Cytat Zamieszczone przez eb84
Bylym w VTG.
Zaproponowano mi okolo 300 KM i 400 NM, za okolo 10.000 PLN. Kwota wydaje mi sie ok.
Ale czy 300 KM to nie za duzo na silnik 1.8 i na warunki w Polsce ? Dodam ze mam naped tylko z przodu.

Najbardzej co mi martwi to jest Turbo ktory sie wlaczy przy 2.500/3.000 obrotow.

Co o tym myslicie?
Eb, a co maj? do rzeczy warunki ?- to Ty decydujesz jaki wlejesz olej czy dok?d pojedziesz do serwisu, a nie kraj w kt?rym ?yjemy.

300 KM to jak mi sie wydaje do?? ryzykowne przedsi?wzi?cie, gdy? jak zd??y?em sie zorientowa? niekt?re profesjonalne firmy tuningowe ju? od ok. 280 KM wymieniaj? lub zalecaj? wymian? t?ok?w, korbowod?w itd. Z drugiej strony- je?eli te 300 KM b?dziesz wykorzystywa? sporadycznie i kr?tkotrwale (racingi itp zabawy ) to s?dz?, ?e z silnikiem nie powinno nic si? dzia?. I chyba dzi?ki kiepskim drogom w Polsce taki silnik ma szans? prze?y? d?u?ej ni? gdzie indziej- nie wierz? np. ?e silnik 1.8T/ 300 KM prze?y?by jazd? non-stop z Hamburga do Monachium z "pe?n? pul?".

Co do nap?du to sam od wczoraj jestem na etapie przyzwyczajania si? paru konik?w wi?cej w moim FWD i p?ki droga jest sucha (hehe od wczoraj wieczorem nie pada?o) jest OK, nie wiem jeszcze co czeka mnie na mokrej. Najwa?niejsze, ?e na "stricie" objade paru niepokonanych

Twojego zmartwienia o turbin? nie rozumiem- hehe wymontuj j? skoro przysparza Ci stresu

pozdrawiam