się wentylatory ? Może spróbuj je załączyć na krótko. Sprawdź bezpiecznik na aku masz skrzynkę. Może nie działać moduł wentylatorów i czujnik/ termowyłącznik przy chłodnicy. Też walczyłem z wiatrakami. U mnie trzyma 90st a przy 95st włącza się pierwszy bieg i nie dopuszcza raczej do włączenia drugiego. Dobrze, że mechanik wymienił Ci termostat to powinno się robić przy każdej wymianie rozrządu. Dobrze inwestować w ori termostat, bo jest to jednak ważna część

  3. #513
    Awatar Mario.torun
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Wiem, że powinien wymienić termostat, tylko kupił go sam i nie wiem jakiej firmy. Wentylatory na krótko działają. pierwsze co sprawdziłem.
    Teraz podstawowe pytanie czy powinny chodzić oba wentylatory czy tylko jeden?
    A może trochę się zapowietrzył i temperatura jeszcze się "obniży - ustatkuje"?

  4. #514
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Powinny działać dwa wentylatory na pierwszym i drugim biegu. Na wcześniejszych stronach tego tematu pisaliśmy o wszystkich różnych możliwościach Jaką masz temp w czasie normalnej jazdy ? Pytam ponieważ podczas jazdy powinna wynosić 90st i wentylatory wiadomo się nie załączą. Jeżeli jest wyższa tzn że nadal coś nie tak z obiegiem.

  5. #515
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Przede wszystkim podpytaj jakiej firmy Twój mechanik kupił termostat. Temat termostatów wałkowany jest tu od dawna. Tylko i jedynie ori. Przeczytaj dokładnie te ponad 30 stron wstecz. Lektura długa, ale pomocna (a piszę to na własnym przykładzie).

  6. #516
    Awatar Mario.torun
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    A powinny oba wentylatory chodzić na raz? - mówię o sytuacji kiedy włączamy klimatyzację.


    Cytat Zamieszczone przez VanWave Zobacz posta
    Powinny działać dwa wentylatory na pierwszym i drugim biegu. Na wcześniejszych stronach tego tematu pisaliśmy o wszystkich różnych możliwościach Jaką masz temp w czasie normalnej jazdy ? Pytam ponieważ podczas jazdy powinna wynosić 90st i wentylatory wiadomo się nie załączą. Jeżeli jest wyższa tzn że nadal coś nie tak z obiegiem.

  7. #517
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    nie do końca jestem pewien ale tak jest np. w a6 jeden went odpowiada za chłodnicę klimy a drugi za chłodnicę cieczy w silniku. po załączeniu klimy załącza się jeden z wentylatorów, ale jeśli zajdzie potrzeba to ten od klimy wspomaga ten od silnika.

  8. #518
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Cytat Zamieszczone przez Mario.torun Zobacz posta
    A powinny oba wentylatory chodzić na raz? - mówię o sytuacji kiedy włączamy klimatyzację.
    Z tego co wiem powinny oba, jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

  9. #519
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Panowie- przy włączonej klimie działają dwa wentylatory. Tak samo jeżeli się załączają w celu zbicia temp

  10. #520
    Awatar Mario.torun
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    No ja już wiem co mojemu TT dolega.
    Trzeba mu wymienić wentylator ponieważ silnik od drugiego wentylatora raz nie chodzi, drugi raz chodzi na krótko.
    Ma więc już nowy kompletny rozrząd (w mojej wersji 2003 rok 150 KM, zalecają pierwszą wymianę po 180 tys. lub w 2016 roku- tak w moim przypadku zależy co jest prędzej).
    A co do tego czy oba powinny chodzić przy załączonej klimie to nie wiem. Za dwa dni się pewnie dowiem.

  11. #521
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Powinny powinny. Sprawdzone

  12. #522
    Awatar Mario.torun
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Czy jest możliwe że wentylatory włącza się dopiero przy 105 stopniach? Temperatura z kodu 49.
    No i czy może on przekłamywać temperaturę? Na zegarach na desce pokazuje ponad 90 stopni (w momencie jak na kodzie 49 jest jeszcze 88 i potem cały czas stoi w miejscu- mowa o wskazówce).
    WENTYLATORY W KOŃCU SIĘ ZAŁĄCZAJĄ.

  13. #523
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przy 105 stopniach załączają ci się z drugiego biegu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #524
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Mario czy podłączałeś VAGA ?? Bo widzę, że toczysz walkę z "wiatrakami" Podłącz VAGa i sprawdź na VAGU temp i porównaj z kodem 49. Pierwszy bieg wentylatorów załącza się przy 95st i rzadko kiedy przynajmniej u mnie dopuszcza do włączenia się drugiego biegu. Podłącz VAGa. Może czujnik G62 przekłamuje- odpowiada za podawanie temp do ECU i na licznik+klimatronik. U mnie okazał się walnięty licznik i miałem złą temp na liczniku i na klimatroniku, a dobrą przy podłączeniu VAGa.

  15. #525
    Awatar Mario.torun
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Walcze i walczę, a na końcu okaże się ze wystarczyło tylko wymienić czujnik. Ale co dostanie nowe części to dostanie.

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •