Strona 15 z 48 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #211

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Chyba zerknę na ten moduł bo wiem że czasem mam mokre zaślepki od świateł te co się żarówki wymienia. Skoro tam się woda dostaje to mogła spokojnie zachlapać ten moduł. Jutro o 15 w domu będę to postaram się zerknąć na to.

  2. #212

    Dołączył
    Jan 2011
    Skąd
    Siemianowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Posty
    14
    Witam problem z temperatura w mojej tt opisywalem juz wczesniej.. dzisiaj sprawdzilem klimatronikiem temperature i jest tak:
    - na liczniku jest ok 100 stopni na postoju czyli wychodzi poza miare. Podczas jazdy temp na liczniku spada do 90 czyli niby jest ok
    - na klimatroniku na kanale 49 podczas postoju temperatura dochodzi do 100 stopni zalaczaja sie wentylatory i spada znowu do 90
    - na klimatroniku na kanale 51 ciagle jest temeratura 90 stopni

  3. #213
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    - na klimatroniku na kanale 51 ciagle jest temeratura 90 stopni
    - na klimatroniku na kanale 49 podczas postoju temperatura dochodzi do 100 stopni zalaczaja sie wentylatory i spada znowu do 90

    To gdzie jest problem bo tak powinno być??
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #214

    Dołączył
    Jan 2011
    Skąd
    Siemianowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Posty
    14
    wkleje jeszcze raz:
    - na liczniku jest ok 100 stopni na postoju czyli wychodzi poza miare. Podczas jazdy temp na liczniku spada do 90 czyli wskazowka jest na srodku zegara ale tylko podczas jazdy, w czasie postoju jest na 3/4 czyli jakies 100 stopni?chyba powinno stac nieruchomo na 90 stopni nawet podczas jazdy? jezeli chodzi o klimatronik i kod 49 to powinno dochodzic do 100 stopni?

  5. #215

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Nie chce zakładać nowego tematu, dlatego odkopałem ten topic.
    Myślałem, że mój problem zniknął, bo podczas jazdy lapałem temperature, która dochodziła do 110, natychmiast się zatrzymywałem, żeby nie zrypać silnika. W ostatnich dwóch tygodniach problem zniknął, podczas jazdy temperatura była 90, ale miałem dzisiaj chwile czasu i pojeździłem po mieście, temperatura nadal była 90, ale gdy zjechałem pod garaż, zostawiłem auto na wolnych obrotach, czasami lekko gazując. Temperatura za pare minut doszła do 110, za jakiś czas włączyły się wentylatory na 3-7 sekund, potem drugi raz, ale temperatura nadal była 110 na wskaźniku. Zastanawia mnie co to może być, miałem akurat dobry czujnik temperatury płynu chłodniczego, który wymieniłem jednak problem pozostawał. Zastanawiam się co to może być, bo nie chce mi się sprawdzać każdej wymienionej tutaj opcji skoro nie jest to koniecznością. Według mnie, duże jest prawdopodobieństwo, że po prostu muszę sprawdzić temperature na kanale 49 i 51, bo może być taka opcja, że wskaźnik temperatury "troche" ściemnia i wentylatory załączają sie przy ~97 stopniach, po czym przez kilka sekund zrzuci temperature o 2-4 stopnie, co wystarcza by prawie od razu się wyłączyć. Sprawdze to jutro, ale czekam na wasze porady, bo musze rozwiązać ten problem póki jeszcze nie jest tak upalnie.
    Sprawdziłem też czy bezpieczniki nie są zaśniezałe nad akumulatorem, ale są jak nowe, bo wyczytałem tutaj, że mogą po prostu dobrze nie przewodzić prądu.
    Dodatkowo dziwi mnie to, że przy temperaturze 110 powinien być już jakiś mały efekt "gotujący", a takowego nie ma co jeszcze bardziej upewnia mnie w przekonaniu, że problem może rozwiązać sprawdzając temperature na kanale 49 i 51.
    Tak więc co myślicie o tym koledzy?
    Ostatnio edytowane przez singl0r ; 29-03-2011 o 22:45

  6. #216
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    MARIUSZM Sprawdź czy włączają Ci się wentylatory pierwszy i drugi stopień szybkości , może nie działać u Ciebie drugi stopień

    SinglOr - w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie , w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić na kanale 49 i zobacz czy jest to samo co pokazuje licznik .



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #217

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    No i ****. Podpiąłem dzisiaj komputer, błędow nie pokazało. Temperatura na kanale 49 jest taka sama jak pokazuje wskazówka. Wiatraki nie załączają sie nawet przy 110 stopniach, chyba, że na kilka sekund. Termostat raczej działa, bo płyn jest w dużym obiegu, a pompe wodną raczej wole obstawić na koniec. W zasadzie po sprowadzeniu auta stało ono przez ok. 3 miesiące w garażu, jedynie przepalałem. Jest też możliwość, że kable, które są do wiatraków mogą być zaśnieżałe lub nie łączyć dlatego raz na jakiś czas na pare sekund się włączają? A sprawdzenie bloków wartości mierzonych na kanale 3 i 4 może coś wykazać tez?
    A jest też opcja, że czujnik temperatury silnika może ściemniać i wskazówke i temperature na climatronicu?
    Albo bodajże rezystor wiatraków, który znajduję sie na podłużnicy?
    Ostatnio edytowane przez singl0r ; 30-03-2011 o 18:55

  8. #218
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez singl0r Zobacz posta
    No i ****. Podpiąłem dzisiaj komputer, błędow nie pokazało. Temperatura na kanale 49 jest taka sama jak pokazuje wskazówka. Wiatraki nie załączają sie nawet przy 110 stopniach, chyba, że na kilka sekund. Termostat raczej działa, bo płyn jest w dużym obiegu, a pompe wodną raczej wole obstawić na koniec. W zasadzie po sprowadzeniu auta stało ono przez ok. 3 miesiące w garażu, jedynie przepalałem. Jest też możliwość, że kable, które są do wiatraków mogą być zaśnieżałe lub nie łączyć dlatego raz na jakiś czas na pare sekund się włączają? A sprawdzenie bloków wartości mierzonych na kanale 3 i 4 może coś wykazać tez?
    Wskaźnik na zegarach nie pokazuje precyzyjnie tj pokazuje np. 90 a może być i 98 a na kanale 49 raczej precyzyjnie pokazuje. Sprawdź bezpiecznik od wentylatorów czy nie jest czasem upalony. U mnie był tak upalony, że dopiero jak go wyciągnąłem zobaczyłem, że jedna nóżka jest przepalona. Wymieniłem bezpiecznik i jak ręką odjął. Może być tak, że ten bezpiecznik całkowicie się jeszcze nie przepalił stąd czasami jeszcze wentylator załapuje.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 30-03-2011 o 19:00
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #219

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Ale który to jest bezpiecznik od wentylatorów, bo jest ich tyle, że ja już tego nie ogarniam. Konkretniej jeśli możesz. Chodzi o któryś bezpiecznik znajdujący się pod maską czy te wszystkie w kupie w środku. Prawdopodobnie masz te na myśli to jak możesz podaj mi dokladnie jego numer.

  10. #220
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez singl0r Zobacz posta
    Ale który to jest bezpiecznik od wentylatorów, bo jest ich tyle, że ja już tego nie ogarniam. Konkretniej jeśli możesz.
    Nad akumulatorem masz puszkę i w niej są 3 bezpieczniki. Pierwszy z lewej strony jest od wentylatorów.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #221

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Nad akumulatorem sprawdź bezpieczniki w takiej małej puszcze. Ja miałem kiepski styk i cale się potopiło i zwęgliło. Gdy u siebie zrobiłem porządek z tymi bezpiecznikami chyba wentylatory wróciły do normy.

  12. #222

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Wczoraj je sprawdzałem, wydaje mi się, że wszystkie są dobre, ale jutro jeszcze jak będzie widno sprawdze poraz kolejny, może coś przeoczyłem.

  13. #223
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    singl0r masz to samo co ja. Sprawdzałem bezpieczniki i są jak nowe wiec to na pewno nie to:d przewody do wiatrakow raczej tez sa w porządku bo na klimie normalnei chodzą. Szczerze mówiąc to ja nie mam już pomysłów co to może być. Jak znajde chwile czasu to wymienei jeszcze czujnik temp. ale watpie żeby to pomogło:/ A dodam że termostat miałem wymieniany ostatnio razem z pompom wody i rozrządem więc to tez wykluczam. No chybaze jakiś marny zamiennik mi wsadzil tego termostatu.

  14. #224

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    No i mnie to wkur... co dopiero będzie jak nadejdą upały. Ja wymieniałem czujnik temperatury płynu chłodniczego, ale nic nie pomogło. Ale warto też sprawdzić te przewody, trzeba wjechać na kanał tylko. Sprawdze jeszcze czujnik temperatury silnika oraz rezystor wiatraków, który znajduje się na podłużnicy. Koledzy, Artur i spółka - ratujcie

  15. #225
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez singl0r Zobacz posta
    No i mnie to wkur... co dopiero będzie jak nadejdą upały. Ja wymieniałem czujnik temperatury płynu chłodniczego, ale nic nie pomogło. Ale warto też sprawdzić te przewody, trzeba wjechać na kanał tylko. Sprawdze jeszcze czujnik temperatury silnika oraz rezystor wiatraków, który znajduje się na podłużnicy. Koledzy, Artur i spółka - ratujcie
    Nie wiem na ile to jest możliwe w TT ale w innym samochodzie miałem problemy z temperaturą gdy była walnięta uszczelka pod głowicą. Była niewielka nieszczelność która powodowała zapowietrzanie się układu chłodniczego.
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •