Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Moje przygody z hamowni i wykres

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50

    Moje przygody z hamowni i wykres

    Niech ten post bedzie przestroga i przydatna porade dla posiadaczy TTek z USA, szczegolnie tych z 2000 roku

    Moje TT jest z 2000 i seria silnika wskazuje, ze ma graty wszystkie takie same jak w Europie mialy 2000, czyli turbina K03S, wtryski 320tki, moc 180KM itd itp

    W ok 1,5 tygodnia przeproawdzilem jak juz pisalem tutaj:
    http://klubtt.pl/forum/topics2/tuing...tki-vt1930.htm
    przeróbki: FMIC, intake, caly wydech

    Te przeróbki jak sie okazalo daly bardzo duzo, co ponizej obrazuje wykres pt. TT seria.jpg

    wyszlo dzieki w/w przeróbkom 200KM i 269Nm

    To jest bardzo dobry wynik i bardzo dobra wiadomosc, ze bez strojenia, bez wydatkow powyzej 4000zl, mozna zrobic takie parametry, ze autko gniecie zupelnie inaczej niz seryjne, polecam wszystkim

    Niestety druga wiadomosc jest gorsza

    Tak jak do amerykanskich Mesiow ML laduje sie najgorsze najtansze plastiki podzespoly, tak samo zrobilo niestety Audi i popchnelo w 2000 roku w USA graty z 99 roku starsze, a wiec okazalo sie ze mam same gowna pod maska:

    turbina K03 bez S mniejsza
    wtryski 280tki

    po probach na hamowni okazalo sie, ze ta trubina nie wycisnie nic poza seryjnym 0,6 bara, ale.. nie poddalismy sie i postanowilismy zrobic rekord z K03, skoro sama seria okazala sie tak mocna jak na tak gowniane graty

    no i udalo sie, rekord Jetronika na 0,6 bara i na k03/280tkach, jak widac na dugim wykresie TT mod.jpg - 211KM i 302Nm i to w dlugim zakresie

    auto odpycha sie nie mowsze mowic dzieki niutkom jak, 200Nm juz od 2000rpm i 300Nm przez caly efektywny zakres oborotow, ktorym przewaznie sie jezdzi, na 1 i 2 asr nie daje jechac, potrafi sie zapalic nawet na 3jce takze jest dzikus, jezdzi pieknie, ale.. zostal niedosyt

    po krotkiej naradzie zdecydowalem sie nie wymieniac wtryskow ani turbiny na 320tki i k03s bo to bez sensu wydac 700pln na nowe wtryski, 1500pln na nowa turbine, a potem zrobic 20KM wiecej na 230KM

    zgadnijcie wiec co tak wymieniam tuz po nowym roku wtryski na 380tki, a turbine na K04 i robie ok 260KM od razu nie ma co sie szczypac tylko jeszcze po drodze musze zrobic sprzeglo

    ponizej wykresy grudzien bedzie miesiacem robienia autka z zewnatrz zderzaki oklejania itd, a od stycznia wymiana gratow i kolejny stage'a na pochybel amerykancom

    jak ktos kupuje TT z 2000 roku to nie wystarczy wiec po VINie sprawdzic gratow ani po serii silnika! trzeba zczytac z kompa (w dodatku trzeba wyjmowac kompa, bo po wtyczce sterownik z 99 nie wpuszcza wrrr) takie rzeczy jak nr wirnika itp i sprawdzic w necie lub u fachowca co auto naprawde ma pod maska

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Poraz kolejny potwierdza się mit o samochodach z USA nawet Audi zaoszczędziło.
    Szkoda że nie shamowałeś aota przed modami.
    Sprzęglo już pada czy profilaktyka
    Nie myślałeś o chybrydzie k03s ew. up date gt28
    Też myślałem o k04 ale nie kalkulowalem jeszcze kosztów
    No 260hp brzmi obiecująco ale bez szpery będzie ciężko jeżeli wystroisz je wysoko oryg Sprzęglo powinno podołać chyba że też Amerykańskie
    Wykresu nie wrzucilem bo miałem problemy z kompem nałykał się wirusów a po za tym auto w ciągłych modach i czekam na nowy
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Richie, jezeli chodzi o ok4 to bardzo duzo roboTTy bardzie oplaca wydac TTroche wiecej na wieksza TTurbine a oszczeguły to poczekaj na wypowiedz Arttura a z reszTTa było już TTroche na ten TTemaTT (opcja "szukaj")
    NO RISK,
    NO FUN.

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    >Poraz kolejny potwierdza się mit o samochodach z USA nawet Audi zaoszczędziło.

    niestety, w mercedesach to dobrze znam, po Audi sie nie spodziewalem, ale jednak

    >Szkoda że nie shamowałeś aota przed modami.

    jetronic twierdzi ze musiala byc zdrowa wyjatkowo 180KM a nie mniej skoro bez moda wyszlo 200KM 269Nm az

    >Sprzęglo już pada czy profilaktyka

    sprzeglo do 340Nm daje rade, u mnie jest na razie luz

    >Nie myślałeś o chybrydzie k03s ew. up date gt28

    no nie ma sensu k03 na k03s wymieniac, skoro za ta sama kase moge od razu na k04, dla 20KM wiecej zmieniac turbine to juz oleje wysilek, jak robic to wyraznie mysle juz..

    >Też myślałem o k04 ale nie kalkulowalem jeszcze kosztów

    turbo k04 nowe 1200-1500zl moge zalatwic

    tylko przy okazji i tak musialbym zrobci wtryski ok 600-700zl 380tki

    a przy okazji wyjdzie na pewno sprzeglo no i pewnie pompa paliwa itd itd ach ten tuning nigdy sie nie konczy

    >No 260hp brzmi obiecująco ale bez szpery będzie ciężko jeżeli wystroisz je wysoko oryg

    ten Leon 300KM z wrocka wlasnie juz ma szpere bo nie dalo sie jezdzic i powiem Ci ze... troche pomaga, ale nie do konca dlatego trzeba bedzie pomyslec czy i co robic w ośce, bo juz teraz mieli asr niezle a na mokrym nie ma jazdy na pierwszych 3 biegach ostrej, jak ty sobie radzis zprzy 340Nm na mokrym?

    >Sprzęglo powinno podołać chyba że też Amerykańskie

    wg jetronika magiczna granica sprzegla w 1.8T audi to 340Nm, do 340 daja rade u wszystkich, powyzej wlasciwie u nikogo juz, no ale to nie problem, bo zalozylbym od razu takie do 370KM mam na oku

    >Wykresu nie wrzucilem bo miałem problemy z kompem nałykał się wirusów a po za tym >auto w ciągłych modach i czekam na nowy

    no teraz to juz nie masz po co, w tym roku cie nie przegonie na tym badziewiu pod maska jak sie okazalo... ale fekt subiektywny jest super, wiec na zime az nadto, jakos przejezdze tymi 211/300 bo od serii to jest i tak kosmiczna juz roznica sam wiesz

    [ Dodano: 25 Listopad 2008, 19:22 ]
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    Richie, jezeli chodzi o ok4 to bardzo duzo roboTTy bardzie oplaca wydac TTroche wiecej na wieksza TTurbine a oszczeguły to poczekaj na wypowiedz Arttura a z reszTTa było już TTroche na ten TTemaTT (opcja "szukaj")
    jeszcze wieksza niz k04? nie no jeszcze wiekszej to nie potrzebuje bez przesady

    roboty z wymiana k03 na k04 jest 1 dzien, moj tuner juz gadalem tyle potrzebuje i wymienil ich juz sporo, ale chetnie poczytam arturo doswiadczenia, do stycznia mam opcje wymyslenia sobie co dalej na spokojnie

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie ... W przypadku Audi TT nie ma czegos takiego jak slabiej robione auta na rynek USA.
    Wrecz przeciwnie amerykanskie wersje TT maja mocniejsze sprzeglo ( mniejszy odsetek ludnosci wprawionej w manualu ) i standartowo tempomat i troche inna charakterystyke zawieszenia ..

    Jedyny problem na jaki trzeba zwracac uwage to dziwne i nie logiczne podejscie na amerykanskim rynku do rocznika ..
    Auto wyprodukowane w ostatnim kwartale 99 roku bedzie sprzedawane w USA jako rocznik 2000 , zeby paranoi nie bylo dosc zawsze pod koniec roku mniej wiecej od wrzesnia wszyscy dealerzy rozpoczynaja wielka akcje reklamowa ze maja juz dostepne do sprzedania roczniki 2009 ( oczywiscie przyklad tegoroczny ) Zawsze polewam z tego
    Faktyczna data produkcji wyjdzie jednak w raporcie Carfax tylko trzeba miec oplacone konto

    Richie Pewnie masz silnik o kodzie ATC , tak wiec ze specyfikacji wynika ze niestety ma turbine K03 ale wtryski 317 cc .
    Nie wiem jakim sposobem siedza u Ciebie inne wtryski , moze Twoja TT byla juz kiedys modyfikowana i przed sprzedaniem ktos doprowadzil ja do serji ( powszechna praktyka w USA ) zakladajac take wtryski jakie akurat wpadly mu w reke ..
    A moze po prostu tuner sie pomylil , nikt nie jest nie omylny
    Poza tym seryjne doladowanie to 0,8 bara nie 0,6 bo to by bylo troche zbyt konserwatywne w silniku o kompresji 9,5:1 .....
    Moze malej turbinie jaka jest K03 jest znacznie trudniej '' wypelnic " zwiekszona pojemnosc ukladu dolotowego

    Jesli '' braklo " paliwa z powodu rozmiaru wtryskow to dobrym i tanim rozwiazaniem jest wymiana regulatora cisnienia paliwa na 4 bar-owy ( jest montowany seryjnie min. w A4 B6) od razu zwieksza sie cc wtryskow ..

    Teraz jesli chodzi o wymiane turbiny na K04 -20 .. Pisalem kiedys ze to wiele zachodu zeby zrobic to poprawnie ale w Twoim przypadku polowa roboty jest zrobiona ( DP , wydech ,FMIC ) .
    Decydujac sie jednak na takie rozwiazanie i tak bedziesz musial zmienic kolektor wydechowy bo ten z K03 nie bedzie pasowal i nie chodzi tu o flansze tylko o oddalenie turbiny od bloku silnika i inna charakterystyke przeplywu ..
    Bedziesz musial tez przerobic delikatnie DP i wyjscie z turbo do IC , bedziesz tez potrzebowal zmienic rure wejsciowa do turbiny ( TIP ) bo srednica otworu ' zasysajacego' jest wieksza .. Oczywiscie trzeba tez zmienic wtryski ..

    Reasumyjac koszty robocizny take same jak w przypadku zakladania wiekszej turbiny np . Gt 28R bo tylko taka sie nadaje jesli nie chcesz zmieniac jeszcze korb , ewentualnie GT 28RS ale auto musi byc tak wystrojone zeby max moment pojawial sie dopiero po przekroczeniu 3000 obrotow . To wysoki moment przy niskich obrotach lamie korby ne koniki

    Niestety koszty wyjda 2-3 razy wieksze niz zmiana na K04-20 i to tez jak wiadomo istotny czynnik w procesie podejmowania decyzji

    Czas konczyc , pewnie i tak o czyms zapomnialem


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    moim zdaniem jak wymieniasz wyszystko na wieksze to dlaczego nie zucic sie dorazu z motyka na słońce (wieksze turbo) tylko pakowac "małe" TTurbo od 225 to juz lepiej sprzedac oske 180bph i kupic 225 Q bo polowa dratow juz tam jest i nie ma problemu ze szperą bo aQuraTT TTego jest tam nad TTo
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    >Richie Pewnie masz silnik o kodzie ATC , tak wiec ze specyfikacji wynika ze >niestety ma turbine K03 ale wtryski 317 cc .

    no wlasnie nie, mam bodajze AJQ, ale jak widac graty siedza w niej inne z serii starszej o rok

    >Nie wiem jakim sposobem siedza u Ciebie inne wtryski , moze Twoja TT byla juz kiedys >modyfikowana i przed sprzedaniem ktos doprowadzil ja do serji ( powszechna praktyka >w USA ) zakladajac take wtryski jakie akurat wpadly mu w reke ..

    wrecz przeciwnie, auto okazalo sie ze ma przebieg 60 tys i mialo oryginalne WSZYSTKO lacznie ze uwaga bedzie LOL:

    swiecami, filtrem paliwa itp 8 lat! pewne rzeczy nie byly zmieniane, komp byl nieruszany okazalo sie na 100% zapieczony i nigdy nie rozkrecany a bez tego w nim sie nic nie ruszy softu

    >A moze po prostu tuner sie pomylil , nikt nie jest nie omylny

    nie, sprawdzilismy dokladnie i wyszlo zreszta na hamowni, sa 280tki i k03, niestety

    >Poza tym seryjne doladowanie to 0,8 bara nie 0,6 bo to by bylo troche zbyt >konserwatywne w silniku o kompresji 9,5:1 .....

    0,65 i wiecej nie dmucha k03, zarowno wg specyfikacji Audi po nr wirnika mojej turbiny, jak i na hamowni, na wykresie zreszta to widac, od 5500 do 6000rpm po prostu turbina wiecej niz 0,65 nie potrafi ta juz chodzic, to jej max

    >Jesli '' braklo " paliwa z powodu rozmiaru wtryskow to dobrym i tanim rozwiazaniem jest >wymiana regulatora cisnienia paliwa na 4 bar-owy ( jest montowany seryjnie min. w A4 >B6) od razu zwieksza sie cc wtryskow ..

    nie bylo problemu z paliwem, nawet go za duzo bylo dlatego ostatnie poprawki to bylo jego ujecie, po prostu k03 na 0,6bara nie potrafi wiecej niz 211km zrobic, a to i tak rekord jetronika na niej


    >Decydujac sie jednak na takie rozwiazanie i tak bedziesz musial zmienic kolektor >wydechowy bo ten z K03 nie bedzie pasowal i nie chodzi tu o flansze tylko o oddalenie >urbiny od bloku silnika i inna charakterystyke przeplywu ..
    >Bedziesz musial tez przerobic delikatnie DP i wyjscie z turbo do IC , bedziesz tez >potrzebowal zmienic rure wejsciowa do turbiny ( TIP ) bo srednica otworu ' zasysajacego' >jest wieksza .. Oczywiscie trzeba tez zmienic wtryski ..

    no tak wszystko sie zgadza, jeden bozy caly dzien roboty, no ale to przeciez nie problem i nie moj tylko mechanikow

    >Niestety koszty wyjda 2-3 razy wieksze niz zmiana na K04-20 i to tez jak wiadomo
    >istotny czynnik w procesie podejmowania decyzji

    nie no na wyscigi to auto nie ma byc, wiec k03 podejrzewam to bedzie ostatnia przerobka i najwieksza i tak juz mieli mi asr ciagle wiec jak tu jezdzic bez quattro spietego TTka z moca wieksza niz 250 i momentem powyzej 350Nm to nie wiem

    dzieki za rady!

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    jak ty sobie radzis zprzy 340Nm na mokrym?
    Jak jest mokro nie pałuje bo nie ma sensu

    To wysoki moment przy niskich obrotach lamie korby ne koniki
    Właśnie dlatego mam auto wystrojone wysoko aby oszczędzić silnik i sprzęgło

    Artur zastanawiam się cały czas nad TIP forge o którym rozmawialiśmy niby tam nie ma ciśnienia ale jak myślisz czy ten mod poprawi parametry w moim aucie

    A tak w ogóle to fajnie że pojawil się kolega RICHIE bo trochę nudno było
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    milo mi choc wyczuwam nutke ironii

    BTW byc moze bede 9 grudnia w wawie TTka

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Richie
    milo mi choc wyczuwam nutke ironii
    E tam zaraz ironi ...........

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK

    Artur zastanawiam się cały czas nad TIP forge o którym rozmawialiśmy niby tam nie ma ciśnienia ale jak myślisz czy ten mod poprawi parametry w moim aucie
    Powinien uwolnic kilka koni zwlaszcza w aucie o zwiekszonym doladowaniu ..
    Znacznie ulatwia turbinie zasysanie powietrza ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    NO RISK,
    NO FUN.

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Fajnego linka znalazles ..
    Teraz widac dla czego pisalem ze ulatwi turbinie zasysanie


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Artur zerknij na to czwarte zdjęcie jest tam różnica na wejsciu do turbo i tu nasuwa sie pytanie czy zamontuje to bez problemu czy nie potrzebny do tego jest specjalny adapter
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bedzie pasowac bezproblemowo ...
    Seryjny jest mocowany do wejscia turbimy na wcisk z uszczelka i dokrecony do turbiny jedna sruba..
    Forge jest na wcisk i klamre zaciskowa ktora pewnie przyjdzie razem z wezem ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przyjdzie niebawem klamry dostanę ekstra bo w forge się za nie płaci kolorek niebieski i wrzucę na ham. zobaczymy jak to wpłynie w rzeczywistości na poprawę osiągów :P :P
    Forge podaje przyrosty nawet do 10hp
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Wykres z hamowni
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:15
  2. wykres z hamowni :( 225 - gdzie jest moc ??
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 22:44
  3. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 12:35
  4. wykres z hamowni - prosba o interpretacje
    Przez M and V w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 08:13
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •