Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: SporTTowy filTTr powieTTrza

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945

    SporTTowy filTTr powieTTrza

    NO RISK,
    NO FUN.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    K&N to generalnie dobre filtry i faktycznie maja swietny przeplyw jednak jak zawsze jest jakies ''ale''

    Filtr aby spelnial swoje zadanie musi byc nasaczony specjalnym olejkiem ktory osiadajac na przeplywce moze przyczynic sie do jej wczesniejszego zgonu ..
    Zwby zmniejszyc to ryzyko lepiej jest oddalic filtr bod przeplywki przynajmniej 15 cm
    No i oczywiscie na stronie jest blad , filtr trzeba czyscic i naszaczac ci 16 tys a nie co 160
    Inna sprawa to przyrosty .
    W seryjnych autach sa one minimalne i raczej szkoda kasy , chyba ze dla dzwieku .
    W aucie po programie moze poprawic osiagi zwlaszcza w 225 ..
    Osobiscie , wole AEM Dry Flow...Nie wymagaja oliwienia i filtruja dokladniej ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    K&N to generalnie dobre filtry i faktycznie maja swietny przeplyw jednak jak zawsze jest jakies ''ale''

    Filtr aby spelnial swoje zadanie musi byc nasaczony specjalnym olejkiem ktory osiadajac na przeplywce moze przyczynic sie do jej wczesniejszego zgonu ..

    Co do tego czy olej z filtrów niszczy przepływki:

    http://www.youtube.com/watch?v=UjwBiPm2W5Q

    Oglądnąłem wszystkie 4 części. Goście mówią całkiem do rzeczy. Uwierzyłbym na 100% gdyby nie byli oni z firmy K&N. Zrobili mnóstwo badań dotyczących możliwości uszkodzenia przepływomierza... Oprócz tego opublikowali taki materiał:

    http://www.knfilters.com/MAF/MAFTestresults.htm


    Co o tym sądzicie

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    AEM Dry Flow
    http://www.howcast.com/videos/20544-...-how-They-Work
    tylko gdzie to mozna kupic

    [ Dodano: 20 Grudzień 2008, 18:39 ]
    no i jaki model
    NO RISK,
    NO FUN.

  5. #5
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    www.awesomegti.com/

    zajebista stronka z gratami do grupy VAG...ja w styczniu dostane dolot NEUSPEED P-FLOO....i wiele na jego temat czytalem i jest naptrawde porzadnie wykonany i bazuje na filtrze K&N no i cena 155 funtow nie jest jakas porazajaca
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Ja miałem ten najwiekszy AirBox simoty tylko sprzedałem bo myślałem ze on powoduje zbyt
    bogatą mieszanke ;-/ mogłem go zostawić .Polecam ci tylko ten największy + wszytskie akcesoria > Taki taki BMR
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Widzialem te filmy z K&N jakis czas temu ... Jednak MAF MAF-owi nie rowny a nasze przeplywki sa bardziej kaprysne ..
    Nie twierdze ze przeplywka padnie zaraz po zamontowaniu filtra jednak mysle ze moze wystapic ryzyko skrocenia jej zywotnoaci ..
    Jakis czas jezdzilem z wkladka K&N i nie bylo zadnych problemow jednak ja wymieniam przeplywke co ok 12 miesiecy i dla tego nie moge z doswiadczenia powiedziec o wplywie filtra na jej zywotnosc ..
    Poza tym wlasciwe oliwienie po czyszczeniu ma na pewno zasadniczy wplyw , jesli olejku bedzie w nadmiarze to na pewno cos osiadzie na przeplywce tak wiec trzeba to robic z umiarem i wyczuciem ..
    Biorac pod uwage wszystkie upierdliwoaci z tym zwiazane zdecydowalem sie na suchy filtr ..

    Nie mniej jednak K&N jest dobrym filtrem i jak wiekszosc nie seryjnych rozwiazan ma swoej plusy i minusy ktore musimy zaakceptowac w zamian za pewne korzysci ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Widzialem te filmy z K&N jakis czas temu ... Jednak MAF MAF-owi nie rowny a nasze przeplywki sa bardziej kaprysne ..
    Nie twierdze ze przeplywka padnie zaraz po zamontowaniu filtra jednak mysle ze moze wystapic ryzyko skrocenia jej zywotnoaci ..
    Jakis czas jezdzilem z wkladka K&N i nie bylo zadnych problemow jednak ja wymieniam przeplywke co ok 12 miesiecy i dla tego nie moge z doswiadczenia powiedziec o wplywie filtra na jej zywotnosc ..
    Poza tym wlasciwe oliwienie po czyszczeniu ma na pewno zasadniczy wplyw , jesli olejku bedzie w nadmiarze to na pewno cos osiadzie na przeplywce tak wiec trzeba to robic z umiarem i wyczuciem ..
    Biorac pod uwage wszystkie upierdliwoaci z tym zwiazane zdecydowalem sie na suchy filtr ..

    Nie mniej jednak K&N jest dobrym filtrem i jak wiekszosc nie seryjnych rozwiazan ma swoej plusy i minusy ktore musimy zaakceptowac w zamian za pewne korzysci ..


    Pozdrawiam
    No własnie czy tym minusem moze byc swirowanie ecu i strata mocy???lub brak "dolu"???
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie , w tym wypadku bardziej chodzilo mi o zwiekszone ryzyko skrocenia zycia przeplywki i upierdliwosci zwiazane z oliwieniem filtra


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85

    hej

    Artur jestem teraz gdzie trzeba na dyskuje o filrtach
    wiec co powiecie o tym
    http://www.allegro.pl/item504662607_...odfachowc.html

    warto czy nie?? jednak obudowa jest i nie zasysa powietrza z silknika.
    Co do dziur w seryjnej to dobry pomysł jak to określił Artur ale po fotkach tuningu widać że założył stożkowy jestem raczej ekonomista nie mechanikiem i szukam dobrych rad u ludzi co testują i sami się w to bawią bo wiedzą co najlepsze a chodzi mi po głowie powolne zwiększanie mocy bo mnie auto kosztowało trochę kasy i za dużo nie zostało na zwiększanie mocy

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Na linku ktory podales jest stozek w obudowie , jednak nigdzie na stronie nie jest napisane jaki to jest stozek .
    Generalnie nie ufam filtrom firmy NO NAME I wlasnie dla tego nie moge w 100% polecic tego rozwiazania ..

    Inna sprawa jest celowosc operacji

    Jesli auto jest seryjne uzyskamy minimalne przyrosty po programie mozna po prostu zmodyfikowac puszke tak jak bylo to opisywane na forum .
    Ja zmienilem filtr ze wzgledu na chec max. polepszenia przeplywu bo moja turbina potrzebuje znacznie wiecej powietrza w jednostce czasu niz seryjna .
    I tez nie jest to klasyczny stozek Najwiekszy wplyw na poprawienie przeplywu ma ten wyprofilowany pierscien .

    Jesli jednak chcesz cos innego niz seryjna puszka to polecic moge czystym sumieniem Neusped P-flow , EVOMS V-Flow albo BMC CDA lub taki uklad jak u mnie i dorabianie oslony we wlasnym zakresie

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No nie najbardziej rozwaliły mnie te peszle czy rury od kibla koleś pisze o budowaniu dolotu z czego Panowie jeżeli chcecie popsuć auta to prosze tuning allegro czeka.
    Tylko ktoś potem będzie musiał odtuningować te auta
    Znowu TT znowu Cabriolet

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •