Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: koło zamachowe lzejsze

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    koło zamachowe lzejsze

    witam,mam pytanie do tuningowców,czy moge sobie zalozyc lzejsze koło zamachowe do tt 5 biegów,koło ok 4,5 kg tuningwej firmy a nie toczone??bo chce sobie pozniej program robic to bedzie fajny przyrost wtedy,ale czy teraz bez programu moge,bo nie wiem czy ja mam dwumasowe koło czy nie i dlatego pytam

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W TT jest montowane 2-masowe kolo zamachowe a jego waga to ponad 13 kilo ..
    Jesli chcesz zamontowac lekkie kolo jednomasowe to nie ma problemu , auto bedzie wkrecac sie szybciej na obroty jednak tez bedzie z nich szybciej spadac , na pewno starty sa bardziej agresywne na jednomasowce i sprzeglo lapie szybciej , poza tum pozbywsasz sie troche wagi .

    Jednak nie powinienes przesadzac z waga kola 4,5 kilo to zdecydowanie za malo , 6 -8 kg to najlepszy kompromis .
    Zdecydowanie odradzam do TT aluminiowe kola zamachowe , kup stalowe
    Poza tym musisz liczyc sie z faktem ze na biegu jalowym bedzie slychac delikatne '' terkotanie " ze wzgledy na brak tlumienia odglosow ze skrzyni biegow . Przy aluminiowym kole pojawia sie jeszcze dziwny dzwiek w trakcie redukowania lub hamowania biegami miedzy2-3 tys obrotow , pewnie wynika to z faktu ze ten material w inny spodob przenosi rezonans
    Dodatkowo do jednomasowki nie nadaje sie seryjna tarcza sprzegla ktora jest bez sprezynek amortyzujacych bo 2-masowka tym sie zajmuje .
    Przy jednomasowym kole powinienes miec tarcze sprzegla amortyzowana ze sprezynkami .

    Robiac to wszystko warto pomyslec o zmianie na mocniejsze zwlaszcza ze myslisz o podniesieniu mocy i biorac pod uwage fakt ze w Twoim przypadku masz do rozbujania bardzo ciezkie felgi


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    ..

    artur no własnie jest to 4,5 kg firmy fidanza wiec mysle ze firma ta robi dobre kołka,mam juz wymieniony filterek na simoty wiekszy fmic,zawor forge wszystkie rurki juz kupiłem silikonowe i teraz jeszcze mysle nad kolektor dolotowy od 225 z wtryskami i przepływka od 225,co ty o tym artur myslisz ,co moge jeszcze zaadoptowac do mojej tt,aaa mam jeszcze regulator cisnienia doładowania i przy zwiekszeniu doładowania mysle nad wiekszymi wtryskami,te z 225 to 380 maja a mam na oku 500,ale czy nie bede musiał załyc jakiegos reguatora cisnienia paliwa???mysle nad tymi bajerami bo jak bedzie cieplej to jade na strojenie tego,wiec cchialbym miec jak najwiecej rzeczy pozakładanych ktore potencjalnie moga dac troche koni

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Kamil nie robmy OT temat jest o lekkim kole zamachowym ..
    Wszystko co chcesz zmienic nie ma sensu jesli nie zmienisz turbiny , nie '' zabraknie '' Ci paliwa na seryjnych wtryskach z seryjna turbina na pokladzie ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    .jest:)

    no i stało sie mam juz kołko zamachowe fidanza,tylko jak zwykle jest problem,nie wiem jak bedzie działactarczasprzegła,jesli koło te na srodku nie jest płąskie,,mozna zobaczyc na foto,ze srodek koła wyraznie jest wyzej,wiecjak załozyc tarcza jresli oprze sie ona najpierw o ten srodek,pomozcie panowie oto linkdo koła http://www.ultrarev.com/product.php?...roductid=32003

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czy ty aby napewno dobrałeś koło po kodzie silnika
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    tak,napewno jest dobrze dopasowane,zauwazyłem ze seryjna tarcza od dwumasowki,jest wypuklona w strone docisku wiec moze bedzie pasowac tylko ze ja chciałem kupic nowa ze sprezynkami zeby troszke mniej chałasowało

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Czasem na fotach nie zamieszczaja konkretnego kola do danego modelu ale przychodzi wlasciwe ..
    I teraz nie wiem czy masz juz to kolo czy idzie do Ciebie ale jesli wyglaa tak jak na fotce z linka to nie bedzie pasowac ..
    Poza tym jest to za lekkie kolo , oddaj to jak mozesz i kup stalowe jednomasowe od VW Corrado G60..
    No chyba ze juz sie nie da


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    czesc artur,wiesz co sprubuje oddac,ale kurcze koło jest napewno do mojej bryki,bo przegladałem ze 20 firm co tym handluje i wszyscy maja ten sam model,a mimo to nie mozna nałozyc tej tarczy,mysle ze po prostu trzeba kupic jakies sportowe sprzegło sachs albo cos takiego.

    [ Dodano: 5 Styczeń 2009, 19:39 ]
    dobra kołko zwrociłe,wiec hmm mowisz zeby kupic kołko z corrado g60??a czemu akurat te??mam kupic z jakiegos konkretnego modelu czy cos takiego??rozumiem ze pozniej i tak musze kupic oryginalne sprzegło np valeo ze sprezynkami??

    [ Dodano: 7 Styczeń 2009, 08:15 ]
    artur to w koncu jakie mam kupic te kołko,i jakie sprzegło??

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] 1.8t 224KM stalowe koło zamachowe, przegub, poduszka amortyzatora
    Przez PawelM w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2019, 21:55
  2. sztywne koło zamachowe 240mm
    Przez kamil pasik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 17:15
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 09:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •