Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: QUIKSHIFT Ind Kit Audi

  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    QUIKSHIFT Ind Kit Audi

    http://cgi.ebay.pl/QUIKSHIFT-Ind-Kit-Audi-A3-S3-1-8T-TT-180-225-IF-122_W0QQitemZ350119369277QQcmdZViewItem?hash=item3 50119369277&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A13 99|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

    Czy ma ktoś wiedzę na ten temat czy warto inwestować w ten zestaw czy lepiej w coś innego ładować kasę skoro już przy zestawie injection jesteśmy?



    ps.:

    Co to za bzdura (????) :

    http://cgi.ebay.pl/Turbo-PowerBooster-15PS-Audi-A3-S3-TT-A4-S4-RS4-A6-S6_W0QQitemZ200273491118QQcmdZViewItem?hash=item20 0273491118&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A139 9|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dolot choc nie daje wielkich przyrostow zawsze warto zrobic chocby dla dzwieku , jesli ktos oczywiscie lubi slyszec dzwiek zasysanego powietrza .
    Prawdziwe przyrosty vs seryjna puszka zaczynaja sie po zmianie turbiny ..

    Osobiscie nigdy nie slyszalem o wyrobach tej firmy i dle tego nie jestem pewien czy zaufalbym temu filtrowi ..

    Zdecydowanie jednak ploecic moge AEM Dry Flow , nie wymagaja oliwienia i wolniej niz np K&N traca na przeplywie w miare lapania zanieczyszczen .
    No i przede wszystkim eliminujemy ryzyko osiadania olejku na przeplywce...

    2-giego linka nawet nie bede komentowal


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Dolot choc nie daje wielkich przyrostow zawsze warto zrobic chocby dla dzwieku , jesli ktos oczywiscie lubi slyszec dzwiek zasysanego powietrza .
    Prawdziwe przyrosty vs seryjna puszka zaczynaja sie po zmianie turbiny ..
    na szczescie nie masz racji

    pisalem tydzien temu ze u Mammuta we Wrocku zrobiono mi caly wydech na przelot 2,5 cala

    od wczoraj jezdze takze ze zmienionym IC, dolotem i całym orurowaniem - wynik 208KM z seryjnych 180KM oczywiscie roznica po samym wydechu byla tylko lekka u gory obrotow, jednak po dolocie, IC, rurach, BOV i calym osprzecie jest tak dzikie autko ze zupelnie inaczej sie jezdzi, na 3 ciagnie jak wczesniej na 2jce, a na 2jce non stop asr miga

    w piatek jade do Jetronica stroic program na ok 235KM i wlasnie bez zmiany turbiny, mysle ze do ok 1,1 bara dam i bedzie ok, przy 3S turbince i jak ktos ma szczescie miec 320tki wtryski nie ma potrzeby jej zamieniac

    takze sam caly wydech+dolot+rurki+IC owszem daje kosmiczna roznice i nawet ok 30KM mocy za pare dni bede mial fotki na kompie z przeróbek wszystkich wyzej opisanych to moge tu wrzucic

    p.s. co do dzwieku to moge obalic kolejny mit o BOVie nie ma zadnego slawnego problemu z nim w 1.8T o ile zalozy sie odpowiedni hybrydowy mocny zew. itp, jak bedzie spocik to chetnie pokaze jaki i jak go zamontowac zeby syczal jak Subarynka glosno i ladnie i nie sprawial problemow

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    hmm jaki byl koszt tych przerobek ?? części ?? robocizna ??
    Czarne jest piękne

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    nie do konca chcialbym tutaj wszystko to zdradzac bo wiadomo ze kazdy ma ze swoimi tunerami swoje uklady, ale ogolnie z ulicy zrobienie profi wszystkich tych rzeczy wychodzi tak:

    - wydech caly od turbiny 2,5 cala, materialy, owiniecie pod turbo od ciepla, kwasowka, mocowanie, tlumik koncowy, montaz sondy, przelotowka zamiast srodkowego itd itp wszystko razem - ok 2000zl

    - dolot do turbiny ok 400zl

    - duzy FMIC, orurowanie od i do z obu stron, orurowanie u gory, calosc wygieta pod auto oczywiscie nie z gotowcow i kolanek - do 2000zl

    - ja jeszcze przy okazji zmienilem świece bo warto przy takim zabiegu na NGK cieplejsze - grosze do 100zl komplet

    - mozna jeszcze filtr wkladke dac luzniejsza np. KN ok 300zl, ja olalem bo mam swiezy filtr seryjny akurat i przy 230KM spokojnie da rade

    - BOV jak ktos lubi jak syczy ok 300zl hybrydowy do 2 barów mocny

    efekt jaki jest odglosu (ryku ) i wzrostu mocy jest na pewno warty tej kasy, mozna tez to wszystko zrobic mniej profi na jakichs gotowcach pobawic sie dluzej

    na koniec wiadomo jeszcze strojenie softu, standardowo chyba ok 1000-1500zl

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Richie
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Dolot choc nie daje wielkich przyrostow zawsze warto zrobic chocby dla dzwieku , jesli ktos oczywiscie lubi slyszec dzwiek zasysanego powietrza .
    Prawdziwe przyrosty vs seryjna puszka zaczynaja sie po zmianie turbiny ..
    na szczescie nie masz racji
    Piszac o dolocie mialem na mysli filtr powietrza tak wiec bezapelacyjnie twierdze ze sie mylisz
    Choc moze nie koniecznie

    Cytat Zamieszczone przez Richie

    - mozna jeszcze filtr wkladke dac luzniejsza np. KN ok 300zl, ja olalem bo mam swiezy filtr seryjny akurat i przy 230KM spokojnie da rade
    Jesli piszac dolot myslisz o calym ukladzie dolotowym wlacznie z FMIC-em to jest to zupelnie inna historia ..

    A tak BDW to gratuluje , ladny przyrost i autko zapewne musi fajnie sie odpychac , zawsze sie ciesze jak przybywa nam wzmocnionych TT


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Richie, czemu zmieniles seryjny 2,5 orginalny na 2,5 cala nie orginalny jak juz robic to na 3 lub na 3,5cala. Ja wczoraj zalozylem licznik boost i turbp pompuje do max 1.1 -1.2 bra ale jak masz wykres z hamowni to sie pochwal milo by bylo popatrzec a i napisz ile niutonometrow przybylo
    NO RISK,
    NO FUN.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    MAX jakiej firmy dałeś wskażnik i jak się sprawuje
    RICHIE auto autu nie równe więc nie ma teori 235 hp to granice bezpi. dla tego turbo oczywiście można i więcej ale o sukcesie mod. będziesz mógł powiedzieć wtedy kiedy moc tą będziesz mógł utrzymać w szerokim zakresie obrotów a nie chwilowo(wybuchowo). Jestem ciekaw wykresu bo też modyfikuje 180
    PO za tym wkradła się tu jakaś nieścisłość sprostuj swoją wypowiedz bo mam wrażenie że albo się za mocno zajarałeś i jeszcze nie ochłonołeś albo nie wiesz o czym piszesz

    mozna jeszcze filtr wkladke dac luzniejsza np. KN ok 300zl, ja olalem bo mam swiezy filtr seryjny

    jezdze takze ze zmienionym IC, dolotem
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Piszac o dolocie mialem na mysli filtr powietrza tak wiec bezapelacyjnie twierdze ze sie mylisz
    Choc moze nie koniecznie

    Jesli piszac dolot myslisz o calym ukladzie dolotowym wlacznie z FMIC-em to jest to zupelnie inna historia ..
    w takim razie 1. masz racje 2. masz racje

    nigdy nie sadzilem po prostu ze ktos mowi o robieniu dolotu, myslac o zmianie filtra powietrza

    [ Dodano: 20 Listopad 2008, 00:05 ]
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    Richie, czemu zmieniles seryjny 2,5 orginalny na 2,5 cala nie orginalny jak juz robic to na 3 lub na 3,5cala. Ja wczoraj zalozylem licznik boost i turbp pompuje do max 1.1 -1.2 bra ale jak masz wykres z hamowni to sie pochwal milo by bylo popatrzec a i napisz ile niutonometrow przybylo
    u mnie w wersji USA na pewno nie bylo 2,5, w Euro wersji osce 180KM jest 2,5 cala? bo widzialem juz w 2 autach i nie byl tylko wezszy wlasnie

    czemu nie 3? bo jest spoooooooooooro wiecej grzebania pod podloga zeby sie z nim zmiescic, a przy tej mocy ktora chce nie ma takiej potrzeby ani roznicy

    co do wykresu z hamowni bede mial o 10.00 we wtorek i niezwlocznie tu wieczorem sie pochwale jak tylko pomysle kto ma skaner po drodze ale na pewno dam bo sam jestem ciekaw jak to wyjdzie finalnie

    moze ktos wskazac linka do seryjnego wykresu 180tki z hamowni pliz?

    [ Dodano: 20 Listopad 2008, 00:14 ]
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    RICHIE auto autu nie równe więc nie ma teori 235 hp to granice bezpi. dla tego turbo oczywiście można i więcej ale o sukcesie mod. będziesz mógł powiedzieć wtedy kiedy moc tą będziesz mógł utrzymać w szerokim zakresie obrotów a nie chwilowo(wybuchowo). Jestem ciekaw wykresu bo też modyfikuje 180
    przez 4 lata jak bylem w Wawie bawilem sie w tuning elektroniczny glownie silnikow TDI, nieraz z Mastersem kiedy dopiero zaczynal po powrocie z Wloch wtedy, a wczesniej ciut z Grzesiem z VTG i wierz mi wiec, ze wiem co mowie

    co do mocy, to pomyliles ja z momentem, to jego przebieg sie liczy, a tak naprawde pole powierzchni pod jego wykresem, moc max osiagana jest w konkretnym momencie, a moment w danym zakresie, zreszta jedno jest pochodnym drugiego wobec obrotów

    kolejna rzecz to zalezy na czym komu zalezy, jesli chcesz poprawic wlasciwosci silnika do elastycznej jazdy po miescie to owszem moge zrobic program ktory bedzie ciagnal juz od 1500rpm jak TDI i dlugo do 4500rpm moment nie bedzie spadal

    ale moge na tym samym aucie zestroic program w ktorym moment bedzie podobny do wartosci mocy, ostry i osiagajacy wieksza moc u gory zakresu np. w celu wyscigow

    moje autko akurat bedzie gdzies posrodku chce zrobic, sporo konikow, ale nie na maxa, sporo i dlugo moment, ale tez nie extremalnie jak TDI

    >PO za tym wkradła się tu jakaś nieścisłość sprostuj swoją wypowiedz bo mam wrażenie że >albo się za mocno zajarałeś i jeszcze nie ochłonołeś albo nie wiesz o czym piszesz

    >mozna jeszcze filtr wkladke dac luzniejsza np. KN ok 300zl, ja olalem bo mam swiezy filtr >seryjny

    prosze wyjasnij gdzie wg Ciebie jest ta niescislosc, od lat jezdze autkami z turbo bo je kocham wiec nie mam po czym chlonac z mocy rzedu 200-300KM i to co napisalem o filtrze jest prawda, zreszta sprawdzona nie na jednym aucie - nie ma sensu zmieniac filtra na wkladke sportowa, jesli podwyzszasz moc o nie wiecej niz 25%, na seryjnej turbinie i masz nowy filtr powietrza wlasnie, a nie brudny, bo nic to nie zmieni oprocz ciut glosniejszego syku powietrza, wiec w tym momencie nie ma zadnego sensu wydawac w bloto 300zl

    co do wiecej niz 235KM w 1.8T z seryjnej to jest to max bezpieczny, powyzej ktorego nie polecam robic mocy z wielu powodow:

    - konczy sie czesto sprzeglo powyzej tego
    - konczy sie powietrze, przydaje sie grzebnac wydech na 3, filtr, pełny dolot, kolektory itd itp
    - trzeba zalozyc chlodnice oleju w TT bo bez tego szybko zdycha i sie grzeje cholernie
    - dobrze zalozyc wskazniki i czujniki w wylocie bo potrafi sie mocno zagrzac
    - brakuje paliwa w strojeniu a nie ma skad dolac na seryjnych wtryskach, a przede wszystkim trzeba juz dac wydajniejsza pompe paliwa
    - brakuje cisnienia z turbo a wiecej nia 1,2-1,3 nie polecam na 3 nawet Sce ustawiac juz
    - kat wtrysku i wyprzedzenie trzeba juz ustawiac extremalnie zeby wiecej wycisnac a nie polecam
    i pare innych spraw

    tak wiec na seryjnych gratach, tylko z przerobkami jakie w/w opisalem ze wlasnie zrobilem, nie polecam robic wiecej niz 220-230KM i tyle bede probowal wystroic, momentu mozna cisnac do 340Nm nawet, ale pytaniem jest tutaj sprzeglo, bede pewnie probowal we wtorek zobaczyc do ilu sie nie slizga i pod to podjechac najblizej jak sie da dam znac

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    RICHIE warto poczytać trochę forum można się coś dowiedzieć tobie polecam to szczególnie m.in. ten temat
    http://klubtt.pl/forum/topics2/efekt...ight=efektywny

    [ Dodano: 20 Listopad 2008, 13:10 ]
    Na moim wykresie cienkimi pomarańczowymi liniami masz serie w 180
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    dzieki ale nie ma tam nic czego od paru latek bym nie wiedzial i nie robil juz

    niestety tego co chcialem najbardziej zobaczyc przed strojeniem mojej TTki po weekendzie, czyli Twojego wykresu nie znalazlem w tym topiku albo przeoczylem help daj pliz linka

    [ Dodano: 20 Listopad 2008, 14:57 ]
    EDIT sorki juz mam ale tylko malutki pod katem ten:

    http://klubtt.pl/forum/download.htm?id=357

    moglbys ladnie plasko zeskanowac to mozna by potem na jednym nanosic w Photoshipie rozne wykresy TTek dla porownania na 1 ekranie ladnie

    [ Dodano: 20 Listopad 2008, 15:00 ]
    obejrzalem sobie ten wykresik i powiem Ci ze bardzo ladny tzw. "gorny"

    ja jednak bede robil troszke inaczej, zamiast moment wzrosnac od 2,5k rpm dopiero mocno w gore w porownaniu do serii, bede chcial zeby sporo wczesniej juz urósł tak od 1900-2000rpm zeby ciagnal bardziej z dolu, a za to mniej mocy ciut bede musial cos za cos zrobic u gory wiec tyle 234KM to mi nie wyjdzie wtedy

    trzeba sie bedzie obydwoma kajtnac kiedys rownolegle przy jakims spocie

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    I to na oryg kacie. Ja wolę mieć mocną górę mniej katujesz sprzęło i skrzynie i można sobie do odcinki pociągnąc klient zmienia bieg a ty ciągniesz górę i urywasz setne sek. mam dosyć diesli
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    no to masz idealnie program pod to co potrzebujesz tylko gratulowac i klaskac tunerowi

    jednak 75% czasu jezdzi sie w dolnej polowie obrotow, a do gory podciaga sie rzadko i tylko na chwile jezdzac po miescie, dlatego ja chce miec wiecej momentu na 75% czasu jazdy i elastycznosci niz na 25% jak sie trafi kawalek zeby w ogole obroty pociagnac

    jak mi sie uda zrobic dieslowy program to kiedys sie kajtniemy poporównujemy chetnie roznice o ile mi wyjda podobne wartosci - mam nadzieje

    co do oryginalnego kata chodzilo ci o katalizator czy o kąt wtrysku? bo kata to trzeba wyciac, a kąt tez lubie zmieniac, po co dolewac paliwa i/lub powietrza tylko, jak mozna samym katem sporo zyskac

    to co zeskanujesz ladniej wykres pliz i podrzucisz? to by sie nanioslo pare na jeden screen dla porownania

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Hej,

    Panowie rzucicie okiem na mój wykresik ?? Jak widać macie sporo doświadczenia, a mi przydałaby się fachowa pomoc.

    http://klubtt.pl/forum/topics10/anal...1928.htm#14649
    Czarne jest piękne

  15. #15

    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    50
    nie ma problemu odpisalem Ci juz w tamtym topiku przeplywka w VAGach to niestety jak opony, do wymiany co sezon albo wystarczy w kaluze wjechac wiec najpierw sprawdz ja i nie martw sie czyms powaznym

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •