Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Tuing wydechu i FMIC - fotki z przeróbki mojej TTki

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50

    Tuing wydechu i FMIC - fotki z przeróbki mojej TTki

    obiecane fotki wydech dalem tez dla porownania zdjecia oryginalu

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Super czekam na rezultaty ;-P Ja sie szykuje na wymiane tak samo ale bede musiał kaski odłożyć. Najpierw musze skończyć z awariami
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zastanawia mnie tylko co to za kombinacja rur idących od FMIC do przepustnicy na jakich rurkach ci to składali SAMCO
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    rury ida tak zeby idealnie byc pod moje auto i nowy zderzak kształtem

    nie uznaje ani wydechu ani orurowania zadnej firmy ani marki, wszystko MUSI byc robione giete na moim aucie i pod moje auto i tak tez wszystko w/w jest zrobione, tak jest 1. lepiej, optymalnie, najmniej oporów a o to tu chodzi 2. polowe taniej

    co do srednicy to 70mm Fi wszystkie

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Takie puszczenie rur zwieksza niepotrzebnie objetosc ukladu i moze Ci zwiekszyc laga ..
    Wiem ze masz swoje powody czyli nowy zdezak , mysle jednak ze w takim wypadku IC z wjsciem i wyjsciem po tej samej stronie bylby bardziej odpowiednim rozwiazaniem
    Jesli chodzi o dorabianie wszystkiego pod auto to mam inne zdanie w tym temacie ale kazdy ma swoje preferencie i dobrze
    Wydech wyglada profi , daj jakies nagranie z dzwiekiem jak bedziesz mial chwilke ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    >Takie puszczenie rur zwieksza niepotrzebnie objetosc ukladu i moze Ci zwiekszyc laga ..

    na szczescie tak nie jest, to rozwiazanie co mam jezdzi juz we wrocu w Leonie 1.8T 300KM, Octavii 1.8T 450KM i paru innych takich autach wiec przetestowane gruntowanie i tak jest git

    >Jesli chodzi o dorabianie wszystkiego pod auto to mam inne zdanie w tym temacie ale kazdy >ma swoje preferencie i dobrze

    nie ma optymalnego rozwiazania na gotowcach, tylko dorabiania indywidualne pod konkretne auto wszystkiego, wystarczy pogadac w tunerami robiacymi najszybsze auta w tym kraju

    >Wydech wyglada profi , daj jakies nagranie z dzwiekiem jak bedziesz mial chwilke ..

    dzwiek przerosl moje najwieksze marzenia nie tylko jest glooosno ale jeszcze basowo mega mięcho, cos pieknego, a jeszcze mam w zapasie zwiekszenie glosnosci o ok 40% na wiosne zmieniajac rodzaj waty w srodku na metaliczna specjalna ale na razie nie szaleje bo i tak wyje niezle nagrac moge sprobowac komorka, ale po wrzuceniu na net ucina i tak 80% basow niestety trzeba posluchac na zywo jak w koncu beda chetni na spocik to wpadne chetnie

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Cytat Zamieszczone przez Richie
    ...Octavii 1.8T 450KM ...
    cos wiecej na temat tego auta poprosze i jakies fotki i moze wykresik z hamowni poniewaz jak to bywa z tymi 1.8 T w PL i z mocami to wolal bym miec to jakos udokumentowane zeby uwierzyc a chcialbym bardzo bo np w slynnego leona projekt 500 (490 KM to chcialem ale nie bylo mi to dane bo auta nigdzie nie bylo pokazane i nigdzie nie byla potwierdzona moc tego auta

    pozdro

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    octavia to nowy twor wlasnie moich tunerow nie kogos prywatnego

    haldex spiety na stałe i aktualna moc 450KM a ma byc wiecej, a z zewnatrz zupelnie cichociemna seria

    auto poznaja wszyscy 1 maja na bemowie na 1/4 mili bo po to ta octavka zostala i nadal jest tworzona jak sie zgodzi tuner to wydobede moze od niego wykres ale na pewno niewiele wczesniej niz 1 maja bo beda do konca kryc ile im sie udalo wykrecic

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ach te cyfry
    Wszyscy straszą sie cyframi a potem okazuje sie że część pozostaje w wiecznym projekcie a część rozpada się przed lub po starcie jestem ciekaw przyszłego sezonu :P

    RICHIE napisał
    nie uznaje ani wydechu ani orurowania zadnej firmy ani marki, wszystko MUSI byc robione giete na moim aucie

    To widać
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    z tego co wiem to beda wieksze Leon szuka 30KM jeszcze w zimie na 330, a octavka czeka na pare kutych elementowych nowych z zagramanicy bedzie czuje w tym roku na 1/4 pare mocnych 1.8T

    chociaz pamietam bo jezdzilem pare lat temu w Wawce S3 by VTG jak dopiero zaczynali, gdzie doszli do jakos pod 600KM, gdzies na www mieli opis co tam zrobili, no ale to juz byl kosmos i auto szybko sie tez skonczylo

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    VTG to wolna amerykanka w tuningu i nie mam dobrego zdania o nich
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    a ile aut robiles u nich? bo opierac sie na plotkach z zasady w zyciu nie chce, ja pare aut znam u nich zrobionych i zawsze byla profeska, do tego nikt nie robi tak szybkich aut i mocy jak oni w Polsce, wiec nie mam powodow im cokolwiek zarzucac, rzucilem tylko przyklad ile sie da zrobic KM z 1.8T i tyle

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Robilem dwa razy pierwszy i ostatni spierd... mi auto i jeszcze je zniszczyli
    Aha i jeszcze jedno nigdy swoich opini nie opieram na plotkach pisząc je w necie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    no to ok nie polemizuje

    ale co do gotowcow i robienia wszystkiego indywidualnie pod wlasne auto, wierz mi na pewnym poziomie nie da sie juz na gotowcach, trzeba robic, giąc i stroic nie gotowcami ze sklepu uniwersalnymi czy z innych aut, trzeba szukac kazdego konika i optimum indywidualnie, choc przy naszych mocach i zapasach jeszcze o 300% to mozna i kwasówke ze sklepu hydraulicznego wlozyc i tez wycisnac 250KM jak sie uprzec

  15. #15
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    Cytat Zamieszczone przez Richie
    no to ok nie polemizuje

    ale co do gotowcow i robienia wszystkiego indywidualnie pod wlasne auto, wierz mi na pewnym poziomie nie da sie juz na gotowcach, trzeba robic, giąc i stroic nie gotowcami ze sklepu uniwersalnymi czy z innych aut, trzeba szukac kazdego konika i optimum indywidualnie, choc przy naszych mocach i zapasach jeszcze o 300% to mozna i kwasówke ze sklepu hydraulicznego wlozyc i tez wycisnac 250KM jak sie uprzec
    Hmmm ten gosc co robil ci wydech to robil moze czerwona TT z dzierzoniowa???on oblicza jakos pojemnosc puszki czy jak sam tworzy ta puszke bo mi to wyglada na jakis przerobiony mugen style etc...oczywiscie bez obrazyy...ten gosc ma jakas aprobate od JETTRONICA???
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

Podobne wątki

  1. Akumulator do TTki
    Przez raiden25 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 14-10-2020, 16:53
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 12:15
  3. TT z USA - przeróbki
    Przez mateoos w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:42
  4. fmic w 180ps co zrobić z czujnikiem na fmic-u
    Przez DORKNEST w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •