Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Prosze o pomoc w wyborze rozrządu!

  1. #1
    Awatar Kazek
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    103

    Prosze o pomoc w wyborze rozrządu!

    Czesc! czy jak kupie taki zestaw na allegro to bedzie dobrze? cena bardzo przystepna

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=501010508

    jakie firmy polecacie? wiem ze skf jest dobra , a jakies inne? Ruville ? DAYCO? GATES? CONTITECH? Berg ? INA? DOLZ? chyba wszystkie wymienilem hehe

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W dobie zalewu tanich podróbek z CHin uważał bym na towary oferowane z Allegro a szczególnie jeżeli chidzi o rozrząd i tu nie warto oszczędzać SKF,ruville i to z sieci renomowanych sprzedawców
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Kazek, ja dla świętego spokoju pojechalem do auTToryzowanego serwisu gdzie wystawili mi gwarancje na 60 tysi km - oczywiście cena byla 2xzwykly kazio ale wiem co mam - wymienili wszystko caly zestaw napinaczy rolek uszczele, oringow i przy okazji wymienili pompę wody (zrob to tez bo potem jak by co to tez silnik beda musieli wyjąć ) wymienili płyn w chlodnicy i nawet nowe "badziewie" polo dostałem w zastepstwie (na pierszym zakrecie mial bym wypadek - przyzwyczajenie do hamulcow z TT) i powiedzieli zebym przyjechał po nowy rozrząd za 100tysi tak ze mysle ze na TTych cześciach nie warto oszczedzać - z resztą był już gdzies taki temat naprawa wyniosla ok 12tysi PLN o ile dobrze pamiętam
    NO RISK,
    NO FUN.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    Piotrków
    Posty
    15
    Podpisuje się pod Max'em.
    Lepiej wydać więcej i spać spokojnie.
    Ja jeszcze zrobiłem przegląd standardowy - oleje itp i dali gwarancje mobilności czy jakoś tak - jakiś ich assistance.
    Zgodnie ze starym porzekadłem chytry traci dwa razy.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    nie zgadzam się...

    W Aso często montują te same części co w Warsztacie... wiem bo mam kolegów co tam pracują.
    Gwarancja jest tylko na papierze w rzeczywistości gdy chcesz wyegzekwować od nich odszkodowanie zaczynają się schody. A koszty kosmiczne. Dla porównania wymiana rozrządu w ASO krzykneli mi coś grubo powyżej 3 tysi w Wawie. A zrobiłem to w prywatnym warsztacie specjalizującym się w Audi i Volkswagenach za .... nie powiem ile ) aleee dużo mniej. Teraz gdy mam jakiś problem podjeżdżam i robie sobie za friko małe konsultacje oraz podpytuje o ciekawe rzeczy, nie związane tylko z moim samochodem. Dodatkowo mam go na swojej ulicy I był on jednym z powodów dlaczego nie kupiłem e46 zamiast TT.
    Co do jednego się zgadzam na częściach nie ma co oszczędzać dlatego wybierać trzeba te z górnej półki
    No i oczywiście trzeba znaleźć taki zaufany warsztat

    Teraz tylko by mi się taki elektronik przydał na wszelki wypadek
    Czarne jest piękne

  6. #6

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Sandomierz
    Posty
    62
    Witam !!!
    Zgadzam się z kolegą xylo ,kiedyś pojechałem z kolegą do ASO VW po pasek do jego golfa IV i jakie było nasze zdziwienie gdy okazało się ze pasek który zamówiliśmy jest taki sam jak w zwykłym sklepie motoryzacyjnym .Mnie też czeka wymiana paska rozrządu ale nie w ASO tylko u znajomego mechanika i ważne aby wymienić cały zestaw (pasek ,rolki ,napinacz i pompę wody ).
    Pozdrawiam !!!

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    panowie karzdy ma swój rozum i zniego kozysta :P
    NO RISK,
    NO FUN.

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    zgadzam się w 100%
    Czarne jest piękne

  9. #9
    Awatar Kazek
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    103
    co sie okazalo! dzisiaj rozmawialem z gosciem z VW i mowil mi ze czesci do rozrzadu (dotyczy np. rolek ) jest jeden producent! sa tylko sprzedawane pod roznymi nazwami i w roznych opakowaniach , ina , ruville itp to samo w VW , kupujesz wiekszosc czesci w opakowaniu VW i ze znaczkiem VW a producent jest zupelnie inny.

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    sluchaj Xyla, Xylo prawdę ci powie

    ASO to według mnie jedna wielka ściema
    Czarne jest piękne

  11. #11
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    a ja wieksze naprawy / przeglady robie tylko w ASO. Jest na wszystko gwarancja i nie musze sie o nic martwic. Mysle ze ASO innemu ASO nie rowne Dodatkowym argumentem za ASO jest ksiazka serwisowa, ktora jest dalej prowadzona, co przy odsprzedazy jest wielkim plusem. Zazwyczaj jest tak, ze jak ksiazka jest to w polsce slad sie urywa.

  12. #12
    Awatar Kazek
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Szary
    Posty
    103
    mari jak chcesz t ja ci moge ksiazke za 20 uero zalatwic z pieczatkami ksiazka dla mnie nie ma zadnego znaczenia co do aso , to slyszalem ze araby maja swoje wtyki w paryzu i w niemczech i za kase wszytsko mozna nawet wbic w kompa auto ktorego tam nigdy nie bylo. wiem ze to sporadzycznosc ale chcialem zaznaczyc ze wszystko jest mozliwe. pozdrawiam

  13. #13
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ach spodziewalem sie takiej odpowiedzi Stac Cie na TT to i powinno byc Cie stac na cos wiecej niz allegro w miejscu, gdzie blad i oszczednosc moze Cie kosztowac ponad 10 000 zl. Kazdy dobrze wie, ze wszystko jest podrabiane, od perfum przez felgi konczac na sluchawkach Creative. Wszystko ma swoja cene, a rzeczy 2 - 3 razy tansze niekoniecznie musza byc oryginalne. Co do ksiazki to nie sadze by taki Audi Zentrum Hannover GmbH pozwolil sobie na takie machlojki o jakich piszesz (mowiac o ksiazce serwisowej mam na mysli rowniez faktury). Ja na azdy wpis ksiazce mam fakture. Wiadomo, ze nie tylko ksiazke serwisowa mozna podrobic, bo i prawa jazdy, paszporty itd ludzie podrabiaja. Krotko mowiac, jak ktos mi mowi, ze dla niego ksiazka serwisowa nic nie znaczy bo moze miec ja za 20 euro... to nie wiem czy sie smiac czy plakac

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    48
    ja ostatnio pojechałem na serwis wymienic pare czesci......zapłaciłem sporo...
    jak wrociłem do domku wjechałem na kanałi okazało sie za nic nie było zmienione..

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Sama książka jest nic nie warta jeżeli nie podparta jest zleceniami i fakturami za części i naprawy
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Pomoc w wyborze lampki
    Przez maehix w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2015, 10:19
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 12:52
  3. pomoc w wyborze wersji TT, róznice 150 -180 - 225 i potencjał na mody
    Przez Klakier w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 20:25
  4. Pomoc w wyborze xenon kit h7.
    Przez WASKI w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •