Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Wątek: Problem - Kodowanie Kluczyka

  1. #1

    Problem - Kodowanie Kluczyka

    Mam 2 kluczyki w tym jeden rozkodowany

    Gdy powtarzam procedurę (Cytuje z Zrob to sam):

    KODOWANIE ROZKODOWANEGO KLUCZYKA


    Sposob ten jest mozliwy do wykonania tylko wtedy kiedy posiadamy 2 komplety kluczy i jeden z nich jest rozkodowany

    1- Dobry klucz wkladamy do stacyjki i wlaczamy zaplon .
    2- Zamykamy dzwi kierowcy rozkodowanym kluczykiem w tradycyjny sposob czyli zamkiem , zostawiamy klucz w zamku .
    3 - Klucz w zamku , przyciskamy guzik otwierajacy TYLKO RAZ , swiatla powinny blysnac raz ale dzwi ciagle pozostana zamkniete .
    4 - Klucz ciagle w zamku , otwieramy a nastepnie zamykamy dzwi za pomoca zamka ( nie otwieramy dzwi tylko zamek )
    5 -Po tej operacji wyjmujemy klucz z zamka i testujemy zdalne sterowanie .
    6 - Otwietamy auto ( dzwi kierowcy ) i wyjmujemy pierwszy klucz ze stacyjki

    Jesli 2 klucze sa rozkodowane , procedura wyglada identycznie z wyjatkiem 3 pkt. gdzie przycisk naciskamy DWA razy i swiatla tez powinny blysnac 2 razy....


    WYSTĘPUJE TAKI Bł¡D Iż KLUCZYK ZE STACYJKI KTÓRY WCZE¦NIEJ DZIAłAł ZUPEłNIE SIĘ ROZKODOWUJE A TEN KTÓRY MIAł SIĘ ZAKODOWAÆ DZIAłA POPRAWNIE

    czyli w tej instrukcji czegoś musi brakować
    powtarzałem czynności po 10kroć i ciągle ten sam efekt w każdym bądź razie działa tylko jeden kluczyk, da się zrobić samemu żeby jakąś ten problem opanować?


    literowka
    KOCHAM MAłE CZARNE

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    może tak jak w przypadku programowania przez Vag spróbuj jeszcze nacisnąć przycisk unlock w pilocie, który znajduje się w stacyjce, wtedy kiedy jest w stacyjce i w krótkim odstępie czasu unlock tego z drzwi, można to zrobić siedząc w aucie z otwartymi szybami. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje chyba tylko Vag, instrukcję jak to zrobić używając Vag-Com masz poniżej:

    Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:
    [Wybór]
    [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]
    [Adaptacja - 10]
    Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")
    [Odczytaj]
    W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.
    W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).
    [Testuj]
    Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.
    [Zapisz]
    Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).
    Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. zarówno kanał "01" jak i "21" nie są dostępne - postępuj następująco:
    Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:
    [Wybór]
    [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]
    [Bloki pomiarowe - 08]
    Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")
    [Idź!]
    Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.
    Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).
    Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne -
    na trzeciej itd.
    Przykład:
    Jeżeli chcesz zaprogramować nowy pilot zdalnego sterowania, a przed rozpoczęciem procedury dopisania pilotów w polu nr 2 w grupie "003" (lub "007") bloków pomiarowych widniała wartość "0001", powinieneś nacisnąć przycisk UNLOCK dwa razy. Rezultatem tej czynności powinna być wartość "0011" w polu nr 2.
    Po zakończeniu ustalania pozycji programowanego w danej chwili pilota, zaczekaj 5 sekund po czym naciśnij przycisk UNLOCK (na nowo zakodowanym pilocie).
    Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk ze stacyjki. Sprawdź działanie pilota: naciśnij przycisk LOCK aby zamknąć pojazd. Naciśnij UNLOCK - aby otworzyć.
    Umieść w stacyjce pojazdu kluczyk z nowo zakodowanym pilotem. Włącz zapłon ale nie uruchamiaj pojzadu.
    [Wybór]
    [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]
    [Bloki pomiarowe - 08]
    Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")
    [Idź!]
    Nawiązując do podanego wyżej przykładu, pole nr 2 powinno wskazywać np. wartość "0011".

    Dopisując nowe nadajniki pamiętaj, że przydzielając im zajęte już miejsca w pamięci sterownika (reprezentowane przez "1" w polu nr 2) wykasujesz tym samym - działające już - stare piloty zdalnego sterowania.

  3. #3
    Ja jak kodowalem kluczyk w ten sposob to wyrzucilem wszystkie kluczyki. Jedynie VAG'iem zrobilem kodowanie, tak przez stacyjke to nie dziala.

  4. #4
    No możliwe że od któregoś roku przestała sprawdzać się ta metoda
    no to kicha bo waga skombinować trzeba będzie, pewnie zapłacić też niestety
    KOCHAM MAłE CZARNE

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    U mnie to zadzialalo tak wiec pewnie nie jest to uniwersalne rozwiazanie na wszystkie auta ..
    Po przeczytaniu o Twoich '' przygodach '' zrobilem jeszcze raz male rozeznanie i wychodzi na to ze se sposob ten dziala jesli chcesz zaprogramowac od nowa klucz ktory wczesniej dzialal ale rozprogramowal sie ..
    Jesli chodzi o kluczyk nowy lub z innego auta nie bedzie to dzialac ..Pozostaje wtedy jeszcze kwestia immobilizera , mozna to zrobic Vag-comem jesli mamy sekretny 4 lun 7 cyfrowy nr ktory powinien byc zalaczony przy zakupie nowego auta.
    Jesli ich nie ma zostaje tylko ASO i wtedy trzeba od nowa razem zaprogramowac wszystkie posiadane kluczyki ...

    Dopisz jak jest w Twoim przypadku , nasz nowy klucz czy taki ktory wczesniej dzialal ??


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Mam obydwa stare kluczyki które są do tego auta od produkcji, wymieniłem tylko w jednym baterie
    KOCHAM MAłE CZARNE

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    Toxias, Vag tak czy inaczej ci się przyda, a inwestycja naprawdę niewielka

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Panowie, trochę się pogubiłem, mam tylko jeden kluczyk niestety który ma już słabą baterię. Chciałbym ją wymienić. Czy po tym zabiegu będe musiał kodować jeszcze raz kluczyk ??
    Czarne jest piękne

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli bateria jeszcze trzyma napiecie i wymienisz ja szybko (ale bez przsady ) to nie bedziesz musial ...
    Jest tam kondensator ktory utrzymuje uklad pod napieciem przez jakis czas ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    No to ostatnie pytanko jaka bateria tam idzie ? I czy jest łatwo dostępna ??
    Czarne jest piękne

  11. #11
    Oczywiscie nalezy pamietac ze samo zaprogramowanie kluczyka to tylko otwieranie dzwi z pilota, nalezy pamietac zeby miec nowy transponder zeby dzialal immo.(dotyczy tylko uzywanych kluczykow)
    Tu jest link do transponderow:
    http://www.autodiag.pl/index.php?p12...os-crypto-id48
    Znajduje sie on przy wkladzie, trzeba znaczek Audi delikatnie podwarzyc, tam jest srubka i otworzyc kluczyk i dopiero wtedy mozna uzywac kluczyka w pelni.

  12. #12
    Hm Ciekawe o tym do tej pory nikt nie wspominał. Ja i tak muszę zrobić to VAGIEM
    KOCHAM MAłE CZARNE

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    trochę się pomieszało, więc podsumowując:
    1.chcąc zaprogramować zupełnie nowy klucz musimy przeprowadzić programowanie zarówno samego pilota w module komfortu jak i zaprogramować transponder odpowiedzialny za funkcję immo
    2. mając działający klucz, którym możemy odpalić silnik a nie działa nam tylko pilot, czyli otwieranie centrala, musimy dopasować pilota do modułu komfortu np. przez Vag pozostawiając transponder w spokoju bo jest on zaprogramowany i nie jest w stanie się samoczynnie przeprogramować.

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73
    ja mam taki problem, wszystko było ok przez cały dzień, wieczorem wracałem do domu, autko normalnie się otworzyło, tylko stacyjka coś dziwnie ciężko chodziła, gdy wróciłem do domu nie mogłem już zamknąć auta z pilota, pomyślałem że bateria padła, wymieniłem baterie i też nie działa, czy w tym przypadku rozkodował mi się kluczyk?? dodam że auto normalnie można odpalić.

    pzdr

  15. #15

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    28
    Witam, chce wstawić nowy komplet zamków do auta włącznie ze stacyjką, mam już komplet kluczyków itp, jednak nie wiem w jaki sposób należy zakodować immobiliser żeby wszystko działało. Dodam że oryginalny mam tylko jeden kluczyk.

    I jak sprawdzic ile MHz ma kluczyk oryginalny?

Podobne wątki

  1. KODOWANIE ROZKODOWANEGO KLUCZYKA
    Przez Arttur w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 17-06-2020, 08:07
  2. System BOSE kodowanie na standard
    Przez minibigii w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 22:33
  3. Kodowanie kluczyka, wymiana baterii
    Przez Limbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 08:54
  4. Kodowanie ABS ESP i odpowietrzanie Pompy ( Audi tt 8N)
    Przez jery01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2015, 09:03
  5. 8J Światła mijania - kodowanie ?
    Przez GrAsiK w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •