Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 3745464748 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 705 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #691
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Płyn był wymieniany ze 2 tyg temu - podczas wymiany wspomnianego termostatu i czujnika płynu. Lecz zrobił to mechanik więc nie wiem w zasadzie jaki nalał. Powiem szczerze, że liczba stron mnie zraziła Dzisiaj jeszcze przy jeździe będę obserwować temperaturę.

  2. #692

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Niech Cię nie zraża. Sprawdź przy jakich temperaturach włączają Ci się wiatraki. Najlepiej bazuj na wartościach z 3 miejsc - licznik, klimatronik i komputer (zewnętrzny, podłączony pod auto). A najlepiej przeczytaj cały temat
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  3. #693

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    torun
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Witam serdecznie, jest to moj pierwszy post techniczny ,a zwiazany jest z temperatura silnika . przeczytalem caly watek odnosnie temperatury i nurtuje mnie taka kwestia , temperatura na zewnatrz 11 stopni , jade sobie spokojnie ok.90-110 km/h ,na zegarach temp. caly czas 90 st. wlaczam klimatronik kanal 49 , temperatura oscyluje w granicach 91 - 98 podczas jazdy. po wkeceniu na obroty spada do ok.93 st i tak w kolo , cala jazda bez klimy zegary byly naprawiane pare lat temu ,wg mnie temperatura podczas jazdy powinna byc stabilna w granicach 91-83 st. na postoju wiatraki zalaczaja sie w okolicy 98 st. wg wska

  4. #694
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Jeśli podczas jazdy 90-100km/h temperatura dochodzi Ci do 98C to raczej masz termostat do wymiany. Jak zredukujesz bieg to na wyższych obrotach pompa szybciej pracuje i przez uchylony termostat szybciej przepchnie płyn.

    Ogólnie termostat nie otwiera Ci się do końca

  5. #695

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    torun
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Jeśli podczas jazdy 90-100km/h temperatura dochodzi Ci do 98C to raczej masz termostat do wymiany. Jak zredukujesz bieg to na wyższych obrotach pompa szybciej pracuje i przez uchylony termostat szybciej przepchnie płyn.

    Ogólnie termostat nie otwiera Ci się do końca
    Dzieki kolego ,wymienie termostat ,zobaczymy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam. od ostatniego postu minelo prawie dwa miesiace , wymienilem trzy termostaty Vernet ,Behr, oraz Gates ,z tym ze ostatni otwiera sie przy 82 stopniach i co ? i nic ,podczas jazdy czy to 140 czy 80 km/h temperatura oscyluje pomiedzy 95 a 97 stopni na zegarach caly czas 90 st, jak sie zatrzymam gorny waz goracy a dolny zimny ,czyli termostat zamkniety . jak by nie bylo obiegu cieczy, lecz pompa wody mniemam ze sprawna poniewaz gdy odpalam zimne auto z rana to ogrzewanie w srodku auta jest poprawne na biegu jalowym i robi sie cieplutko ,bez roznicy ,czy pomocnicza pompka pracuje ,czy ja odlacze ,jeszcze taki motyw, jak przejade sie tak z 30 kilometrow i zatrzymam sie i pozwole silnikowi pracowac temperatura wzrosnie do ponad 105 st i wentylatory nie wlaczaja sie ,poniewaz dolny waz jest jeszcze zimny ,ale kiedy odpale auto np. z rana i samoczynnie rozgrzewa sie to przy ok.97 stopniach wentylatory zalaczaja sie poprawnie i zbija temp do 89 st. Zastanawia mnie taka sprawa ,ze jest bardzo duza rozbieznosc temperatur glowicy i dolu silnika tak jakby termostat bardzo mocno trzymal szczegolnie podczas jazdy , lub bardzo slaby obieg plynu poprzez pompe ,czyzby ped powietrza tak mocno wychladzal dol silnika ?? temperatury na zegarach i climatroniku oraz vagu pokrywaja sie z dokladnoscia do 1 stopnia pozdrawiam

  6. #696

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    59
    Porównaj wskazania z czujnika temperatury z zewnętrznym termometrem (pirometr).

  7. #697
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ja przerabialem bardzo podobny problem, nowiutki termostat getsa poszedl do smietnika po 20km bo nie puszczal prawidlowo plynu na chlodnice, wymienilem na termostat z aso i jest tak jak trzeba.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 29-11-2018 o 02:29

  8. #698

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    torun
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Ja przerabialem bardzo podobny problem, nowiutki termostat getsa poszedl do smietnika po 20km bo nie puszczal prawidlowo plynu na chlodnice, wymienilem na termostat z aso i jest tak jak trzeba.
    ok, Vernet jest z aso ,Behr jest z aso ale Skody , Gates jest nie aso ,ale czas otwarcia ma juz przy 82 stopniach i na wszystkich jest to samo podczas jazdy poza miastem ,temp oscyluje 95_97 st przy temp zewnetrznej ok 5 st. gdy zatrzymam auto to gora jest tak goraca ze zanim termostat sie otworzy i zalacza wentylatory to plyn zaczyna sie gotowac ,problem ten nie wystepowal przy jezdze miejskiej i przy wyzszych temp .zewnetrznych, tzn,temperatury na miescie tez dochodzily do 97-98 na climatroniku ale wentylatory zbijaly temp do 89 st. plynu nie ubywa jest czysty , najprosciej byloby wymienic pompe wody ,ale rozrzad z pompa ma 25kk i wirnik od strony termostatu wydaje sie ok. elektryczna pompa wody tez jakos szalu nie robi w zbiorniczku wyrownawczym na jalowym nie widze wiru ,dla przykladu Bmw e46 3.0d ma tez pompe elektryczna i na jalowym czy to maly obieg czy duzy jest srumien plynu jakby chlopiec sikal pozdrawiam

  9. #699
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Jaja trochę są u Ciebie. Wiesz co, wywal termostat, nie zakładaj go, i zobacz co się będzie działo - taki test na 100% potwierdzi bądź wyeliminuje problem z termostatem.

    Na postoju dobrze rozgrzej auto i dawaj poza miasto na wycieczkę.

  10. #700

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Panowie,

    To teraz mój problem. Czytając przez parę dni ten temat nie znalazłem odpowiedzi więc pomocy.
    Sprawa wygląda tak, że rozgrzewając na postoju auto bez klimy wentylatory włączają się przy (dane z climatronika) 98*, komputer pokazuje w miarę tą samą temperaturę. Różnica jest ok 1* w dół czyli na VCDS 97*. Po włączeniu wiatraków temperatura spada do 94-95*.

    W trybie AUTO czyli z załączonymi wentylatorami na postoju temperatura na climatroniku pokazuje 96-97* i zaczyna rosnąć do 100*..., mimo pracujących wiatraków.

    Gdy ruszę wyłączając klimę wentylatory stają i temperatura rośnie do 103* i spada do 99*, chyba muszą się uruchomić wiatraki bo temperatura oscyluje w okolicach 101*, spada do 98* i tak w kółko.

    Gdy włączę AUTO temperatura spada tylko do 97*

    Wszystkie powyższe doświadczenia odczytane są z climatronica i pokrywają się z komputerem (różnica 1-2 stopni). Wskazówka licznika pokazuje 90* gdy climatronik waha się międzi 80 a 100*. Jak przekroczy 100* to wychyla się lekko w prawo.

    Czujniki (w chłodnicy i na wężu) mam nowe, oryginalne. Moduł wentylatorów również. Termostat nowy Wahler. Pompa wody nowa.
    Jedyna rzecz, której nie wiem to jaki bieg wiatraków się uruchamia... Moja obserwacja wskazuje, że zawsze jest to ten sam bieg bo trudno mi zauważyć różnicę w prędkościach...

    Gdzie szukać, od czego zacząć żeby znowu nie wymieniać dobrych na nowe...

  11. #701
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Uruchamia Ci się tylko jeden bieg, pierwszy, bo dwójka by wskoczyła dopiero po 103*

    Z tego co piszesz to tak w skrócie, - bez klimy jest ok, jak klima jest włączona trochę ma cieplej (nie ma tragedii ze 103* ale rozumiem że może irytować)

    Jak masz włączoną klimę to ciepłe powietrze z chłodnicy od klimy przechodzi przez chłodnicę od wody i nie zbija tak jej temperatury.

    Może być tak że chłodnice są zasyfione i powietrze ma już ciężko chłodzić - przedmuchaj chłodnicę kompresorem, koniecznie od wewnętrznej strony.

    Jeśli to nie pomoże to bym zrobił płukankę układu chłodzenia.

    Tematy niemal bez kosztowe więc działaj

  12. #702

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Uruchamia Ci się tylko jeden bieg, pierwszy, bo dwójka by wskoczyła dopiero po 103*

    Z tego co piszesz to tak w skrócie, - bez klimy jest ok, jak klima jest włączona trochę ma cieplej (nie ma tragedii ze 103* ale rozumiem że może irytować)

    Jak masz włączoną klimę to ciepłe powietrze z chłodnicy od klimy przechodzi przez chłodnicę od wody i nie zbija tak jej temperatury.

    Może być tak że chłodnice są zasyfione i powietrze ma już ciężko chłodzić - przedmuchaj chłodnicę kompresorem, koniecznie od wewnętrznej strony.

    Jeśli to nie pomoże to bym zrobił płukankę układu chłodzenia.

    Tematy niemal bez kosztowe więc działaj
    Sądzisz, że to niewydolność układu?

  13. #703

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    torun
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta
    Sądzisz, że to niewydolność układu?
    witam , moim zdaniem na pracujacej klimie (wentylatorach ) plyn jest znacznie chlodniejszy i napierajacy plyn na termostat opoznia jego dzialanie (otwarcie) meczylem sie z tym dosc dlugo .opisalem moj problem w poscie , sprawdzalem chlodnice wymienialem termostaty ,pompe i nic po jezdzie na trasie lub na klimie wentylatory pozno wstawaly , plukanki nie robilem tak jak sugierowal kolega Belfegor. zrobilem male druciarstwo: nawiercilem termostat ,dwa otwory po dwa milimetry i problem zaniechany temperatura w normie i wenty wstaja o tej samej temperaturze tj ok 97-98 st niezaleznie od poru roku ,bo zima tez tak jezdzilem pozdrawiam

  14. #704

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez saxon Zobacz posta
    witam , moim zdaniem na pracujacej klimie (wentylatorach ) plyn jest znacznie chlodniejszy i napierajacy plyn na termostat opoznia jego dzialanie (otwarcie) meczylem sie z tym dosc dlugo .opisalem moj problem w poscie , sprawdzalem chlodnice wymienialem termostaty ,pompe i nic po jezdzie na trasie lub na klimie wentylatory pozno wstawaly , plukanki nie robilem tak jak sugierowal kolega Belfegor. zrobilem male druciarstwo: nawiercilem termostat ,dwa otwory po dwa milimetry i problem zaniechany temperatura w normie i wenty wstaja o tej samej temperaturze tj ok 97-98 st niezaleznie od poru roku ,bo zima tez tak jezdzilem pozdrawiam
    No właśnie zrobiłem płukankę chłodnicy, nawet była dość czysta bo żaden szlam nie zleciał..., i nic to nie dało. Jak było tak jest, nawet teraz temperatura przy włączonej klimatyzacji doszła do 105*. Chodzi tylko jedne bieg, z tego co pisał kolega BelfegorTT to pierwszy. Drugi chyba się nigdy nie załączył. Temperatura podczas jazdy oscyluje w okolicach 100*
    Z tego co piszesz przyczyną może być jednak termostat...?
    Ostatnio edytowane przez TomaszM ; 20-04-2019 o 14:43

  15. #705

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    torun
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta
    No właśnie zrobiłem płukankę chłodnicy, nawet była dość czysta bo żaden szlam nie zleciał..., i nic to nie dało. Jak było tak jest, nawet teraz temperatura przy włączonej klimatyzacji doszła do 105*. Chodzi tylko jedne bieg, z tego co pisał kolega BelfegorTT to pierwszy. Drugi chyba się nigdy nie załączył. Temperatura podczas jazdy oscyluje w okolicach 100*
    Z tego co piszesz przyczyną może być jednak termostat...?

    mialem podobnie , temperatura podczas jazdy oscylowala mi w granicach 96-98 stopni bez znaczenia czy szybko czy bylo zimno +5 st,wygladalo to ze dol silnika jest zbyt zimny w porownaniu do glowicy i termostat nie otwieral sie ,jazda bez termostatu to porazka ,wiec zrobilem to o czym juz pisalem i mam spokoj , do konca nie wiem czemu tak jest ze termostaty sie tak pozno otwieraja bo obieg plynu jest
    prawidlowy , wentylatory nie zastartuja jak termostat nie pusci obiegu ,to on jest winowajca calego zla ,

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •