Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 45

Wątek: Wibracje podczas hamowania!

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    wolin
    Posty
    18

    Wibracje podczas hamowania!

    Witam jestem od niedawna posiadaczka pieknego TT . mam duzo pytan ale zaczne od problemu jaki mam podczas mocnego hamowania z duzej pradkosci -np kiedy rozpoczynam hamowanie nagle z predkosci 140 odczuwam drgania kierownicy i chyba przodu samochodu? prosze o pomoc porade na co zwrocic uwage. dzeikuje za pomoc ZANETA

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Możesz mieć krzywe tarcze hamulcowe. Nie słychać szurania klocków ?? Jak będziesz teraz zimówki zakładać przyjrzyj sie dokładnie tarczom.
    Czarne jest piękne

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    wolin
    Posty
    18
    czy taka krzywizna bedzie widoczna . czy moze to byc wina koncowek ukladu kierowniczego??? na poniedzialek bede u mechanika ale chce zdobyc jak najwiecej informacji. prosze moze ktossie z tym spotkal???

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Na 99% to pokrzywione tarcze hamulcowe. Raczej tego sama nie zobaczysz ani nic nie uslyszysz. Tarcze sie krzywia jak rozgrzanymi wjedziesz w kaluze. Ja dotychczas w kazdym nowym "cywilnym" samochodzie zawsze krzywilem sobie tarcze w pierwszych miesiacach uzywania. Jedyne dwa wozki w ktorych tego nie zrobilem to Forester (moze Subaru ma bardziej sprotowe tarcze?) i na razie TT (odpukac - ale TT jezdze od niedawna wiec lepiej nie chwalic dnia przed zachodem...).

    Generalnie masz dwie opcje:
    - tansza to szlifoanie tarcz (ale musza byc wzglednie nowe aby bylo co zeszlifowac)
    - drozsza to zakup nowych (nie jestem pewien czy nie nalezy ich wymienic wraz z klockami)

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    wolin
    Posty
    18
    Witajcie . dziekuje PN.. tarcze zamowione + klocki ... dokladnie tak jak mowiles . pomimo ze tarcze sa 6 mise. sa krzywe! ... wtorek beda nowe dam znac!!!! p.s za..fajnie sie jezdzi sie czarna mamba!! Dziekuje za pomoc! Zaneta.... do zobaczenia na zlocie!!!!! -najblizszym... napewno sie wybiore!!!!.... pozdrawiam ZANETA

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Nie trzeba wymieniać z klockami, no chyba że masz je także już kiszkowate to wtedy bezsens dwa razy rozkręcać zdradź jakie tarcze kupiłaś i za ile ??
    Czarne jest piękne

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    wolin
    Posty
    18
    Witam . mam zamowione ATE za wentylowane czy nawiercane? za 279? czy cos takiego za szt. obecne ponoc sa dobre ale zastosuje sie do wskazan ''lekarza'' wymieniam razem z klockami. najwazniejsze ze maz juz jest -tak wiec pomoze!!! we wtorek lub sroda napisze o doznaniach!-roznicy... wciaz mam uraz do lekko pochylonego prawego tylnego kola..ale to w innym temacie...pozdrawiam ZANETA

    Dodano: 23 Listopad 2008, 00:40
    wstawie zdjecia nowych przed zalozeniem razem ze starymi .pozdrawiam ...ZANETA

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    wentylowane, nie ma chyba nawiercanych ?? mąż pomoże bo zapłaci ;]
    Czarne jest piękne

  9. #9
    Awatar BYLO
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    Mrągowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    84
    ZANETA, czy pomogła wymiana tych tarcz hamulcowych ? bo mam taki sam problem.
    pozdrawiam.

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ostatnio logowała się ponad rok temu więc pewnie ci nie pomoże, ale na pewno po wymianie tarcz problem ustąpi, po prostu skrzywiły się i tyle
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    odświeżam temat, gdyż mam podobny problem. Mianowicie mam drgania kierownicy podczas hamowania no i prawdopodobnie tarcze też są u mnie krzywe. Człowiek od którego kupiłem auto wymieniał tarcze przed sprzedażą ale tarcze które założył są chyba jedne z najtańszych no i po kilku mocnych hamowaniach zaczęły sie drgania. Pytanie moje takie, czy moge je dojezdzić do końca, bo są prawie nowe czy wymieniać od razu na lepsze, bo od drgań może coś sie posypać w przednim zawieszeniu. Najbardziej się martwie o przekładnie, bo jestem po wymianie na nową.

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja tak miałem kiedyś we Fiacie. Stać się raczej nic nie stanie pytanie tylko czy to na 100% tarcze bo jak tarcza jest skrzywiona to podczas hamowania słychać takie dudnienie które przenosi się na kierownicę. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa, jeżdżąc z taką tarczą sprawność hamulca mocno spada.

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    zakładam, że są to na 100% tarcze, bo całe zawieszenie z przodu mam zrobione, opony nowe, ustawiona geometria itp. A drgania występują tylko przy hamowaniu. I tak sobie myśle, że to co czuje na kierownicy to jest nic w porównaniu z tym jakie tam siły działają podczas takiego drgania na drązki, łożyska itp. Dlatego nie chciałbym przez krzywe tarcze doprowadzić do ruiny zawiechy.

  14. #14
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Dojeździć to ty raczej nie zdołasz bo tarcze zużywają się bardzo powoli, popytaj o warsztaty które przetaczają tarcze bez demontażu. Wibracje mogą być także z innej przyczyny, przy obecnych warunkach jeśli nie posiadasz osłony pod silnik sypki śnieg dostaje się we wszystkie zakamarki zawieszenia topi i powstałe oblodzenie uniemożliwia pracę zawieszeniu co może też skutkować wibracjami podczas hamowania.

  15. #15
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez zyga Zobacz posta
    odświeżam temat, gdyż mam podobny problem. Mianowicie mam drgania kierownicy podczas hamowania no i prawdopodobnie tarcze też są u mnie krzywe. Człowiek od którego kupiłem auto wymieniał tarcze przed sprzedażą ale tarcze które założył są chyba jedne z najtańszych no i po kilku mocnych hamowaniach zaczęły sie drgania. Pytanie moje takie, czy moge je dojezdzić do końca, bo są prawie nowe czy wymieniać od razu na lepsze, bo od drgań może coś sie posypać w przednim zawieszeniu. Najbardziej się martwie o przekładnie, bo jestem po wymianie na nową.
    Witam!

    Ja na Twoim miejscu podjechałbym jeszcze do dobrej wulkanizacji i sprawdził wyważenie kół- być może koła zimowe nie zostały właściwie wyważone i efekt może być ten sam. Też byłem przekonany że to wina tarcz, bo drgania na kierownicy występowały tylko podczas hamowania, a okazało się że po wyważeniu kół problem ustąpił. Zwróć uwagę czy drgania występują zawsze, czy tylko w pewnym zakresie prędkości. Przy zwichrowanych tarczach drgania powinny być odczuwalne w każdym zakresie prędkości, czy hamujesz z 50, czy ze 100km/h. Możesz to szybko sprawdzić (raczej jak skończą się te mrozy ) zamieniając koła przednie z tylnymi, jeżeli nic się nie zmieni- będzie to znaczyło że to raczej tarcze, w innym wypadku wina opon, lub wyważenia kół (ewentualnie krzywych felg).

    Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. Serwo i syczenie podczas hamowania | Problem
    Przez minibigii w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2020, 14:18
  2. MK1 [8N] Wibracje silnika podczas jazdy
    Przez Offca1988 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-05-2017, 08:20
  3. Rosnace obroty podczas hamowania
    Przez Bueno191 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2017, 23:34
  4. tajemniczy skrzyp podczas hamowania
    Przez longinpastusiak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 23:21
  5. Wibracje podczas hamowania silnikiem...
    Przez Bart227 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •