Strona 27 z 48 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 405 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #391

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Jest dużo na ten temat, ale może tak dużo że ciężko znaleźc jak dokładnie powinno byc. (nawiasem mówiąc mogłeś pisac w temacie -Temtperatura zamiast otwierac nowy temat)
    - na kanale 51 jest temperatura oleju i tam zawsze jest 90st.C gdy silnik osiągnie juz temp. pracy
    - na pierwszym biegu także oba wentylatory powinny pracowac - sprawdz pierwszy bieg dużego

  2. #392
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Jak wentylator sie wlaczal dopiero przy 107st to nie dziala Ci pierwszy bieg ,jest wiele o tym na forum,w osobnym dziale.POZDRAWIAM

  3. #393
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    niekoniecznie 1 bieg spalony, moze byc walniety termostat

  4. #394
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    u mnie w kanale 51 jest zawsze 75stopnijak bym nie jeździł a może być że czujnik który kupiłem oszukuje,i u mnie znaczki ma i numer też ale w sklepie kosztował niecałe 70zł a w serwisie jak dzwoniłem 120 a jak z tym wentylatorem jak mogę sprawdzić ten pierwszy bieg czego niedziała

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:23 22-07-2012 ---------- EDYCJA

    u mnie zawsze chodzi mały jak sprawdzić dużego jak włącze klime to chodzą oba

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:06 22-07-2012 ---------- EDYCJA

    panowie dzisiaj wyjąłem sterownik,naprawiłem duży wentylator bo nie chodził,sprawdziłem w obydwóch działają dwa biegi złożyłem wszystko i temp na klimie 97stopni i schładzało do 90 to chyba pierwszy bieg działa tak jak należy ale po kilku włączeniach i wyłączeniach na wyświetlaczu 101 stopni i się włącza domyślam sie ze to drugi bieg i schładza do 98 więc znów zniknął 1 bieg i teraz moje pytanie jak sprawdzić czujnik bez jakiś mierników żeby mi została pewność ze to sterownik walnięty czy może jest dobrze i termostat chyba do wymiany rano jest zimny ale jak dochodzi do 70 to robi się po troszku ciepły a w czasie jazdy się waha od 75 do 80 a czy można jakoś sterownik sprawdzić naj lepiej było by zamienić mam taki ze skody oktawi 1.9 tdi orientuje się ktoś czy bedzie pasował???

  5. #395

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    Drodzy Forumowicze,
    mam problem z układem chłodzenia w swoim Audi A3 (ARY - 1.8T 180 KM czyli bliźniacza konstrukcja jak w niektórych TT).
    Rok temu, po zakupie auta, wymieniłem termostat (Wahler) i czujnik temperatury ponieważ temperatura szalała.
    Teraz znowu jest taki problem - w czasie jazdy auto bardzo długo się nagrzewa i nigdy nie może dogrzać do 90 stopni. Maksymalnie dochodzi do 77 stopni w czasie normalnej, jednostajnej jazdy (120 km/h po autostradzie), a często nawet tyle nie osiąga. Podczas zjadu z dużej góry bez naciskania gazu temperatura szybko spada o kilka stopni, nawet poniżej 70 i później, przy normlanie wciśniętym pedale, rośnie do poprzednich wartości.
    Po jeździe, na postoju (włączony silnik) temperatura dochodzi do ok. 85-88 stopni, później włączają się wiatraki i zbijają o jakieś 2 stopnie (ostatnio jakby rzadziej się włączały).
    Oprócz tego auto osatnio jakby trochę więcej pali (co byłoby normalne przy problemach z układem chłodzenia).

    Wszystkie wymienione wcześniej wartości temperatury są odczytane z kanału 49. na klimatroniku (89-cio kanałowego) - wskazówka na zegarach niestety strasznie zawyża (znany błąd w niektórych modelach liczników, przynajmniej w A3) więc w ogóle nie biorę jej pod uwagę.

    Pierwszy mój typ to uszkodzony czujnik temperatury - wymieniłem go na oryginalny dwa tygodnie temu i bez zmian.
    Drugi typ to uszkodzony termostat - wymieniłem go dzisiaj i dalej to samo!

    Macie jakieś pomysły?

    PS. Podobne posty zamieściłem na forum A3 ale pytam też tutaj bo może ktoś poradzi coś innego.
    PS2. Co do kanału 51. - powoli rośnie i nigdy nie pokazał mi więcej niż 75 stopni (nie jestem pewnien czemu odpowiada ta wartość - tutaj piszecie, że to temperatura oleju ale w A3 może być coś innego; nie mogę znaleźć rozpiski kodów z klimatronika z 89 kanałami).
    Ostatnio edytowane przez maciekpt ; 13-09-2012 o 18:30 Powód: kanał 51

  6. #396

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    temperature sprawdza sie za ponoca vaga w silniku blok 1 poz 2 i w instrumentach blok 3 .

  7. #397

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    VAG:
    blok 1 - temperatura jest wyższa, w okolicach 90 stopni (przynajmniej taka była niedawno gdy zaczęły się problemy, dzisiaj nie sprawdzałem)
    blok 17 - to samo co na klimatroniku

    Btw który czujnik odpowiada za wskazania w bloku 1 na vag'u?
    Ostatnio edytowane przez maciekpt ; 13-09-2012 o 19:14

  8. #398

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    to jesli w bloku 1 w silniku masz ok 90 st to jest wszystko w porzadku .

  9. #399

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    No dobra... ale gdzie jest problem skoro pozostałe wskazania wariują?

  10. #400

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    sam stwarzasz sobie problem szukajac dziury w całym . jesli w sterowniku silnika i na desce jest ta sama temperatura to nie ma problemu . przez to ze na klimie ci pokazuje inna temperature to autu nie przybedzie ani nie ubedzie koni . a jesli juz chcesz byc pewien ze silnik pracuje w optymalnych warunkach to kup mulimetr z termopara i mozliwoscia mierzenia temperatury i sprawdz jaka jest faktycznie temperatura cieczy chłodzacej i porównaj z odczytem z bloku 1 w sterowniku silnika . a tak na marginesie uwarzam ze sprawdzanie temperatury silnika przez klime to tak samo jak bys chciał sobie zmierzyc temperature tylko termometr dał swojej dziewczynie czy zonie pod pache .

  11. #401

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    Sprawdziłem przed chwilą na vagu - jest ok. 90 stopni (doszło do 93-95 i włączył się wentylator). Klimatronik pokazuje ok. 10 stopni mniej.
    german81 nie zawsze ma się pod ręką kompa z vagiem, żeby sprawdzić temperaturę - po to producent wyposażył auto we wskaźnik na desce i możliwość sprawdzenia na klimie, żeby kierowca mógł mieć temperaturę "na oku" więc nie pisz, proszę, o "termometrze pod czyjąś pachą". Skoro te dwa wskazania są nieprawdziwe to gdzieś jest problem ale pewnie trywialny w porównaniu z rzeczywiście niedogrzanym silnikiem.
    Skoro vag pokazuje właściwą temperaturę to odczuwalnie wyższe spalanie musi być wynikiem czegoś innego bo pewnie ilość przepalanego paliwa jest "sterowana" tym samym czujnikiem, którego wskazania są w grupie 01.

    Edit:
    Dziwna sprawa - jechałem do pracy, 20 km autostradą (120-160 km/h). Gdy przyjechałem to temperatura na klimatroniku doszła do 77 stopni. Otworzyłem maskę i złapałem za wąż od chłodnicy, ten od dużego obiegu a on ledwo ledwo ciepły (tak jakby bardziej nagrzał się od silnika a nie od płynu w środku). Wygląda jakby termostat się nie otworzył a temperatura rzeczywiście była poniżej 80 stopni (otwarcie termostatu przy 87).

    Edit2:
    Zauważyłem mały wyciek płynu na wężykach (jak tutaj) obok zbiorniczka wyrównawczego. Czy to może być przyczyną niedogrzania?
    Ostatnio edytowane przez maciekpt ; 14-09-2012 o 08:48 Powód: edycja2

  12. #402

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    Panowie,
    wszystko się już wyjaśniło. Problemy powodował... oryginalny czujnik temperatury wymieniony dwa tygodnie temu! Okazało się, że też jest niesprawny :O
    Kolejna wymiana i już jest ok, auto nagrzewa się do 90 stopni w 5 minut i trzyma tę temperaturę (wahania +/- 2 stopnie w czasie jazdy). Szkoda, że wymieniałem sprawny termostat :\

  13. #403
    Awatar landryneczka77
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    13

    temperature skacze

    Witam, mam problem z temperatura, a mianowicie dzisiaj jak auto stalo na zapalonym silniku temperatura nagle podskoczyla na druga kreske od srodka, nastepnie jak ruszylam to temperatura zaczela sukcesywnie spadac do polowy, podczas kazdego postoju znowu zaczyna wzrastac.... jak myslicie co to moze byc?problem z wiskoza?

  14. #404
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    u nas nie ma wiskozy tylko sa wiatraki elektryczne :P byc moze nie załączają się odpowiednio wcześnie albo któryś w ogole się nie załącza...poza tym temat wiele razy omawiany i nie trzeba zakładać kolejnego tylko się doczepić do już istniejącego....

  15. #405
    Awatar landryneczka77
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    13
    Witam, mam problem z temperatura, jak auto stoi na zapalonym silkinku to temperatura wzrasta , natomiast jak rusze to powraca do prawidlowego poziomu, wiecie co moze byc przyczyna?

    EDYCJA ---------- Post dodany 16:35 25-09-2012 ---------- EDYCJA

    a czy jak auto stoi na zapalonym silniku to wiatraki tez powinny chodzic?czy zalaczaja sie dopiero jak temperatura wzrasta?sorki ze tak pytam, ale nie ma faceta w poblizu..a dopiero w piatek jestem umowiona z mechanikiem

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •