Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Wątek: silnik 225 ???

  1. #16

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    MateoMax, u góry pod banerem (z napisem TT na szarym tle) występuje zakładka "szukaj", jest ona po to żeby filtrować z treści postów interesujące nas słowa takie jak spalanie, bose itp. na pewno poradzisz sobie ze znalezieniem odpowiedzi na pytania jak użyjesz tego przydatnego narzędzia...
    pozdr

  2. #17

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa / Rado?ć
    Posty
    136
    ewentualnie na przyszlosc - wystarczy w googlach wpisac "dane techniczne audi tt" i masz wszystko co cie interesuje. XXI wiek

  3. #18
    Co do brania oleju, niestety Audi czy VW na turbinie sa smarowane olejem silnikowym i brac zawsze bedzie bral. A jezli komus nie bierzte to dziwna sprawa. Wystarczy odkrecic rure miedzy intercoolerem a turbo, tam mozna znalesc znikome slady oleju.
    Teraz wypowim sie na temat 180/225. Jestem swierzym posiadaczem 225, zawsze lubilem wiecej mocy pod noga. Z 180KM dojdziesz po pewnym czasie do wnoisku ze jest ciut przy malo mocy. Taka moja opinia. Mi auto pali po miescie 12l/100, wyliczone z tankowania. Miasto miastu oczywiscie nie rowne(mam na mysli wielkosc)

  4. #19
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Audi podaje norme w TT ze moze brac do 1 litra na 1000 km (slownie litr na tysiac kilometrow).

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli motor jest w dobrej kondycji to ubytek oleju będzie niezauważalny
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    Nie ma znaczenia Zuczek, tzn ma jak masz szmelc. Tak jak napisal Mari, moze wziasc nawet litra. A to nie silnki TAK bierze tylko turbina. Jak sie konczy to i bedzie brala wiecej.
    Napisalem wyraznie, ze turbo smarowane jest olejem z silnika, z tego wlasnie wzgledu ginie olej.

  7. #22
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    tzn ma jak masz szmelc.
    Przetłumacz mi to bo ni panimaju
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #23
    bierze olej jak silnik nadaje sie do remontu...(jest szmelc, nadaje sie na smieci) Ale samochody szczegolnie VAG grupa na turbinach,ma to do siebie ze biora olej, dlatego producent zabezpiecza sie piszac ze moze wziasc 1l i nawet czasami wiecej, zalezy jak jezdzisz i gdzie jezdzisz.
    A jezli komus nie bierze oleju, to pogratulowac stanu tech. silnika

  9. #24

    Dołączył
    Sep 2007
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Dla mnie to trochę dziwne, że producent dopuszcza sobie 1 L na 1000 kilometrów ubytku oleju,chociaż tak jest. Czyli teoretycznie może się tak zdarzyć, że przejadę 4000 kilosów i będzie sucho jak na pustyni. I co mam sie niestresować bo producent dopuszcza taki ubytek oleju ? Dla mnie taki silnik to byłby złom

  10. #25

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    fajny wynik 10 tysi 10 litrów oleju to po co wymieniać olej jak mozna go tylko dolewać u mnie turbo zadowala sie 0,5l na 10tysi to chyba sie mieszczę w TTej normie
    NO RISK,
    NO FUN.

  11. #26
    Bo tak mniej wiecej jest Max, 0.5-1l/ 1k km Tak ubywa oleju. Producen jak by mogl to pewnie by napisal wiecej ale dal sobie spokoj Musza sie jakos dupki zabezpieczyc niestety. Ja nie moge nic narazie powiedziec o zuzyciu oleju w mojej TT, wymienilem 2gi raz olej bo znow sie czarny zrobil. To jest konsekwencja serwisowania w ASO UK. Siolnik zasyfiony bo benkarty pewnie tylko dolewki robily, przeczyscily filtr szmatka i po zawodach. Koles od ktorego kupilem auto to bankier wiec pieniedzy mu nie bylo szkoda wydawac, szkoda tylko ze czasami nie zajrzal pod maske zobaczyc jak wyglada olej.
    Chyba ze u was tez olej sie czarny robi ??

  12. #27

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    luke_t, robi się ale to chyba zasługa tego że TTurbo kożysta z tego oleju co silnik
    NO RISK,
    NO FUN.

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To wedle tego co piszesz to ja mam jakiś ewelement bo po 10 tyś olej jest przezroczysty i nie spalił nawet setki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    26
    hmm zrobilem swoim autem ponad 3 tys km od chwili zakupu i obecnie poziom na bagnecie jest identyczny co w dniu zakupu wiec chyba tez nic nie ubylo....

  15. #30

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    ZUCZEK, wuyu, TTylko pograTTulowac naj fajniejsza byla chwila gdy podjechalem raz na sTTację a tam gość podjechal też czarną TTylko mk2 leje sobie paliwko a gosć macha w górę truchcikiem do bagażnika i wyciąga olej a ja mu na to "co pije" a on wkórw*ny "k.... pol litra na bak" też kiedyś tak mialem w passacie z 1989 roku tylko to byl 1.6 zwykly disel
    NO RISK,
    NO FUN.

Podobne wątki

  1. Silnik 2.0 FSI a silnik VW 2.0 TSI
    Przez Gracjan89 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 09:56
  2. Silnik APX.
    Przez pablomalakuna w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 09:13
  3. TT SILNIK z A3 TDI ????????????
    Przez DRYKIER w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •