Strona 11 z 48 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #151
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no albo pompa wody..wirnik może być cały ale może się kręcić tylko na sworzniu..częsty przypadek..termostat może się zacinać, i po jeździe sprawdź korek lub nawet w trakcie pracy silnika czy nie puszcza gazów, bo instalacja lpg lubi czasem rozwalić uszczelke i wtedy gazy z cylindra mogą iść do płynu a one są bardzo hot i układ chłodzenia może nie wyrabiać i się grzać...generalnie lpg nie wywołuje żadnych złych skutków ubocznych w autach jeżeli wszystko jest prawidłowo zestrojone prawidłowa instalacja itp ( sam byłem w szoku bo się upierałem że to niemożliwe ale profesjonalista od paliw alternatywnych mi to udowodnił po paru godzinach debaty ) ale podchodząc realnie to na pewno nie masz tak ogarniętej instalacji( bo jak posłuchałem wywodów co musi być jakie należy zrobić pomiary i w ogóle cała masa tego aby to wszystko idealnie zgrać ustawić itp to tylko uzmysławia ile to zachodu żeby to wszystko zrobić profi a przecież u nas liczy się zysk i czas) i w takim aucie jak tt to kiepski pomysł no ale cóż skoro taką kupiłeś to znaczy że chciałeś żeby tak było
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 25-11-2010 o 10:51

  2. #152
    Awatar Mamut
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Barsinghausen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35
    Witam mam ten sam problem.
    Temp podczas jazdy 88-92, postój lub jak zgaszę auto na chwile i zaraz odpalę nawet do 110 dochodzi - przy wyłączonym klimatroniku. bo jak jest włączony to wszystko działa prawidłowo.
    wymieniony :
    3 razy termostat orgi.
    czujniki temp wszystkie
    2 razy płyn orgi.
    wiatraki sprawdzone i sprawne 2 biegi

    Według mnie nie załącza wiatraków odpowiednio wcześnie sterownik.
    czujnik bimetal (podgrzany żelazkiem załączył wentylatory do pierwszego i 2 biegu.)
    Pomysłów mi brak problem jak poprzednicy a oni nawet pompę wody wymienili.

    Możliwe opcje :
    - temp w chłodnicy inna niż w czujniku na górnym wężu i dlatego nie załącza wiatraków
    - coś nie tak ze sterownikiem pod aku.
    - może uszczelka pod głowicą

    Jeżeli ktoś miał podobnie i uporał się z problemem proszę o radę.

    Hej! Ja mam podobnie, ale wg Arttura jest wszytko ok:
    zobacz na ten post:
    http://www.klubtt.pl/ogallne/6775-po...html#post69933

    Ja wszystko robie w ASO, chociaż termostat, pompe wody z rozrządem robiłem dokładnie 2 lata temu w listopadzie 2008r. - może to i dawno temu, ale wg mnie nie ma co się spieszyć z wymianą czegoś co dobrze działa.

    Jak jadę bez postojów tak spokojnie,to temp. mam od 85-91 stopni, na autostradzie 87-89, na postoju w dużych korkach 88-97, jak wchodzi na 97 to włącza się wiatrak. A do 90 stopni dochodzi mi zawsze po 2km przejechanych - jakoś po 2 max 3 min., ale zwracam uwagę, że parkuje w garażu gdzie zawsze jest min. 10 stopni....

    A teraz odpowiem Ci na pytanie, które Ciebie dręczy - a wiec skąd te 110 stopni....zrób taką próbę:
    1)wejdz na climatronic na kanał 49....tak jak pisałeś, jak jest na klimie to zawsze jest 90 stopni - jasna sprawa, bo działają wiatraki
    2)jak wyłączysz silnik np. jak będziesz chciał schłodzić turbinę, to czekasz około 1 min (przykładowo - to tak jak byś stał w korku) i wtedy temp. podejdzie Ci do 95 stopni na climatroniku i wyłączysz, to poźniej otrzymasz 110 stopni....a jak poczekasz chwileczkę jeszcze i dojdzie do 96 i włączy się wiatrak i schłodzi do 90 stopni i wtedy wyłączysz, to nigdy nie zobaczysz tych 110 stopni na zegarze, czy climatroniku

    Sprawa jest taka, że jak wyłączysz silnik, który doszedł Ci do 95 stopni jest bardzo ciepły i nie jest to nic dziwnego, że dojdzie nawet do 110 stopni jak stoi, jak po odpaleniu wskazówka powróci do 90, to wg Arttura wszystko jest ok.......i ja się tego trzymam.

    Zastanawia mnie jedna wypowiedz tylko:

    od Game23

    Mi dzis po raz drugi(ostatni raz tydzien temu) przydazyla sie dziwna akcja.mianowicie zawsze temp trzymana jest elegancko dzis wskazowka wychylila sie i na kanale 49 temperatura doszla do 110 stopni i nie wlaczaly sie wiatraki tylko temp rosla...grzanie na full zbilem troche temp zgasilem auto odczekalem chwile wlaczylem znowu i zalaczyly sie wiatraki nie wiem ocb a zmianielm czujnik temp jakies pare miesiecy temu czujnik streujacy praca wentow i termostat ori z aso...i jak wlaczam klime to wiatraczek od klimy smiga...czy ktos wie o co w tym chodzi???

    i poźniej sam sobie odpowiedział jak rozwiązał problem:

    hehe,naprawilem to bezpiecznik nad aku zasniedzial i nie przewodzil pradu nalezycie...juz wszystko wporzadku wiec jak komus nieraz witrak nie smiga to sprawdzcie bezpieczniki nad aku czy nie sa zasniedziale wyciagnijcie przeczyscice je moze pomoze jesli dalej lipa to brac sie za czujnik sterujacy praca wentow znajdujacy sie w chlodnicy po prawej stronie dosc nisko,na samym koncu dopiero za sterownik ktory nie pada dosc czesto..pozdrawiam


    To mnie właśnie tylko zastanawia, bo może wiatraki powinny się włączyć nawet jak wyłączony jest silnik i chodzi o ten bezpiecznik......

  3. #153
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Dzięki za zainteresowanie. Tak praktycznie każde moje auto miało gaz i nie narzekałem i tu tego tematu nie będę przerabiał, bo już czytałem na ten temat na tym forum sporo. :P
    Więc tak:
    auto stało 24h na dworze temp około 0st. Włączam zapłon wskaźnik od temp idzie do ok 50st a od paliwa sobie szaleje. Zależy od dnia :P NIe odpalam auta wyłączam zapłon wskaźniki opadają ale jeszcze nie do końca dopiero jakiś czas po wyciągnięciu kluczyka wskazówki spadają całkiem na dół.
    Odpalam auto- auto grzeje się szybko. Górny wąż ciepły i nabiera temp. Na klimatroniku zaraz po odpaleniu 30stopni i rośnie. Nie możliwe żeby tak szybko złapał 30 stopni, bo to zaraz po odpaleniu, baaa nawet na włączonym zapłonie wcisnę kanał 49 i mam 30 stopni!! Na kanale 51 zaraz po odpaleniu miałem 25 stopni. Czy w Waszych autach też tak jest z kanałem 51 czy rośnie od zera? Na kanale 51 tem dochodzi do 90 i już tak zostaje.
    Wróćmy do kanału 49. Temp szybko rośnie górny wąż ciepły, a dolny zaczyna puszczać ciepło na chłodnicę. Obserwowałem kilka swoich aut i działało to zawsze podobnie. Praktycznie zawsze po kupnie wymieniam rozrząd, termostat i wszystkie plyny. Tu już wszystko kupione nie mam czasu się umówić na wymiany, bo zawsze jestem przy mechanikach. nie zostawiam im auta
    Temp rośnie dolny wąż ciepły górny tak samo. Płyn w zbiorniczku lekko idzie do góry i później ma jeden poziom. Odkręcałem płyn lekko sobie tam krąży nie widać bombelków, które występują przy uszkodzonej uszczelce. Wskazówka na zegarze jest około 120st na kanale 49 około 90. Auto stoi temp rośnie do około 97 i nagle na klimatroniku 121stopni. Zgasze auto odczekamnawet 30 min i na klimatroniku bedzie 121 stopni a wskazowka na liczniku zazwyczaj 130 czasami 70. Dopiero jak auto postoi dłużej i je odpale to działa to przez chwilę normalnie, ale nie do końca.
    Sądzę, że to te pieprzone zegary, bo odłączałem wtyczkę od wskaźnika i wskazania się nie zmieniały. Podłączałem inny czujnik i też nic. Może padł ten czujnik, który kupiłem, bo po zamontowaniu przez może godzine działał dobrze.
    Sam już nie wiem. Jeszcze nie ogarnąłem Vaga do końca i nie wiem jak sprawdzić temp na Vagu. Sądzę, że to wina elektroniki. Po weekendzie będę wymieniał płyn i termostat. Zastanawiam się nad wykręceniem zegarów i wysłaniem ich do firmy, która je naprawia póki mam drugie auto
    Denerwujące jest to że ani jeden ani drugi wskaźnik nie działa. Chyba zainwestuję w drugi oryginalny czujnik temp. On podaje temp na zegary i klimatronik więc to może on szaleje. Cholera wie
    Pzdr

  4. #154
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    wymien termostat i bedzie dobrze

  5. #155
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    OK wymienię termostat. Tak czy siak zawsze wymieniam. Tylko co ma termostat do tego, że wskazówka zaraz po włączeniu zapłonu idzie praktycznie na 50st a na klimatroniku jest 30 stopni ??

  6. #156
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    to ze wskazowka idzie na 50 a klimatronik pokazuje 30 to bardziej wyglada na czujnik temperatury,ale jezeli temp.skacze podczas jazdy z 75 na 90 i tak w kólko to wydaje mi sie ze to termostat,ja tak mialem,zmienilem termostat i jest ok,zreszta mechanik z aso powiedzial ze termostat w tt to przypadlosc czesta

  7. #157
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Ok po weekendzie zamówię jeszcze nowy, oryginalny czujnik Tzn jak już chwile "działa" klimatronik to temp utrzymuje się w granicach 87-95 w zależności od jazdy, później nagle 121 i koniec trzyma tak ciągle. Czasami spadnie, ale na chwile. To że auto sobie postoi godzinę też nie pomaga,bo zaraz po odpaleniu znowu 121 stopni na kanale 49. Jak czujnik nie pomoże to tak czy siak zegary pójdą do renowacji. :P

  8. #158
    Awatar Mamut
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Barsinghausen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    35
    Już w tym temacie był opisywany taki przypadek, przeczytaj sobie spokojnie te 11 stron i znajdziesz, to czego szukasz....

  9. #159
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wdg. tego co opisujesz to walniety jest czujnik temp ten na gorze przy silniku, ale ja mysle i wszystko na to wskazuje ze dodatkowo masz niesprawny wskaznik temp. po wymianie czujnika temp na klimatroniku powinna sie uspokoic i pokazywac dokladne pomiary lecz licznik i tak bedzie robil swoje, kanał 51 to temp bloku silnika i nia nie nalezy sie sugerowac tam zawsze jest 90 i nic ma sie do temp silnika istotny jest tylko i wylacznie kanał 49
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #160

    Dołączył
    Dec 2010
    Skąd
    Bełżec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Posty
    1
    Co oznacza termometr na cały wyświetlacz w kolorze czerwonym i pikanie przy niskich temperaturach?? proszę o szybką odpowiedź

  11. #161
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Sprawdź poziom płynu w zbiorniczku.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #162
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Jeżeli taki znaczek jak na obrazku to:

    Możesz mieć za mało/ za dużo płynu chłodzącego. Możesz mieć za wysoką temperaturę. Możliwe, że płyn jest już stary. Jaką masz temp ? Sprawdzałeś kodami klimatronika ??
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

  13. #163
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    wszystkie przyczyny jak wyzej
    pytanie, czy w ogole masz zimowy plyn, jak nie to zmiana czym predzej
    dodatkowa mozliwosc, ktorej nie masz w instrukcji to za gesty plyn (jesli dopiero co wymieniales) - jesli sprawdzisz powyzsze opcje i zostanie ci wlasnie to, wystarczy ze ruszysz autem i w ciagu 1-2 min kontrolka zniknie i juz sie tego dnia nie pojawi, wtedy pozostaje wymienic plyn na taki o prawidlowych proporcjach g12, ew. rozcieczenie go woda destylowana - ale na zime to kompletnie bez sensu,

  14. #164
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    G12 Powinien być rozcieńczony z wodą destylowaną nie zależnie czy jest zima czy lato . Nie rozcieńczony nie ma takich właściwości i parametrów jakie mieć powinien .




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #165
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Hej jeśli komuś zapala się wskażnik temp cieczy chłodzącej np przy odpalaniu auta a ciecz znajduje się w zbiorniczku wyrównawczym to szwankuje czujnik w tym zbiorniczku. Wystarczy oczyścić np śrubokrętem te dwie elektrody lub też zbliżyć je ze sobą i po sprawie
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •