Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: tak sie robi TT-ki w VTG !

  1. #1
    Cezary Magier
    Gość

    tak sie robi TT-ki w VTG !

    full profi moi drodzy klubowicze, chlopaki maja dobry sprzet,
    wiedza co robia i przede wszystkim dbaja o klienta
    ..a poza tym mozna sie z nimi zawsze dogadac

    fotki przerobki 180PS na 250PS:


    hmmm-czy ktos widzial gdzies katalizator...?




  2. #2

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466

    Bylym w VTG...

    Bylym w VTG.
    Zaproponowano mi okolo 300 KM i 400 NM, za okolo 10.000 PLN. Kwota wydaje mi sie ok.
    Ale czy 300 KM to nie za duzo na silnik 1.8 i na warunki w Polsce ? Dodam ze mam naped tylko z przodu.

    Najbardzej co mi martwi to jest Turbo ktory sie wlaczy przy 2.500/3.000 obrotow.

    Co o tym myslicie?

  3. #3
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133

    Re: Bylym w VTG...

    Cytat Zamieszczone przez eb84
    Bylym w VTG.
    Zaproponowano mi okolo 300 KM i 400 NM, za okolo 10.000 PLN. Kwota wydaje mi sie ok.
    Ale czy 300 KM to nie za duzo na silnik 1.8 i na warunki w Polsce ? Dodam ze mam naped tylko z przodu.

    Najbardzej co mi martwi to jest Turbo ktory sie wlaczy przy 2.500/3.000 obrotow.

    Co o tym myslicie?
    Eb, a co maj? do rzeczy warunki ?- to Ty decydujesz jaki wlejesz olej czy dok?d pojedziesz do serwisu, a nie kraj w kt?rym ?yjemy.

    300 KM to jak mi sie wydaje do?? ryzykowne przedsi?wzi?cie, gdy? jak zd??y?em sie zorientowa? niekt?re profesjonalne firmy tuningowe ju? od ok. 280 KM wymieniaj? lub zalecaj? wymian? t?ok?w, korbowod?w itd. Z drugiej strony- je?eli te 300 KM b?dziesz wykorzystywa? sporadycznie i kr?tkotrwale (racingi itp zabawy ) to s?dz?, ?e z silnikiem nie powinno nic si? dzia?. I chyba dzi?ki kiepskim drogom w Polsce taki silnik ma szans? prze?y? d?u?ej ni? gdzie indziej- nie wierz? np. ?e silnik 1.8T/ 300 KM prze?y?by jazd? non-stop z Hamburga do Monachium z "pe?n? pul?".

    Co do nap?du to sam od wczoraj jestem na etapie przyzwyczajania si? paru konik?w wi?cej w moim FWD i p?ki droga jest sucha (hehe od wczoraj wieczorem nie pada?o) jest OK, nie wiem jeszcze co czeka mnie na mokrej. Najwa?niejsze, ?e na "stricie" objade paru niepokonanych

    Twojego zmartwienia o turbin? nie rozumiem- hehe wymontuj j? skoro przysparza Ci stresu

    pozdrawiam

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Jezeli chodzi o warunki mialem na mysli stan drog i mozliwosc szybkiej jazdy... (Jeszcze sie ucze pisac po polsku)

    A bez turbiny, nie da sie zyc

    Duzo czytalem na temat duzego turbo i chyba sie zdecyduje na zmiane do 250-260 KM. dodatkowo 50 do tego ja mam teraz
    I tak bedzie dobrze

    Oczednosc bede pakowal do zawieszenie i hamulce itd.

  5. #5
    Cezary Magier
    Gość
    poza tym jesli masz przedni naped to nie ma sensu robic wiecej niz to 250 PS bo i tak tego nie wykorzystasz. po prostu nie przeniesiesz tej mocy na asfalt, bedzie ci zawsze mielilo gumy.
    250 zrobisz niskim kosztem i szybko! natomiast 300Km to tak jak wspomnial kolego Pavel jest juz kosztowna sprawa i nie sadze zeby kosztowalo 10 tys.zl... same korby i tloki kosztuja tyle. a trzeba zrobic chociaz ten mocny d?? w silniku zeby spokojnie jedzic z tyloma PS'ami. do tego duze turbo, kolektory...wyjdzie duuuzo wiecej!
    jesli chcesz natomiast podciagac auto do tych 300KM to proponuje ci dolozyc najpierw quattro...prawda Pavel?
    p.s Pavel- u mnie tez juz sie robi...

  6. #6
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Cytat Zamieszczone przez Cezary Magier
    jesli chcesz natomiast podciagac auto do tych 300KM to proponuje ci dolozyc najpierw quattro...prawda Pavel?
    p.s Pavel- u mnie tez juz sie robi...
    ...?wi?ta prawda Czarek.... u mnie na razie kompletuj? sie cz??ci- brakuje mi tylko blachy nad wa? i zawieszenia.... b?dzie najpierw k04 a potem Q .....uspokoje Ci?- t?ok?w itd na razie nie kompletuj?--- n a r a z i e

  7. #7
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Cytat Zamieszczone przez eb84

    Oczednosc bede pakowal do zawieszenie i hamulce itd.
    hamulce i zawieszenie s? w w TT ok
    1)co do hamulc?w- wielkim kosztem uzyskasz minimalny efekt (lepsze s? tylko hamulce Porsche),
    2)a co do zawieszenia--- obni?enie nie jest takie drogie (a chyba nie zamierzasz go "zmi?kczy?" ?)

    Ja oszcz?dno?ci pakowa?bym na Twoim miejscu w muz?

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    O ile najlepiej obnizyc ? 30, 40 mmm ?

  9. #9
    Cezary Magier
    Gość
    30 nawet nie bedzie widac, 40 mozesz spokojnie! zreszta to jest granica obnizania auta na seryjnych amortyzatorach. ale nie ma to ja "gwint", zobacz jak wyglada roadster naszego kolegi z Lublina!(dzial klubowicze) no po prostu cudnie!
    pozdrowionka!

  10. #10
    Maciek
    Gość
    yyyyy..... a o ile mam obni?y? moje A3??? :P hehehehe!

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466

    Juz

    Juz moj UFO sie robi w VTG


    On powino byc gotowy na Soboty

  12. #12
    Cezary Magier
    Gość

    Re: Juz

    Cytat Zamieszczone przez eb84
    Juz moj UFO sie robi w VTG


    On powino byc gotowy na Soboty
    hmmm-powiadasz? no to jutro obcenimy... a wlsciwie co w nim robisz?

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Intercooler
    Turbo Intake
    Downpipe
    Usunie tlumik srodkowy
    Program

    To jest pierwsza faza

    Ale Dowiedzalem sie dziszaj ze nie bedzie wszystko zrbiony na czas

    Ale samochod bede mial...

  14. #14
    Gość
    Tak z ciekawosci.Co chlopcy z vtg robia ze silnik osiaga moc 250 km ze 18 km ? i jakie sa tego koszta ?

  15. #15
    Cezary Magier
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Tak z ciekawosci.Co chlopcy z vtg robia ze silnik osiaga moc 250 km ze 18 km ? i jakie sa tego koszta ?
    http://vtg.info.pl/03_chi_01.html

Podobne wątki

  1. Ciekawy projekt się robi fb - Barber TT Project :)
    Przez delleto w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •