Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Wątek: Problem - Kodowanie Kluczyka

  1. #16
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Cytat Zamieszczone przez sparkson
    Witam, chce wstawić nowy komplet zamków do auta włącznie ze stacyjką, mam już komplet kluczyków itp, jednak nie wiem w jaki sposób należy zakodować immobiliser żeby wszystko działało. Dodam że oryginalny mam tylko jeden kluczyk.

    I jak sprawdzic ile MHz ma kluczyk oryginalny?
    Musisz go otworzyć i pisze na nim

  2. #17

    Dołączył
    Jan 2011
    Skąd
    Przemków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Posty
    5
    Wiem ze odkopuje, ale potrzebuje pomocy.
    Sposob kodowania przez stacyjke u mnie sie nie sprawdzil.
    Wiec tak jak pisaliscie musze wywalic wszystkie kluczyki i zaprogramowac od nowa. Tylko jak to zrobic?

  3. #18
    Awatar Deny
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Płock/Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    59
    Szukałem trochę na forum i nic pewnego nie znalałem, więc odświeżam, a mianowicie: jaka bateria znajduje sie w kluczykach naszych audi?? Jest to jedna czy dwie baterie ??

    Dziekuje za pomoc

  4. #19

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    Na pewno są 2 baterie, ale kodu baterii nie pamiętam

  5. #20
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cr 1620 3v

  6. #21
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jesli chodzi o kluczyk nowy lub z innego auta nie bedzie to dzialac ..Pozostaje wtedy jeszcze kwestia immobilizera , mozna to zrobic Vag-comem jesli mamy sekretny 4 lun 7 cyfrowy nr ktory powinien byc zalaczony przy zakupie nowego auta.
    Jesli ich nie ma zostaje tylko ASO i wtedy trzeba od nowa razem zaprogramowac wszystkie posiadane kluczyki ...
    tutaj się nie zgodzę... jeżeli nie było za wiele nagrzebane w ECU licznika to istnieje możliwość zgrania wsadu licznika i odczytanie z niego Pinu za pomocą Vag-Commandera (niektórzy twierdzą , że także poprzez interfejs Vag-Com KKL) + odpowiedni soft
    jak wyciągniemy PIN to pozostaje już standardowa adaptacja poprzez Vag-Com'a
    pzdr

  7. #22

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Hej. Jestem właśnie po profesjonalnym kodowaniu kluczyka. Musiałam, bo został mi tylko jeden, strach przed zgubieniem i myśl, że wymiana baterii go rozkoduje. Robiła to firma, która podczas przyjęcia do pracy wymaga świadectwa o niekaralności, kolejny wymóg - skończone studia, ma Atest Policji "któregoś tam" stopnia, zajmuje się full elektroniką aut, VAG, awaryjne otwieranie aut i tysiąc innych rzeczy. Nie reklamuję, bo nie podaję nazwy, chcę naświetlić sytuację, do rzeczy:

    - Przy wymianie baterii w naszym kluczyku (scyzoryk) - kluczyk się NIE ROZKODUJE! Wczoraj to zrobili przy mnie i sama też próbowałam.
    - Nie wierzcie w bzdury, że można zakodować sobie osobny kluczyk z naszego, jakimś naciskaniem jego klawiszy czy ich kombinacją, żeby tamtym można było ODPALIĆ AUTO. (max to grotem zamek, uzbrajanie autoalarmu i bagażnik)
    - Mieli SIEDEMNAŚCIE różnych obudów "niby" do naszego kluczyka. Tylko obudowa Osir lub ta z ASO ściągana z DE lub załatwiona ORYGINALNA do naszego pasuje w 100%. Z pozostałych będzie pasować grot, górna część scyzoryka i płytka z klawiszami, dolna część się nie domknie!
    - u mnie trochę im zeszło, bo ktoś, kiedyś mieszał w VAGu mojej TT. Wyłączone było domykanie szyb z pilota, przestawione wartości kluczyka, odłączony dźwięk syreny alarmu przy jego off/on, bass radia "podkręcony" na poziom 6 itp. żadnym Vagiem na laptopie, palmtopie i jakimś dziwnym urządzeniu nie dało się zapisać nowych wartości, co wyjście/wejście powracały stare, dopiero z busa wytargali coś jak pół szafy, podłączyli i "poszło". Obyło się bez podpinania pod moduł w bagażniku. Nawet bez tego sama procedura kodowania nowego, w pełni funkcjonalnego kluczka z immo trochę trwa.

    - ponoć w ASO samo znalezienie i sczytanie PIN naszego kluczyka kosztuje 100zł

    Sporo mi tego wyszło, ale sama lubię czytać innych posty po naprawach, więc może komuś się przyda. Pozdrawiam

    Cena: 370zł za wszystko (wcześniej 2 dni czekania, bo zamawiali z Audi to coś do immo, dorobili grot + usuwanie błędów, zmiana ustawień itp.)
    Ostatnio edytowane przez violinka ; 26-01-2012 o 12:59
    Są kobiety pistolety!

    - NIE dyskutuję z idiotą! Sprowadzi mnie do swojego poziomu, a tam pokona doświadczeniem.

  8. #23
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Jaka cena?

  9. #24
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez violinka Zobacz posta
    Hej. Jestem właśnie po profesjonalnym kodowaniu kluczyka. Musiałam, bo został mi tylko jeden, strach przed zgubieniem i myśl, że wymiana baterii go rozkoduje. Robiła to firma, która podczas przyjęcia do pracy wymaga świadectwa o niekaralności, kolejny wymóg - skończone studia, ma Atest Policji "któregoś tam" stopnia, zajmuje się full elektroniką aut, VAG, awaryjne otwieranie aut i tysiąc innych rzeczy. Nie reklamuję, bo nie podaję nazwy, chcę naświetlić sytuację, do rzeczy:

    - Przy wymianie baterii w naszym kluczyku (scyzoryk) - kluczyk się NIE ROZKODUJE! Wczoraj to zrobili przy mnie i sama też próbowałam.
    - Nie wierzcie w bzdury, że można zakodować sobie osobny kluczyk z naszego, jakimś naciskaniem jego klawiszy czy ich kombinacją, żeby tamtym można było ODPALIĆ AUTO. (max to grotem zamek, uzbrajanie autoalarmu i bagażnik)
    - Mieli SIEDEMNAŚCIE różnych obudów "niby" do naszego kluczyka. Tylko obudowa Osir lub ta z ASO ściągana z DE lub załatwiona ORYGINALNA do naszego pasuje w 100%. Z pozostałych będzie pasować grot, górna część scyzoryka i płytka z klawiszami, dolna część się nie domknie!
    - u mnie trochę im zeszło, bo ktoś, kiedyś mieszał w VAGu mojej TT. Wyłączone było domykanie szyb z pilota, przestawione wartości kluczyka, odłączony dźwięk syreny alarmu przy jego off/on, bass radia "podkręcony" na poziom 6 itp. żadnym Vagiem na laptopie, palmtopie i jakimś dziwnym urządzeniu nie dało się zapisać nowych wartości, co wyjście/wejście powracały stare, dopiero z busa wytargali coś jak pół szafy, podłączyli i "poszło". Obyło się bez podpinania pod moduł w bagażniku. Nawet bez tego sama procedura kodowania nowego, w pełni funkcjonalnego kluczka z immo trochę trwa.

    - ponoć w ASO samo znalezienie i sczytanie PIN naszego kluczyka kosztuje 100zł

    Sporo mi tego wyszło, ale sama lubię czytać innych posty po naprawach, więc może komuś się przyda. Pozdrawiam

    Cena: 370zł za wszystko (wcześniej 2 dni czekania, bo zamawiali z Audi to coś do immo, dorobili grot + usuwanie błędów, zmiana ustawień itp.)
    To bardzo ciekawe bo:

    1. ja mam obudowę nie z osira i pasuje
    2. kodowanie drugiego kluczyka robiłem nie raz i nie tylko ja i się da
    3. nie da się zakodować transpondera tą techniką no ale nie wiem czy wiesz, że tam coś takiego jest.

    Posiadam certyfikat najlepszego łamacza kluczy wydany przez NASA + kartę stałego klienta do TESCO + aktualne badania zdrowotne no i najważniejsze mam paszport polsatu...

    Pozdrawiam

  10. #25
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    oooo jak paszport polsatu to ja wymiekam .........


  11. #26

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Ja będąc w ASO usłyszałam, że 2 tygodnie czekania i prawie 800zł (Tobie jako masterowi pewnie w promocji tesco 9,99 i na miejscu). Podziękowałam, wyszedł za mną facet tam pracujący, zaproponował tańsze rozwiązanie na dokładnie tych samych podzespołach z dojazdem do mnie po 100km w jedną stronę. Całość 370 mnie pasuje, czasem wolę tańsze rozwiązania, niż np. pakować 15.000 zł w części do auta wartego 20k.i wspieram fundację Tvn.
    Są kobiety pistolety!

    - NIE dyskutuję z idiotą! Sprowadzi mnie do swojego poziomu, a tam pokona doświadczeniem.

  12. #27
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ja tez bede musial zrobic taka operacje. We wrocku sa specjalisci ktorzy juz otwierali mi auto w 20s po tym jak zatrzsnalem kluczyki. Jak bede mial wolne srodki to to zrobie i napisze jak to wygladalo i ile kosztowalo

  13. #28

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Ja tez bede musial zrobic taka operacje. We wrocku sa specjalisci ktorzy juz otwierali mi auto w 20s po tym jak zatrzsnalem kluczyki. Jak bede mial wolne srodki to to zrobie i napisze jak to wygladalo i ile kosztowalo
    Masz specjalistę z NASA, może w Tesco promocję będzie, po cholerę przepłacać
    Są kobiety pistolety!

    - NIE dyskutuję z idiotą! Sprowadzi mnie do swojego poziomu, a tam pokona doświadczeniem.

  14. #29
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Troche przegial, ale nie ma co sie obrazac

  15. #30

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Ja przed "zakupem" też dzwoniłam do znajomego w Policji podając ich numer Licencji, prawdziwy. Pytałam w lokalnym salonie Citroena czy to prawda, że ta firma "naprawiała" im kluczyki do całej partii 12 nowych aut w salonie, bo nie działały, a widziałam u nich podziękowania, prawda. Widziałam też certyfikat Audi i VW, potwierdzony. Jak dla mnie - fachowcy, zleciłam. Tylko głupia zapomniałam zadzwonić do Tesco...
    Są kobiety pistolety!

    - NIE dyskutuję z idiotą! Sprowadzi mnie do swojego poziomu, a tam pokona doświadczeniem.

Podobne wątki

  1. KODOWANIE ROZKODOWANEGO KLUCZYKA
    Przez Arttur w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 17-06-2020, 08:07
  2. System BOSE kodowanie na standard
    Przez minibigii w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 22:33
  3. Kodowanie kluczyka, wymiana baterii
    Przez Limbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 08:54
  4. Kodowanie ABS ESP i odpowietrzanie Pompy ( Audi tt 8N)
    Przez jery01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2015, 09:03
  5. 8J Światła mijania - kodowanie ?
    Przez GrAsiK w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •