Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 56 z 56

Wątek: Parowanie szyb..

  1. #46
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Podłączę się. U mnie podobnie jest. Deszcz pada to jak bez klimy jadę na ciepłym nawiewie strasznie parują szyby, przełączę na klimę to coś tam schodzi, ale też powooooli. Nawiew nastawiony na maksa, skierowany tylko na szybę, kratki pozamykane i jakoś słabo dmucha.

  2. #47
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie wiem Panowie, bardziej wilgotny klimat niz Irlandzki pewnie ciezko znalezc, a problemow z parowaniem szyb brak.. jak przednia paruje to naciskam klawisz od odparowywania przedniej szyby i tyle. Potem mam nastawiony nawiew na 3ke i bez zadnego wyboru. Temp 22-23 czasem 18 i jest git.

    Dywany mam suche, v71 sprawny, nowy filtr kabionowy, klima sprawna.. takze cudow nie ma chlopaki..

  3. #48

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Gwoli formalności dla tych co im szyby parują: nie czujecie przypadkiem podejrzanych słodkich zapachów w aucie? U mnie parowanie szyb+ słodki zapaszek skończyło się pruciem deski i wymianą nagrzewnicy, która swoją drogą była już tak polepiona jakimiś szuwaksami do usuwania wycieków, że cud, że się całkiem nie zakleiła.. Po wymianie nagrzewnicy - jest duużo lepiej, choć i teraz jak popada mocno na dworze - szczególnie jak jest w miare ciepło - to potrafi w moment zaparować, mimo nowego filtra kabinowego i odtłuszczonych szyb.

    No i jeszcze jedna rada typu "drut-tuning": przy uwalonym v71 najprościej jest odkręcić schowek i ręcznie ustawić klapę w pozycji obiegu otwartego wypinając cięgno z silniczka. I można tak przejeździć aż do znalezienia chwili wolnego na naprawę v71 albo wymianę na sprawny

  4. #49
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Potwierdzam to co piszą wszyscy odnośnie silniczka v71. Dzięki koledze (Jerry) który to ostatnio wspomógł mnie tym oto silniczkiem nie wiem co to zaparowana szyba . A roboty przy tym jest na 20 min. Pierwsze co , to sprawdzić czy na pierwszym kanale climatronica nie wywala błędu 15.3.

  5. #50
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Gwoli formalności dla tych co im szyby parują: nie czujecie przypadkiem podejrzanych słodkich zapachów w aucie? U mnie parowanie szyb+ słodki zapaszek skończyło się pruciem deski i wymianą nagrzewnicy, która swoją drogą była już tak polepiona jakimiś szuwaksami do usuwania wycieków, że cud, że się całkiem nie zakleiła.. Po wymianie nagrzewnicy - jest duużo lepiej, choć i teraz jak popada mocno na dworze - szczególnie jak jest w miare ciepło - to potrafi w moment zaparować, mimo nowego filtra kabinowego i odtłuszczonych szyb.

    No i jeszcze jedna rada typu "drut-tuning": przy uwalonym v71 najprościej jest odkręcić schowek i ręcznie ustawić klapę w pozycji obiegu otwartego wypinając cięgno z silniczka. I można tak przejeździć aż do znalezienia chwili wolnego na naprawę v71 albo wymianę na sprawny
    Wlasnie to mialem na mysli pytajac czy Panowie maja suche dywany.. podwinac dywaniki i sprawdzic stan podlogi. Jak nagrzewnica pusci robia sie momentalnie mokre, a efektem sa miedzy innymi zaparowane szyby.

  6. #51

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. U mnie uwalona nagrzewnica objawiała się tak, że podłoga suchutka, dywaniki suchutkie.. a po podkręceniu ogrzewania na maksa z wentów aż buchało słodką parą.

  7. #52
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Rozumiem, w 99% przypadkow dywany sa mokre, normalna sprawa jest ze dywan wchodzi daleko az pod sciane grodziowa, z nagrzewnicy jesli wyciek jest na boku czy na dole plyn skropli sie sila grawitacji w najnizszym punkcie i tylko kwestia czasu jest nasiakniecie wykladziny plynem do takiego stopnia ze bedzie to wyczuwalne gola dlonia, fizycznie dywan pod nogami kierowcy lub pasazera bedzie mokry. Zastanawiam sie ile razy dolewales plynu chlodniczego zanim zorientowales sie, ze to nagrzewnica, zaloze sie ze moze raz i zaczales szukac przyczyny. Tak czy inaczej nawet jesli efektu mokrego dywanu nie miales to raczej zaliczylbym to do tego jednego przypadku na sto. Pozdrawiam!

  8. #53

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Kupiłem auto będąc prawie pewnym, że nagrzewnica jest do wymiany, bo ten zapach znałem z innego auta a i szyby były dziwnie tłuste. Ile razy dolewałem? hmm.. 2, może 3. Na przestrzeni 3-4 miesięcy, czekając na dogodny moment na wymianę. Więc wyciek ten nie był duży, co z kolei mogło spowodować szybkie odparowanie z powierzchni tego co się mogło wydostać i osadzanie na szybach przy braku wody w nogach. Choć w sumie pewien nie jestem, teoretyzuję sobie.

  9. #54
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Kurczę- dzięki wam chyba sprawdzę u siebie bo nawet nie wiedziałem że mogę mieć jakąś awarię U mnie objawy to buchajace ciepłe powietrze z parą na szybę przednia przy włączaniu automatycznego nawiewu co skutkuje później tłustą szybą.

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez squirrelkuss ; 28-10-2016 o 19:44

  10. #55
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdz wyzej wymienione oraz ilosc plynu chlodniczego w naczyniu.. jak jest malo to moze byc problem.

  11. #56
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Edit: Skasowałem błąd i zniknął po ponownym odpaleniu auata, może to nic wielkiego

    Miał ktoś z was bład 00603 - Footwell/defroster Flap Positioning Motor (V85) - 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent ?

    Klima działa, ale kiepsko a była nabijana do pełna ostatnio. Dosyć często mam problem zaparowanych szyb. Ktoś z was wie, jak ten błąd interpretować ?
    Ostatnio edytowane przez piottrekk ; 26-12-2020 o 16:23

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Uszczelki szyb
    Przez Lukasz.Kow w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 09:21
  2. domykanie szyb i przełącznik otwierania szyb
    Przez nickel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 23:08
  3. MK1 [8N] Przyciski szyb
    Przez Moto_Fan w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 20:34
  4. Parowanie z nawiewów
    Przez ziembol89 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 21:52
  5. Parowanie Przednich Lamp! ? Dlaczego?
    Przez Kazek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •