Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 226 do 240 z 249

Wątek: Xenon ksenon ksenony xenomorph

  1. #226
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    z boku reflektora jest miejsce do fabrycznych przetwornic i w to miejsce można zamontować zamienniki, ja do montażu użyłem blaszke i dodatkowo taśme dwustronną szpecą troche kable które wchodzą w pokrywy z tyłu ale na ten czas tak zostanie może kiedyś to poprawie
    fotki nie są za specjalne ale czas gonił






  2. #227
    Awatar czarodziej6969
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    134
    Odgrzewam dziś musiałem zrobić badania w TT i panowie się przyczepili, że nie mam samopoziomowania. Auto odkupiłem po roku rozstania i nie pamiętam czy miałem wcześniej samopoziomowanie, i czy po prostu czujniki się skończyły :P W każdym bądź razie nie miałem jeszcze czasu zajrzeć pod spód. Ksenon jest ori i mam też spryski. Jeżeli nie ma czujników to czy ktoś się orjentuje ile jest czujników i jakie mają numery katalogowe lub od czego podejdą (golf,leon?). Czy coś jeszcze jest potrzebne oprócz czujników żeby działało samopoziomowanie?

  3. #228
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez czarodziej6969 Zobacz posta
    Odgrzewam dziś musiałem zrobić badania w TT i panowie się przyczepili, że nie mam samopoziomowania. Auto odkupiłem po roku rozstania i nie pamiętam czy miałem wcześniej samopoziomowanie, i czy po prostu czujniki się skończyły :P W każdym bądź razie nie miałem jeszcze czasu zajrzeć pod spód. Ksenon jest ori i mam też spryski. Jeżeli nie ma czujników to czy ktoś się orjentuje ile jest czujników i jakie mają numery katalogowe lub od czego podejdą (golf,leon?). Czy coś jeszcze jest potrzebne oprócz czujników żeby działało samopoziomowanie?
    Daniel, jedź na inną stację SKP bo ksenony miałeś dokładane (pokrętło włączania świateł z regulacją poziomu reflektorów, brak poziomowania na przedniej i tylnej osi). Dziwne że dopiero teraz się przyczepili do tego, a tyle lat przechodziło.

    Swoją droga nie powinni się czepiać do układu poziomowania bo w Polskim prawie jedyny wymóg przy światłach ksenonowych to oznaczenie homologacji reflektora do stosowania palnika ksenonowego (czyli D2S na górze reflektora). Była o tym szeroka dyskusja na forum i chyba o ile się nie mylę na tym zostało.
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 30-06-2014 o 14:13
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #229
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Rzeczywiscie tam nie bylo samopoziomowania z tego co pamietam jak grzebalismy, ale tez myslalem ze jest to wymagane...ja bym jechal w inne miejsce i podbija...

  5. #230
    Awatar czarodziej6969
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    134
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Daniel, jedź na inną stację SKP bo ksenony miałeś dokładane
    Tak też zrobiłem

    chciałbym zrobić światła na ori jak fabryka stąd pytanie o numery czujników

  6. #231
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Daniel, jedź na inną stację SKP
    dobra rada
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Swoją droga nie powinni się czepiać do układu poziomowania bo w Polskim prawie jedyny wymóg przy światłach ksenonowych to oznaczenie homologacji reflektora do stosowania palnika ksenonowego (czyli D2S na górze reflektora). Była o tym szeroka dyskusja na forum i chyba o ile się nie mylę na tym zostało.
    a ta juz gorsza
    faktycznie spory esej byl (i jest) na ten temat na forum,
    reasumujac musi byc wszystko tak jak wyjechalo z fabryki, czyli
    jak byl tylko palnik - to tylko palnik,
    jak byl palnik, sprysk i poziomowanie - wszystkie te elementy musza byc
    jedyny w pelni legalny sposob na obejscie tego to zrobienie nowej homologacji na auto z dokladanymi ksenonami - tu zaryzykuje stwierdzenie, ze nikt w PL tego nie robi
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 30-06-2014 o 21:43

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #232
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez czarodziej6969 Zobacz posta
    Tak też zrobiłem

    chciałbym zrobić światła na ori jak fabryka stąd pytanie o numery czujników
    Jeszcze musisz mieć gdzie te czujniki podłączyć, czyli wykonać pod to instalację, odpuść temat i jedź na inną stację.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #233
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Koledze czarodziej polecam stację kontroli pojazdów przy salonie KIA Motors, przy wylocie na Warszawę, zawsze tam jeżdżę i nie było nigdy większych problemów No i gratulacje że TT wróciła do B-stoku Niesłychana historia, z tym że odkupiłeś swoje ex-auto, pozdro!

  9. #234
    Awatar czarodziej6969
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    134
    jasiel teraz żona śmiga tt badania już zrobiłem na innej stacji, ale zawsze jeżdżę do mpo dla swojego bezpieczeństwa bo tam dokładnie sprawdzaja.
    zuczek a masz może info na temat instalacji i czujników?

  10. #235

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    Chciałbym się z Wami podzielić swoimi doświadczeniami w sprawie xenonu w TT.
    Zawsze słyszałem, ksenon w porównaniu do lampy starego typu (odbłyśnik i żarówka h7 czy jakaś inna halogenowa) to przepaść na korzyść xenonu.
    Niestety ja tego dobrodziejstwa xenonu nie odczułem, az do wczoraj, a jężdzę tt prawie 3lata

    Na ostatnim przeglądzie panowie powiedzieli mi, że jedna lampa słabiej świeci od drugiej i faktycznie stojąc za samochodem jak widać odbicie światła na tylnej klapie już zderzaku auta przed nami, widoczna była różnica. Jedna lampa dawała mocną poświatę, a z drugiej lampy nie było widać tego blasku. Nie wspominając już o zerowym komforcie jazdy w nocy TT. Co do jazdy nocą, to dużo lepiej jeździło mi się z założenia gorszymi autami z lampami starego typu..
    W tak zwanym miedzy czasie, za nim trafiłem do odpowiednich ludzi, wymieniłem dwa komplety żarników osram..koszt jak każdy wie, dosyć spory, a jak się okazało zupełnie zbędny.

    W końcu zająłem się tym tematem i odwiedziłem fachowców, którzy zajmują się regeneracją xenonu. Zaczęliśmy od wymiany zapłonnika w jednej lampie (miałem uszkodzony, i lampę obsługiwała zewnętrzna przetwornica z audi a6c6 z wbudowanym zapłonnikie, ale nie to było powodem złego świecenia moich lamp.
    Dokonaliśmy pomiaru natężenia światła luksomierzem. Lampa, która moim zdaniem świetnie świeciła miała 25luxów, lampa która widocznie słabiej świeciła z odległości 1,5m - odległość z której był dokonywany pomiar wykazała 0luxów... 0...zero...

    po demontażu lampy i jej rozebraniu, oraz wyjęciu soczewki, naszym oczom ukazał się taki widok...
    http://zapodaj.net/050251a57d78d.jpg.html
    górny prawy odbłyśnik na zdjęciu to odbłyśnik z lampy, która miała 0luxów, po lewej na górze z lampy która miała 25luxów
    na dole nowy odbłyśnik, po wyczyszczeniu soczewki i założeniu tego odbłyśnika lampy zaczęły świecić światłem o natężeniu 90luxów..

    jakość jazdy jest nie do porównania..jakbym miał nowe auto
    teraz już wiem, co mieli na myśli Ci którzy mówili o ksenonie w samych superlatywach

    Jakby ktoś miał plan, poprawić jakość świecenia w swoim TT i mieszka w wawie i jej okolicach, to na privie udzielę szczegółów.

    p.s nasze mk1 mają już kilka lat i domyślam się, że każdy z nas ma odbłyśniki w podobnym stanie..

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Chciałbym się z Wami podzielić swoimi doświadczeniami w sprawie xenonu w TT.
    Zawsze słyszałem, ksenon w porównaniu do lampy starego typu (odbłyśnik i żarówka h7 czy jakaś inna halogenowa) to przepaść na korzyść xenonu.
    Niestety ja tego dobrodziejstwa xenonu nie odczułem, az do wczoraj, a jężdzę tt prawie 3lata

    Na ostatnim przeglądzie panowie powiedzieli mi, że jedna lampa słabiej świeci od drugiej i faktycznie stojąc za samochodem jak widać odbicie światła na tylnej klapie już zderzaku auta przed nami, widoczna była różnica. Jedna lampa dawała mocną poświatę, a z drugiej lampy nie było widać tego blasku. Nie wspominając już o zerowym komforcie jazdy w nocy TT. Co do jazdy nocą, to dużo lepiej jeździło mi się z założenia gorszymi autami z lampami starego typu..
    W tak zwanym miedzy czasie, za nim trafiłem do odpowiednich ludzi, wymieniłem dwa komplety żarników osram..koszt jak każdy wie, dosyć spory, a jak się okazało zupełnie zbędny.

    W końcu zająłem się tym tematem i odwiedziłem fachowców, którzy zajmują się regeneracją xenonu. Zaczęliśmy od wymiany zapłonnika w jednej lampie (miałem uszkodzony, i lampę obsługiwała zewnętrzna przetwornica z audi a6c6 z wbudowanym zapłonnikie, ale nie to było powodem złego świecenia moich lamp.
    Dokonaliśmy pomiaru natężenia światła luksomierzem. Lampa, która moim zdaniem świetnie świeciła miała 25luxów, lampa która widocznie słabiej świeciła z odległości 1,5m - odległość z której był dokonywany pomiar wykazała 0luxów... 0...zero...

    po demontażu lampy i jej rozebraniu, oraz wyjęciu soczewki, naszym oczom ukazał się taki widok...
    http://zapodaj.net/050251a57d78d.jpg.html
    górny prawy odbłyśnik na zdjęciu to odbłyśnik z lampy, która miała 0luxów, po lewej na górze z lampy która miała 25luxów
    na dole nowy odbłyśnik, po wyczyszczeniu soczewki i założeniu tego odbłyśnika lampy zaczęły świecić światłem o natężeniu 90luxów..

    jakość jazdy jest nie do porównania..jakbym miał nowe auto
    teraz już wiem, co mieli na myśli Ci którzy mówili o ksenonie w samych superlatywach

    Jakby ktoś miał plan, poprawić jakość świecenia w swoim TT i mieszka w wawie i jej okolicach, to na privie udzielę szczegółów.

    p.s nasze mk1 mają już kilka lat i domyślam się, że każdy z nas ma odbłyśniki w podobnym stanie..

  11. #236
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    A ja odświeżę kotleta. Dysponuje ktoś schematem elektrycznym systemu poziomowania lamp ksenonowych z 8n? TT kupiłem rok temu z ksenonami ale bez sprysków i poziomowania..

    Włącznik świateł miałem pod ksenony ale tutaj ciekawa sprawa Zamiast świateł mijania paliły mi się przeciwmgielne - myślałem, że rąbnięty był przełącznik świateł. Pogrzebałem, popróbowałem i przy podpięciu „na krótko” lampki działały. Finalnie wsadziłem przełącznik świateł halogenowych i wszystko działa jak ulał -problem w tym, że ręczna regulacja wysokości świateł również działała.. Cóż, dałem się orżnąć przy zakupie Planuję montaż czujników, pociągnięcie wiązki i zastanawiam się, czy sam sterownik poziomowania reflektorów można podłączyć przy wiązce włącznika świateł, czy też jest tu jakiś bardziej hardcorowy patent którego samodzielnie nie ogarnę…
    Spryski mam już +/- ogarnięte i gdyby ktoś miał dostęp do schematu autopoziomowania to byłbym wdzięczny

    Swoją drogą, na zlocie klubowym w Poraju, piękna niebieska (oklejona) TT`ka miała taką samą przypadłość jak wyżej

  12. #237

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    ja schematu nie mam, ale mam całą wiązkę od TT z samo poziomowanie i planuje ją wydobyć w całości, sterownik do samo poziomowania też posiadam, jakbyś był zainteresowany to pisz)

  13. #238

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    jezeli kolega nie bedzie zainteresowany ja jestem w kolejce.... wiazka i sterownik dla mnie bomba


    19\G/48

  14. #239

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Wiązka wyjęta, troche jest tych kabli, dobrze że zacząłem od sterownika ją wyciągać
    wszystkie podpisałem co gdzie podłaczyć. Trzeba będzie też polutować kilka kabelków do wiązki auta.

    Kto pierwszy? :P

    Ostatnio edytowane przez Grabarz ; 29-08-2015 o 14:16

  15. #240

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    a gdzie ten sterownik sie znajduje ?


    19\G/48

Podobne wątki

  1. Zarowki ksenony!!
    Przez 007 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-08-2020, 21:22
  2. Audi TT MK2 sline ksenony
    Przez Gracjan89 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 17:58
  3. Ksenony w Audi TT
    Przez sadek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 21:45
  4. jak wyregulowac ksenony
    Przez DaviTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •