Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #31

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    To jaka powinna być kolejność wymiany ? Odrazu powiniennem kupić czujnik i termostat ? Da się to jakoś sprawdzić co dokładnie jest uszkodzone ?
    Czarne jest piękne

  2. #32
    Ja nie wymienialem czunika, a objawem zepsutego trmostatu jest niedogrzany silnik, Jak widac koszty nie sa duze. JAk chcesz wymien to i to.

  3. #33
    Cytat Zamieszczone przez xylo
    To jaka powinna być kolejność wymiany ? Odrazu powiniennem kupić czujnik i termostat ? Da się to jakoś sprawdzić co dokładnie jest uszkodzone ?
    Jezeli klimatronik na kodzie #49 wyswietla Ci dokladnie to co masz na wyswietlaczu, to w zasadzie na 100% uderzaj w termostat. Mowie o sytuacji, ze np. #49=70st, a #51=90st.

    Czujnik temperatury wymien chocby profilaktycznie, bo kiedys byly z nimi problemy. Koszt czujnika z oringiem i plastikowym zaciskiem to niecale 100PLN, a radosc z samodzielnej wymiany - bezcenna

    Ja u siebie wymienilem juz czujnik ale dalej mam temperature #49 poniżej #51, bardzo podobnie jak u Was - w korku wartosci sie wyrownują, podczas jazdy znow sie rozjezdzają (tzn #49 w dol. #51 jak juz dojdzie do 90 to juz tak zostaje).

    Teraz przymierzam sie do wymiany termostatu (juz lezy na polce), ale w garazu zimno wiec zbieram sily

    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #34

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    malopolska
    Posty
    32
    witam koledzy wymienilem czujnik i termostat , i auto trzymie temperature ok 95 stopni czy tak ma byc???

  5. #35

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    46
    mialem dokladnie ten sam problem. winny byl termostat - ktory sie za "czesto" otwieral i przedmuchiwalo w czasie jazdy (na postoju bylo spoko). po wymianie termostatu jakos pare razy tak mialem, ze na postoju temperatura skoczyla lekko powyzej 90, ale bardzo szybko sie to uspokoilo.

    acha - i niech Cie reka Boska broni kupowac zamiennik termostatu u mnie sie to skonczylo koniecznoscia stania auta dzien dluzej u mechanika, bo termostat okazal sie zje&%*&ny i musialem sciagac oryginal. i jak mi mowil mechanik - to BARDZO czesto sie zdarza. a jesli poczytales troche posty na ten temat to juz pewnie wiesz, ze wymiana termostatu jest praco (czytaj: "kaso") chlonna

    dodam, ze nie byl to zamiennik za 40 PLN, tylko kosztowal niewiele mniej niz oryginal (99PLN zdaje sie w intercars). a oryginal chyba 120 czy 130 zl.

    pzdr, sylweste.r

    [ Dodano: 23 Styczeń 2009, 15:05 ]
    mialem dokladnie ten sam problem. winny byl termostat - ktory sie za "czesto" otwieral i przedmuchiwalo w czasie jazdy (na postoju bylo spoko). po wymianie termostatu jakos pare razy tak mialem, ze na postoju temperatura skoczyla lekko powyzej 90, ale bardzo szybko sie to uspokoilo.

    acha - i niech Cie reka Boska broni kupowac zamiennik termostatu u mnie sie to skonczylo koniecznoscia stania auta dzien dluzej u mechanika, bo termostat okazal sie zje&%*&ny i musialem sciagac oryginal. i jak mi mowil mechanik - to BARDZO czesto sie zdarza. a jesli poczytales troche posty na ten temat to juz pewnie wiesz, ze wymiana termostatu jest praco (czytaj: "kaso") chlonna

    dodam, ze nie byl to zamiennik za 40 PLN, tylko kosztowal niewiele mniej niz oryginal (99PLN zdaje sie w intercars). a oryginal chyba 120 czy 130 zl.

    pzdr, sylweste.r

  6. #36
    Awatar arab
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Essen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2--
    Rocznik
    1990
    Kolor
    bialy
    Posty
    16
    Ja mam tez taki problem ze po wymianie termostatu temperatura ostatnio czesto przekracza 90. tez kupilem nie orginala bo nie mialem pojecia ze to konieczne,
    da sie z ty normalnie jezdzic czy znow czeka mnie wymiana?

  7. #37

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    arab, ja bym wymienił, to w końcu tylko 2-3godziny roboty no chyba że czeka ciebie wymiana rozrządu, to wtedy przy okazji...

  8. #38

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    http://www.wikitt.org/wikiTT/index.php?title=Thermostat
    pozwoliłem sobie zacytować

    050 121 113 C (Thermostat) =C part is an 87 degree part ,will run 90-95 approx
    standardowy tzw. dłużej pochodzi (moim zdaniem i tak powinno wymieniać się tą część co max. 2 lata) zaczyna swą pracę 90-95 Celcjusza

    050 121 113 B (Thermostat) it may be advisable to use that instead specially if going for a big turbo =B part is an 80 degree part ,will run 87-92 approx.- ten jest przeznaczony pod większe turbo lub znaczne modyfikacje zaczyna pracę 87-92 celcjusza (wskazowka na tablicy przyrządów jest tak "skonstrułowana" że nie pokazuje wachań od 87-99C)

    038 121 119 B (Seal) numer piczeci

    909 450 01 (Bolts) -nr. śrób



    C part is an 87 degree part

    B part is an 80 degree part

    On average the C part will run 90-95 approx, the B part will run 87-92 approx.

    Są tez tzw 180 degre -faranchajta= okolo 83C można je kupić tu
    http://www.awesomegti.com/ Engine 4 stona 2 rząd o gory (jak go dostanę to wstawię opinię )

    [ Dodano: 24 Styczeń 2009, 12:26 ]
    w wiekszosći samochodow jakie znam do silnika podchodzi się z jednym kluczem lub śróbowkrętem i operacja wymiany trwa 2-3 minuty jednak auTTa takie jak nasze potrzebują jeździć do serwisu bo tak to k*rwa skonstruowano że prędzej 4 letnie zmienisz na 4 zimówki i zatankujesz pod korek zdożysz się wykąpać i przebrać na imprezę zanim wymienisz termostat ok 2-3 h (czsami trzeba na czymś zarobić serwis się cieszy klijęt )
    NO RISK,
    NO FUN.

  9. #39

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    50
    odnawiając temat to mam pytanie bo moja TT trzyma idealnie temp w mieście i pokazuje zgodnie z kodem 49 klimatroniku ale w trasie przy około 130 temp spada do około 75 stopni.Ciekaw jestem czy tak ma być czy wymienić termostat czujnik czy obie rzeczy??

  10. #40

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Walbrzych
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez payne100
    Czujnik temperatury wymien chocby profilaktycznie, bo kiedys byly z nimi problemy. Koszt czujnika z oringiem i plastikowym zaciskiem to niecale 100PLN, a radosc z samodzielnej wymiany - bezcenna
    Marcin
    Gdzie znajduje się ten czujnik?

  11. #41

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Piotrek mam to samo co ty. Obstawiam termostat do wymiany.
    Czarne jest piękne

  12. #42

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    50
    właśnie kupiłem nowy termostat i z tego co piszą to nie jest to takie proste do wymiany wiec narazie poczekam bo jeżdżę tylko po mieście i temp jest ok.ciekaw jestem przecież jak samochód jedzie w trasie to powietrze go chłodzi bardziej i myślę ze temp powinna być niższa ale ja sie tak dokładnie nie znam na tym wiec słucham starych weteranów :P .

  13. #43

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Sandomierz
    Posty
    62
    Witam!!!
    Mam ten sam problem w mieście jest 90 a na trasie spada do ok 75 już zamówiłem termostat i czujnik temperatury.
    Pozdrawiam!!!

  14. #44

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    conradostt napisał...

    "Mam ten sam problem w mieście jest 90 a na trasie spada do ok 75 już zamówiłem termostat i czujnik temperatury"

    Tylko termostat do wymiany. Czujnik jest OK. Chyba, ze nadal masz czarny, to warto od razu wymienić na zielony.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  15. #45

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Sandomierz
    Posty
    62
    Właśnie teraz sprawdzałem kolor czujnika i jest czarny więc przy wymianie termostatu od razu go wymienię.
    Dzięki za radę iceboy!!!
    Pozdrawiam!!!

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •