Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zapytanie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    Okolice Rzeszowa
    Posty
    3

    Zapytanie

    Witam. Wydaje mi sie ze tu dostane odpowiedź na moje pytanie, bo gdzie indziej ciężko sie doprosić zeby ktoś łaskawie coś napisał, ale nie tu Mam zamiar w najbliższej prezyszłości zakupić TT-kę prawdopodobnie z silnikiem 1.8 180 KM. I tu moje pytanie, ile kosztuje utrzymanie auta na przestrzeni roku? biorąc pod uwage ze nie łapie powazniejszych(mam na mysli kosztowniejszych) usterek. Auto do użytku codziennego. Dzięki z góry

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Doradzam 180 na pewno tańsze w utrzymaniu niż 225... jedyne czego szkoda to quatro...
    Pozatym mniej rzeczy może się popsuć
    Czarne jest piękne

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Racja xylo , quattro jest przydatne , zupelnie inne prowadzenie i zabawa z autem .
    Teraz ......... 180 z quattro jest troche slaba wiec wybor jest logiczny , 225 !

    Dlaczego koszty maja byc wieksze jesli chodzi o 225 ?? Chodzi Ci o to minimalnie wieksze spalanie ??

    Nastepna istotna sprawa wplywajaca na drastyczne zmniejszenie kosztow eksploatacji to zakup odpowiedniego zadbanego auta ..
    Nikt nie jest Jan Serce i nie ma okazji , dobre auto musi kosztowac jesli cos jest zbyt tanie to sa wielkie szanse ze auto wygladalo jeszcze nie tak dawno jak '' zmieta stowka ''

    O rocznym koszcie nie wiele Ci powiem bo nie mieszkam w polsce tymczasowo , moze koledzy cos dodadza w temacie ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    Okolice Rzeszowa
    Posty
    3
    Co do wyboru auta to pewnie z napędem na przód, Q będzie troszke droższe 1.8T-wydaje sie byc dobra opcją:] no własnie sprawa sie rozchodzi o to minimalnie wieksze spalanie, nie jest tak tragicznie tylko chciałbym poznac mniej wiecej ile by to mogło byc przez ten rok.
    Jesli wszystko pójdzie ok bede dysponował srodkami blikso 40 tys. mysle ze cos wybierze za te cene...

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Kraków/Piekary ?l
    Posty
    55
    Ja użytkuję auto na co dzień. Mam Q 180 plus program. Jeżeli chodzi o spalanie to wszystko zależy gdzie mieszkasz- moja średnio pali około 10 litrów na 16 calowych felgach, na 17 na lato 0.5 litra więcej. Jeżeli chodzi o resztę to nie ma tragedii, u mnie co 13 tyś wymieniam łączniki stabilizatora-200 zł z wymianą, łożyska na McPhersonie- 350 zł z wymianą. sporadycznie gumy na wahaczach. Poza tym zawieszenie jest wspólne dla grupy VAG więc części jest pod dostatkiem. TT mam od 5 lat i poza zawieszeniem nie robiłem nic więcej. Auto ma przejechane 105 tyś km więc nie wiem co przy tym przebiegu może się popsuć. Jak zrobiłem program (to już 3 jak do tej pory) średnie spalanie spadło. generalnie jeżeli chodzi o mechanikę to patrząc pod kątem, że to jest auto sportowe to utrzymanie jest na poziomie golfa IV 1.8T. Inną kwestią jest ubezpieczenie OC/AC

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    smolk90 ja właśnie sprzedaję swoją TT. Zgadzam się z opinią Artura- którą się kierowałem przy kupnie mojej TT. Artur napisał że najlepszym rozwiązaniem jest quattro z silnikiem 225 koni, choć jest droższy od 180, na pieniądze wtedy nie patrzyłem i wybrałem tę samą co ma Artur Spalanie w mieście mam ok 13,5 litra- jeżdzę bardzo wolno. na trasie na A4 mam ok 7,4 litra jadąc 120. Przy 130 spala mi ok 8- 8,4. OC wyniosło mnie 1050 zł na rok, a AC 3400 zł też na rok. Ubezpieczałem 2 miesiące temu i ubezpieczyciel wycenił mi samochód na 40 tys zł. Więc smolk90 jeśli byłbyś zainteresowany to napisz. Pozdrawiam

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    bikemc nie mam zielonego pojęcia dlaczego masz problem ze sprzedaże auta... Tyle ludzi na forum szuka identycznego a tu mają na gotowe...
    Może odległość trochę odstrasza
    Ludzie wolą kupić od nieznajomego niż od gościa z forum gdzie można prześledzic jego posty itp. Jestem pełen zdziwienia...
    Pozatym wiadomo że będzie im łatwiej z tobą targować niż z handlarzem )

    Nie jest to kryptoreklama, to tylko moje subkiektywne odczucia.
    Czarne jest piękne

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    Okolice Rzeszowa
    Posty
    3
    bikemc dzięki za oferte, ale narazie niestety nie skorzystam, poprostu nie mam na ten moment tych pieniędzy, jesli wszytsko bedzie ok to dopiero w połowie przyszłego roku, mam nadzieje ze sie uda i wreszcie zasiąde we własnym TT. a narazie chcialem sie poradzic was jak sie ma sprawa z tym i tamtym

    a takie pytanie jeszcze...wymienialiscie kiedyś turbinke? po jakim przebiegu mniej wiecej? droga imprezka?
    Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    hehe Xylo, wiesz na razie nigdzie nie dawałem ogłoszenia o sprzedaży. Dopiero 2 dni temu tutaj u Nas dałem pierwsze Jak ktoś chcę kupić o 4 tysiące taniej to będzie znał za to dobrze na swoim samochodzie:P będzie musiał znać działanie każdej rzeczy w TT, bo będzie to tego zmuszony:P Xylo uważasz że 40 tys zł za mój to dobra cena? wiesz będę praktycznie dopiero sprzedawał Czekam też na słowo od Artura

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Myślę że za tyle nie pójdzie. Max 37 koła. No chyba że się będziesz dłużej bujał...
    Ogólnie ciężki temat sprzedaż TT
    Z tego co pamiętam to srebrny, więc ja bym się nie zainteresował. I ogólnie jest bardzo dużo srebrnych na allegro.
    Czarne jest piękne

Podobne wątki

  1. Elektronika ( zapytanie do Artura)
    Przez WASKI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 02:55
  2. zapytanie o silnik
    Przez KARLOS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 09:03
  3. Zapytanie o olej
    Przez KARLOS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 12:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •