Strona 14 z 48 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 196 do 210 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #196
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja mówie o czujniku w zbiorniczku

  2. #197
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Paweł ja pisałem o odłączaniu kostki od czujnika przy silniku ten 4-pinowy. Tracę już cierpliwość wczoraj przez 5km działało ok. na kanale 49 było cały czas około 90st. a później znowu szybki skok i mryganie na FISie. Sprawdzałem na Vagu temp płynu. Po odpaleniu 0st. Szybko doszło do 50,60, 70 wolniej szło od 80 przy 87 stopniach po chwili otworzył sie duży obieg i dolna rura szybko się nagrzała- więc praktycznie jest idealnie, bo termostat pewnie jest od 87 stopni. Idę zaraz na mrozie jeszcze raz popatrzeć na kable. Aaaa i nagle wyskoczył błąd:

    Address 17 -------------------------------------------------------
    Controller: 8N1 919 880 E
    Component: KOMBI+WEGFAHRS. M73 D28
    Coding: 04044
    Shop #: WSC 06311
    Ident.-Nr. Wegfahrs.:AUZ5Z0Y7263018
    1 Fault Found:
    01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
    29-00 - Short to Ground

    Czyli co nowy oryginalny czujnik Audi do dupy za przeproszeniem ?? mam jeszcze dwa inne idę je podmienić.

  3. #198

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    Jak miło poczytać w święta
    Problem ze stykami zbiorniczka tak banalny ,że aż mi się chce śmiać. Mam ten sam problem , a że autko od prawie 2 miesięcy w garażu nie ruszane, to myślę poczytam i poszukam rozwiązania. A wystarczyło mózgiem ruszyć.

    Aaaa - i Wesołego końca Świąt - chociaż co to za święta co są w weekend ....??

  4. #199
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Temat wskazań temp. mnie dobije
    Więc tak błąd 01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)-Czujnik temperatury dla wskaźnika temp. płynu chłodzącego - G2, Czujnik ECT - G2. Zacznijmy od tego że czujnik G2 i G62 znajdują się w jednej kostce ?? Ale działają niezależnie . G2- odpowiada za podawanie temperatury na wskaźniki (pin 2 i 4), a G62 odpowiada za podawanie temperatury do ECU (piny 1 i 3). Dlatego odłączając wtyczkę od 4-pinowego czujnika wyskakiwał mi błąd o czujniku G62 i temp na VAGu była niepoprawna. Natomiast nie wyskakiwał mi już więcej błąd o czujniku G2. Wyskoczył raz i tyle. Wskaźniki i kanał 49 jak źle wskazywały tak dalej źle wskazują. Przeglądnąłem trochę wiązkę i jest ok może gdzieś dalej jest coś nie tak ale tam na chwilę obecną się nie dostanę.



    Możecie mi podpowiedzieć do czego jest ten czujnik ??



    odłączanie wtyczki od niego nie powoduje żadnych zmian przy skanowaniu auta.
    Ostatnio edytowane przez VanWave ; 26-12-2010 o 13:37

  5. #200

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Który czujnik odpowiada za wentylatory na chłodnicy?
    Nie zawsze się odpalają i w korkach lubi mi temperatura podnieść. Opada po odpaleniu klimatyzacji.

  6. #201
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wyglada mi to na czujnik cieczy chlodzącej który daje sygnał na zegary lub do ECU i dziwne że po odpieciu nic się nie zmienia
    ICEMAN ten czujnik jest w chłodnicy od dołu po stronie kierowcy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #202
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli dochodzi do Ok 97* i później dopiero spada to może też być niesprawny moduł sterowania wentylatorami .
    W tym przypadku nie włączają sie wentylatory przy pierwszej fazie ( wolniej sie kręcą ) tylko od razu włącza się 2-ga faza .
    Musisz zaobserwować czy dzieje się tak u Ciebie .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #203

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Arttur no właśnie przekracza ponad 100 i nie ma żadnej zależności. Jak jest odpalona klima jest ok. Nie ma klimy to przy dłuższym postaniu w korkach robi się gorąco. Na pierwszy ogień wezmę czujnik.

  9. #204
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    U mnie taki objaw był a po czasie wysypała się pompa wody, jak włączylem klime bylo ok. ale zauważyłem też że dzialo sie to tylko na wolnych obrotach, po dodaniu gazu temp. wracała do normy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #205

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Miałem robiony rozrząd z pompą itp jakieś hmm 2 miechy max temu. Mówiłem by nie dawał plastikowej pompy... hmm sprawdzę na pudełku producenta i zobaczę co dał jak ten syf to ma przejebane.

  11. #206
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09 Zobacz posta
    Mówiłem by nie dawał plastikowej pompy... hmm sprawdzę na pudełku producenta i zobaczę co dał jak ten syf to ma przejebane.
    Hmmm dlatego ja kupuję części zawsze sam, a w sklepie patrzą się jak na kretyna, że zamawiam takie części, bo każdy bierze części "Hart" i filtry Filtron, a ja proszę o Bóg wie co- bo łożysko SKF to już taki luksus Haha polska mentalność, ale to inny temat
    Mam nadzieję, że nie dostałeś kiepskiej pompy, a jeśli nawet to chyba najgorsza wytrzymałaby te dwa miesiące ? Nigdy nic nie wiadomo ?
    Sprawdziłeś czujnik ten od wentylatorów ? Ile na VAGU pokazuje Ci temp ? Na zimnym silniku, po odpaleniu macaj dolnego węża i zobacz czy termostat nie puszcza płynu może przyciął się w jednej pozycji ?

  12. #207

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Hehe na vagu i klimatroniku temp ok. Terostat się otwiera prawidłowo. Tylko przy korkach lubi się wentylator nie odpalić. Tylko tyle

  13. #208
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    A sprawdzałeś ten bezpiecznik koło aku odpowiedzialny za wiatraki ? Ktoś kiedyś pisał, że styki słabo przewodziły przeczyścił i działało Sprawdzałeś na postoju na Vagu czy na kanale 49 kiedy się włącza pierwszy bieg wentylatorów ? Czy to się dzieje sporadycznie ?

  14. #209

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    O nie wiedziałem o bezpieczniku w aku. Jak się do niego dostać i jak wygląda? Jutro mogę na postoju sprawdzić wiatraki.

    Wracając do pompy wodnej to widać mechanik mnie już zna dał mi oryginalną pompę do TT

  15. #210
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W tej chwili z metalowym wirnikiem robi tylko HEPU Skf już daje plastik no cóż schodzą z kosztów, ale i nawet w tym przypadku jeżeli jest nowa to bez obaw wystarczy na długi czas, o ile została wymieniona.
    Wymień profilaktycznie czujnik w chłodnicy, koszt jest nie wielki a pozbedziesz się stresu że kiedyś walnie, styki sprawdz w puszce nad aku, jeżeli to nie pomoże trzeba na blat wywalić moduł o którym pisal Artur, jest on pod podstawką aku
    Kurcze w tych waszych TT ciągle coś, moja tylko taka felerna że nic się nie chce psuć, aż nudny ten samochód się staje bo nie mogę sobie pogrzebać
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 17-01-2011 o 20:15
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •