Strona 10 z 48 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #136
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez magik-kj
    Jakie mogą być skutki długotrwałej jazdy z niedogrzanym silnikiem?
    Piszą na forach:
    - nagar
    - kiepskie ogrzewanie zimą
    - wzrost spalania
    - zalecana jest jazda spokojna, dopóki nie nagrzeje się silnik, olej swoje najlepsze parametry ma w okolicach 90 st.

    Nie wiem czy ma to jakiś głębszy wpływ, bo jak sprawdzisz sobie kanał 51, to tam pewnie będzie chwilę po ruszeniu cały czas 90 st. (a to chyba jest temp. silnika), na pewno bardziej niszczycielskie i to w szybkim czasie dla silnika będzie jazda na przegrzanym.

    Termostat mógł paść niedawno.

  2. #137
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    podepne sie pod temat...
    mianowicie jakis czas temu sprawdzilem na climatromniku kanal 49 temp. i skakala ona z 70 do 90 stopni, wiec padlo na termostat
    Po wymianie termostatu odczyt climatronika na kanale 49 podczas spokojnej jazdy 94-96, jak stane skacze do 98-99 nieraz nawet 100, ale jak na zagrzanym silniku pokrece go troche do 5tys temp spada do 88 i tak sie trzymie nawet na postoju przez dluzsza chwile, a temp, na kanale 51 jak zaczarowana stoi na 90, dodam jeszcze, ze proba ta robiona byla w nocy temp powietrza 13,5
    czy termostat jest znowu do wymiany (zamiennik Gates), bo wydaje mi sie, ze troche za wysoko mi ta temp. trzyma??

  3. #138

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Mieszkowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    83
    Objawy wskazują na uszkodzoną pompe wody(może łopatki sie pokruszyły), chyba że ją wymieniałeś. Jak nie planujesz wymiany w najbliższym czasie to jeździj na klimatyzacji ciągle bo wiatrak od klimy powiien ją dobrze zbijać?

    Pozdrawiam

  4. #139

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    WaWa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    27
    JA mam taki sam objaw pompa wymieniana, czujnik temperatury też, jazda na klimatyzacji nic nie daje, spada dopiero gdy wyskocze na trasę np. Czy możliwe jest że drugi wiatrak właśnie się nie załacza??

  5. #140
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez psr2
    Objawy wskazują na uszkodzoną pompe wody(może łopatki sie pokruszyły), chyba że ją wymieniałeś. Jak nie planujesz wymiany w najbliższym czasie to jeździj na klimatyzacji ciągle bo wiatrak od klimy powiien ją dobrze zbijać?

    Pozdrawiam
    pompa wody wymieniona z rozrzadem jakies 7 tys km temu, chyba by sie nie rozsypala tak szybko?? czujnik temp wymieniony razem z termostatem ale zamienniki bo aso tutaj nie mieli na miejscu
    moze wymienie znowu na ori
    myslalem jeszcze, ze moze plyn slaby bo mi wody dolali jak termostat zminili ale sposcilem 1,5l i dolalem G12 plus plus i dalej bez zmian

  6. #141

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    bialystok/waw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    72
    mam niestety ten sam objaw. termostat + czujnik ori aso, g12, sprawdzenie vag-iem a mimo wszystko nie udało mi się wyeliminować tego problemu. rozrząd + pompa wymieony jakieś 20 tys kilometrów temu, brak jakichkolwiek innych objawów sugerujących trafioną pompę. wymieniłem nawet korek od zbiorniczka z płynem (co prawda zamiennik z intercarsu, ale nie miało to absolutnie żadnego wpływu).

    hipotezy mam trzy:

    1) układ jest zapowietrzony i pomimo prób odpowietrzenia nie jest to zrobione dobrze. Teoria tłumaczy odrobinę wyższą od normy (TT ojca podczas jazdy miało 88 stopni na 49, natomiast moje 94-96) temperaturę podczas jazdy autostradowej np 100 km/h gdzie pęd powietrza opływając chłodnicę powinien chłodzić ciecz do tych 88 stopni. Jeśli w układzie jest powietrze, to automatycznie chłodzenie jest mniej efektywne stąd wyższa temperatura.

    2) trafiony inny czujnik, który nie pokazuje się podczas skanu vag-iem. Dziwny jest fakt, iż w sumie nigdy nie załącza mi się 2 bieg wentylatorów. Koło 100 stopni, czasami nawet wyżej, do 107 włącza się 1 bieg, kiedy moim zdaniem powinien już dawno chodzić 2. Co prawda elektryk sprawdzał mi auto pod tym względem i nie wykrył żadnych problemów, ale być może spieprzył sprawę.

    3) chłodnica jest albo zasyfiona czymś w środku, albo zasyfiona od zewnątrz (owady, brud) i ma niższą sprawność. Z zewnątrz na tyle, na ile to możliwe starałem się opłukać ją karcherem - wygląda na względnie czystą i nieznisczoną. Jak jest w środku, tego nie wiem. Wymiana chłodnicy to raczej ostateczność i wolałbym uniknąć zdejmowania zderzaka.

    Ponieważ głównie jeżdzę trasy, a aktualnie zupełnie nie mam czasu walczyć z autem, jeżdżę z tym problemem. Temperatura na wskaźniku stoi równo na 90, a podczas korków włączam klimę, więc auto również się nie grzeje, choć często dochodzi do 98-99 stopni.

    Zamierzam kupić jakiś specyfik do czyszczenia chłodnicy, wyczyścić i wypłukać ją dokładnie od wewnątrz, zalać ori g12 w proporcji 50/50, a do tego auto postawić do drugiego elektryka na gruntowne sprawdzenia elektryki. Jeśli te zabiegi nie pomogą to na prawdę nie będę już miał pomysłu na to, jak wyeliminować ten probem.

  7. #142

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Osłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Witam mam ten sam problem.
    Temp podczas jazdy 88-92, postój lub jak zgaszę auto na chwile i zaraz odpalę nawet do 110 dochodzi - przy wyłączonym klimatroniku. bo jak jest włączony to wszystko działa prawidłowo.
    wymieniony :
    3 razy termostat orgi.
    czujniki temp wszystkie
    2 razy płyn orgi.
    wiatraki sprawdzone i sprawne 2 biegi

    Według mnie nie załącza wiatraków odpowiednio wcześnie sterownik.
    czujnik bimetal (podgrzany żelazkiem załączył wentylatory do pierwszego i 2 biegu.)
    Pomysłów mi brak problem jak poprzednicy a oni nawet pompę wody wymienili.

    Możliwe opcje :
    - temp w chłodnicy inna niż w czujniku na górnym wężu i dlatego nie załącza wiatraków
    - coś nie tak ze sterownikiem pod aku.
    - może uszczelka pod głowicą

    Jeżeli ktoś miał podobnie i uporał się z problemem proszę o radę.

  8. #143
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Odrzucił bym trzecią opcje ale ogólnie jest dużo takich przypadków, raczej postawił bym na sterownik lub instalacje na aku, pod przykrywką tam jest jakiś kabel odpowiedzialny za dostarczanie prądu może coś na stykach, któryś z kolegów pisal kiedyś że przeczyszczenie wyleczyło ten problem, a jeżeli nic nie pomoże po prostu używać klimy i po sprawie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #144
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    witam ponownie,
    wiec wymienilem termostat na ori z ASO i wlalem 2,5L G12 plus plus i jest lepiej na trasie temp, trzymie sie na ok 90 +/-1 a w korkach troszke wyzej ale nie az tak wysoko jak poprzednio na 94,
    ale problem mam ze znikajacym plynem, dolewalem juz dwa razy pod kreske MAX tak jak by gdzies uciekalo, weze zalozylem dokladnie, opaski tez ale jakos dziwnie mi wygladalo polaczenie przy termostacie a mianowicie czy jest tam tylko oring od termostatu czy na tym plastikowym kolanku (obudowie) tez powinna byc jakas uszczelka bo u mnie nie ma a w temacie "wymiana termostatu " w dziale zrob to sam na zdjeciach tez nic nie widac, czy moze to jeszcze jakies braki w ukladzie sa i po chwili wszystko sie unormuje??

  10. #145

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Osłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Witam.
    Na termostacie jest 1 oring.
    Czy założysz go na termostat czy na króciec i zmontujesz - obojętne.
    Płyn ucieka bo masz gdzieś nieszczelność po ostrej jeździe warto przejrzeć wszystkie przewody czy gdzieś nie jest mokry któryś. Mi po wymianie przewodów nie trzymała 1 złączka tak jak powinna. Bardzo łatwo jest zidentyfikować przewody pod względem czystości jak jest umyty silnik. Ponieważ zostają ślady na przewodach jak gdzieś leci a nie widać. Jest jeszcze 1 opcja płyn ucieka przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą.

  11. #146
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej8282
    Witam.
    Jest jeszcze 1 opcja płyn ucieka przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą.
    to odpada, bo nie uszkodzisz uszczelki pod glowica wymieniajac termostat, przed wymiania nic nie brakowalo

  12. #147
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Na początku witam wszystkich. Moje powitanie jest w odpowiednim dziale, ale to mój pierwszy post techniczny więc trzeba coś powiedzieć o mojej TT. Auto kupiłem 8 dni temu. Nie mogłem się zarejestrować na forum i nie dałem wam TT do "oględzin". Kupiłem, jeździ i zobaczymy co będzie dalej.
    Przejdźmy do tematu. Wasze forum czytałem dość długo zanim się zdecydowałem kupić to auto. Dlatego kupując TT nie wystraszyłem się skaczących wskazówek w liczniku, ale są kolejne problemy. Temperatura, którą wskazuje zaraz po odpaleniu i w czasie jazdy to 130 st. Zaraz się włącza na FISie logo zagotowanej wody i nie mogę z niego korzystać. Kod 49 na klimatroniku pokazuje 121 stopni, a dziś nawet chwile - 10st. Ogólnie trzyma non stop 121. Masakra jakaś. Kupiłem czujnik 4- pinowy. Nie zdecydowałem się na Aso, ponieważ chciałem, tylko sprawdzić. Żadnych zmian jak go podpiąłem na sucho. Jak odłączyłem wtyczke temp. dalej taka sama. Czasami coś drgnie, ale sygnał i FIS miga non stop.
    Zamontowałem nowy czujnik firmy VEMO. Ogólnie po odpaleniu auto ma 30st przez dłuższą chwilę, później temp rośnie do 90st. Termostat jest chyba dobry, bo auto szybko się grzeje. W trasie ma min 86st w korkach mialo chyba 97. Jednak takie wskazania miałęm raz. Później po przejechaniu kilku km wskazówka na czerwwne pole, sygnał dzwiękowy i na klimatroniku 121st. Gdy na klimatroniku jest 90st to na liczniku równe 120. Jeszcze nie wymieniałem płynu chociaż G12 już czeka. Dziś przyszedł VAG więc sprawdzę jutro, ale może ktoś miał taką sytuację.
    Dodam, że mam instalkę LPG i całkiem możliwe, że jakiś gazownik coś namieszał. Płyn się nie gotuje i jest w normie. Nie zaobserwowałem jeszcze niepokojących rzeczy z olejem silnikowym. Auto nagrzewa się szybko na kanale 51 dojdzie do 90 st i tak trzyma caly czas. Wentylatory się załączają. Dodam, że wskaźnik paliwa też nie działa. Pokazuje wejście na rezerwę i cały czas świeci się dystrybutor na FIS. Może to licznik, bo obroty rzadko, ale też czasami się zwieszą. Jeżeli macie jakieś rady to będę wdzięczny.
    Pozdrawiam

  13. #148
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Nie radzę tak jeździć, bo długo nie pojeździsz. Być może połamały się łopatki pompy wody.
    Eh, sprzedający chciał pozbyć się problemu... i pewnie wymiany rozrządu. Ciekawe jak długo było tak katowane.

  14. #149
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    skoro płyn Ci sie nie gotuje to raczej nie pompa wody chciaż reszta wskazań na to by ukierunkowywała (wiem bo mi tez ostatnio sie pokruszyla). A tak na marginesie to nie męcz auta póki nie zdjagnozujesz czy to tylko błąd elektroniki? Nie chce sobie nawet wyobrażać co sie dzieje z tym silnikiem skoro jeździsz na takiej temperaturze i jest ona rzeczywista:/

  15. #150
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Proponuje sprawdzic czy ten termostat dziala poprawnie, wlacz silnik i sprawdzaj czy termostat puszcza ciepy plyn na chlodnice (weze idace do chlodnicy i sama chlodnica zaczyna sie robic ciepla ) po zagrzaniu do ok 92st na klimatroniku, z tego co piszesz wentylatory sie zalaczaja to termostat puszcza na chlodnice ale moze sie przycinac przy tem 120st przewody beda bardzo gorace, sprawdz takze termowlacznik wentylatora i sama wtyczke wentylatora czy nie jest obluzowana (u mnie byla lekko poluzowana i wentylator raz sie wlaczal a raz nie,), sprawdz korek zbiornika wyrównawczego i pompę wody, co do czujnika zewrzyj dwa styki we wtyczce wskazania powinny zmieniac sie na wskaznikach, jak masz vaga to podepnij moze wyrzuci jakis blad, na vagu bodajże jest takze opcja do testowania wentylatorow

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •